ظریف با رئیس جمهوری ازبكستان دیدار و گفت و گو كرد

ظریف با رئیس جمهوری ازبكستان دیدار و گفت و گو كرد

وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران که به منظور دیدار و گفت و گو با مقامات جمهوری ازبکستان در تاشکند به سر می برد با رئیس جمهور این کشور دیدار و و تبادل نظر کرد.


به گزارش روز دوشنبه ایرنا از اداره کل اطلاع رسانی و امور سخنگویی وزارت امور خارجه، «محمد جواد ظریف» که به منظور ملاقات و گفتگو با مقامات جمهوری ازبکستان در تاشکند به سر می برد بعدازظهر امروز با «شوکت میر ضیایف» رئیس جمهور ازبکستان دیدار و در مورد موضوعات مورد علاقه دو کشور گفتگو و تبادل نظر کرد.
وزیر امور خارجه در این دیدار با تشریح آخرین تحولات روابط دو کشور در حوزه های مختلف سیاسی، اقتصادی و فرهنگی، علاقمندی ایران به توسعه همکاری ها با جمهوری ازبکستان و در قالب ظرفیت های گسترده موجود در حوزه همکاریهای دو کشور را مورد تاکید قرار داد.
«شوکت میر ضیایف» هم با تکیه بر اهمیت روابط دوکشور و لزوم گسترش همکاریهای فی مابین، برگزاری چهاردهمین دور کمیسیون مشترک همکاریهای اقتصادی دوکشور در فاصله زمانی کوتاه تر را مورد تاکید قرار داد.
در این دیدار علاوه بر موضوعات دوجانبه، تحولات روند صلح در افغانستان و همینطور همکاریهای دو کشور در حوزه های بین المللی هم مورد گفتگو وتبادل نظر قرار گرفت.
وزیر امور خارجه از امروز سفر منطقه ای خود به چهار کشورآسیای مرکزی را از ازبکستان شروع کرده است. وی امروز با همتای ازبکستانی خود درباره توسعه روابط دوجانبه بحث و تبادل نظر کرد.
ظریف امروز همینطور از مرکز تمدن اسلامی تاشکند بازدید کرد.منبع:

1400/01/17
12:38:38
5.0 / 5
1162
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
لینک دوستان محفل
محفل