واعظی:

زمانی برخی افراد ادعا می كردند صنعت هسته ای كشور تعطیل شده است

زمانی برخی افراد ادعا می كردند صنعت هسته ای كشور تعطیل شده است

به گزارش محفل رئیس دفتر رئیس جمهوری با تکیه بر اینکه فناوری هسته ای امروزه یکی از مولفه های قدرت جمهوری اسلامی ایران است، اظهار داشت: زمانی بود که برخی افراد در کشور مغرضانه یا در اثر ناآگاهی، ادعا می کردند صنعت هسته ای کشور در اثر توافقنامه برجام تعطیل شده است.


به گزارش محفل به نقل از ایسنا، محمود واعظی رئیس دفتر رئیس جمهوری در حساب کاربری خود در اینستاگرام با گرامیداشت روز فناوری هسته ای نوشت: «فناوری هسته ای امروزه یکی از مولفه های قدرت جمهوری اسلامی ایران است و علیرغم همه فضاسازی های مغرضانه غوغاسالاران در صحنه بین المللی، این توانمندی، با شفافیت کامل و قانونمندی حاصل شده است. زمانی بود که برخی افراد در کشور مغرضانه یا در اثر ناآگاهی، ادعا می کردند صنعت هسته ای کشور در اثر توافقنامه برجام تعطیل شده است. روزها گذشت تا اینکه بعد از خروج غیرقانونی آمریکا از برجام، نظام تصمیم گرفت طی سازوکارهای روشنی، برخی ابعاد برنامه هسته ای را که در برجام دامنه آن کاهش یافته یا متوقف شده بود، باردیگر احیا کند.
به همت سازمان انرژی اتمی، این کار در مدت زمان بسیار کوتاهی انجام شد و در بعضی ابعاد، فعالیتهای هسته ای کشور، خیلی زود به سطحی حتی فراتر از آنچه قبل از برجام در کشور انجام می شد، ارتفا یافت.
این توانمندی استراتژیک بدون تردید مرهون تلاشهای پرارزش دانشمندان مان در سازمان انرژی اتمی است. همان تلاش هایی که امروز دستاوردهای افتخارآمیز دیگری را به بار نشاند و مایه مسرت شد. خوشبختانه با ظرفیتی که در برجام بوجود آمد، بیشتر و قدرتمندتر از گذشته در زمینه تحقیق و توسعه فناوری صلح آمیز هسته ای به پیش رفته ایم و این مایه افتخار است.
روز ملی فناوری هسته ای را به مردم و همه دانشمندان و دست اندرکاران این فناوری در کشور تبریک عرض می کنم و از آنها بابت همه تلاشها و زحماتی که برای رشد و بالندگی صنعت هسته ای در کشور متحمل شدند، قدردانی می کنم.»
منبع:

1400/01/22
13:00:52
5.0 / 5
1141
تگهای خبر: قانون
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
لینک دوستان محفل
محفل