تغییر مسئول تیم آمریكا برای حضور در نشست برجام

تغییر مسئول تیم آمریكا برای حضور در نشست برجام

محفل: شبکه سی ان ان شنبه شب از تغییر لحظه آخری مسئول تیم آمریکا برای حضور در نشست روز سه شنبه هفته جاری کمیسیون مشترک برجام در وین آگاهی داد.


به گزارش محفل به نقل از ایرنا، شبکه سی ان ان به نقل از یک مقام ارشد دولت بایدن گزارش داد که "راب مالی" نماینده ویژه آمریکا در امور ایران ریاست تیم آمریکا در مذاکرات غیرمستقیم برجام که مقرر است سه شنبه هفته جاری در وین برگزار شود، برعهده خواهد داشت.
این در حالی است که تارنمای آکسیوس روز جمعه گزارش داد، انتظار نمی رود که مالی در نشست بعدی وین شرکت نماید.
روز جمعه هجدهمین نشست کمیسیون مشترک برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) به طور مجازی اجرا شد. در این جلسه اعضای برجام با اشاره با ابعاد فاجعه بار خروج آمریکا از برجام بر انتفاع ایران از برجام، بر از دست ندادن زمان در این مقطع تاکید نمودند.
طرف های برجام همین طور ضمن تاکید بر تعهدشان برای حفظ برجام، تصمیم گرفتند این جلسه کمیسیون مشترک را هفته آتی جهت تداوم رایزنی ها در وین از سر بگیرند تا اقدامات مربوط به لغو تحریم ها و گام های هسته ای را ازطریق گروه های کارشناسی مربوطه مشخص کنند.
ایران ۲ سال بعد از خروج یکجانبه آمریکا از برجام و تعلل طرف های اروپایی در عمل به تعهداتشان در این توافق، گام هایی را با نظارت آژانس برای کاهش تعهداتش شروع کرد.
جمهوری اسلامی بعنوان کشوری مسؤولیت پذیر بارها تاکید کرده است که در صورت لغو تمام تحریم ها و اجرای تعهدات برجامی از طرف دیگر طرف های این توافق بین المللی، به شکلی که از منافع خود تحت برجام بهره مند شود، گام های برداشته شده در راه کاهش تعهدات برجامی از طرف تهران به سرعت برگشت پذیر خواهد بود.
منبع:

1400/01/16
00:10:22
5.0 / 5
1580
تگهای خبر: دولت , نماینده
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۴
لینک دوستان محفل
محفل