مدیر كل سیاسی وزارت كشور خبر داد

جبهه همبستگی ملی نیروهای انقلاب اسلامی(همنا) اعلام موجودیت كرد

جبهه همبستگی ملی نیروهای انقلاب اسلامی(همنا) اعلام موجودیت كرد

مدیر کل سیاسی وزارت کشور از اعلام موجودیت جبهه همبستگی ملی نیروهای انقلاب اسلامی(همنا) با حضور ۳ حزب جمعیت فدائیان اسلام، مجمع شاهد ایران اسلامی و حزب ثقلین و اطلاع کمیسیون ماده ۱۰ احزاب از این مورد اطلاع داد.


به گزارش محفل به نقل از ایسنا، حمزه امرایی مدیرکل دفتر امور سیاسی وزارت کشور بامداد دوشنبه در نشستی خبری که در ساختمان این وزارت خانه برگزار شد، به عرضه گزارشی از آخرین مطالب مطرح شده در کمیسیون ماده ۱۰ قانون احزاب پرداخت و اظهار داشت: در اولین نشست کمیسیون ماده ۱۰ احزاب در سال جدید که امروز برگزار شد، تقاضای تاسیس حزب صدای فرهنگیان ایران اسلامی با گستره فعالیت استان تهران در کمیسیون عنوان شد که با اصلاحاتی در مرام نامه و اساس نامه عرضه شده مورد تصویب قرار گرفت.
وی ادامه داد: تقاضای تاسیس حزب خدمت و مطالبه مردمی ایران اسلامی با محموده فعالیت در استان تهران هم در جلسه امروز مورد رسیدگی قرار گرفت و اعضای جلسه با اصلاحاتی در مرام نامه و اساس نامه عرضه شده، با این درخواست موافقت کردند.
دبیر کمیسیون ماده ۱۰ قانون احزاب تصریح کرد: اعضای هیئت موسس این دو تشکل سیاسی باید در موعد قانونی نسبت به برگزاری مجمع عمومی تاسیس و تشکیل شورای مرکزی اقدام نمایند و مراتب را جهت صدور پروانه به اطلاع کمیسیون ماده ۱۰ احزاب برسانند.
امرایی اظهار داشت: در جلسه امروز همینطور تشکیل جبهه همبستگی ملی نیروهای انقلاب اسلامی(همنا) به اطلاع کمیسیون ماده ۱۰ رسید؛ این جبهه شامل ۳ حزب جمعیت فدائیان اسلام، مجمع شاهد ایران اسلامی و حزب ثقلین است. جبهه مورد تقاضا به نمایندگی آقای مرتضی طلایی به کمیسیون اطلاع داده شد؛ بنابراین فعالیت این جبهه با رعایت قانون و ضوابط مربوطه بلامانع است.
وی ضمن اشاره به چارچوب قانونی تشکیل جبهه ها و ائتلاف های حزبی در کشور اظهار نمود: با عنایت به مفاد قانون احزاب در مورد فعالیت جبهه ها و ائتلاف های حزبی، هر نوع فعالیت در این حوزه باید با رعایت شرایط و الزامات مصرح در قانون احزاب و اطلاع کمیسیون ماده ۱۰ صورت بگیرد؛ بر همین مبنا فعالیتهایی که اخیراً با عناوین جبهه و ائتلاف های حزبی انجام می شود و در فضای رسانه ای هم بازتاب هایی داشته است باید با رعایت شرایط و الزامات قانونی انجام شوند.
مدیر کل سیاسی وزارت کشور اضافه کرد: تقاضای ما از دست اندرکاران و مسؤلان حزبی که در چارچوب جبهه ها و ائتلاف های حزبی فعالیت می نمایند این است که طبق مسیری که در قانون احزاب در این حوزه پیشبینی شده، حرکت کنند.
امرایی در انتها در پاسخ به پرسشی درباره مدت رسیدگی به درخواست تشکل های سیاسی برای تشکیل جبهه و ائتلاف تصریح کرد: هر نوع تقاضای تشکیل جبهه و ائتلاق حزبی که به دبیرخانه کمیسیون ماده ۱۰ احزاب عرضه شود، بعد از بررسی شرایط قانونی احزاب متقاضی عضویت در جبهه ها در دبیرخانه، در دستورکار جلسه کمیسیون قرار می گیرند و این فرایند در کوتاه ترین زمان مطابق شرایط و مفاد قانون طی می شود.
منبع:

1400/01/23
15:19:07
5.0 / 5
1396
تگهای خبر: ائتلاف , تصویب , طرح , قاضی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۱
محفل