رییس كمیسیون مشترك برجام در بیانیه ای اعلام كرد:

هماهنگ كننده برجام تماسهای خودرا با اعضای برجام می افزاید

هماهنگ كننده برجام تماسهای خودرا با اعضای برجام می افزاید

به گزارش محفل رئیس کمیسیون مشترک برجام پس از نشست امروز اعضا که بصورت برخط برگزار شد، در اطلاعیه ای اعلام نمود: هماهنگ کننده تماسهای جداگانه خودرا با همه اعضای برجام، و با ایالات متحده در وین افزایش خواهد داد.


به گزارش محفل به نقل از ایرنا نشست فصلی کمیسیون مشترک برجام با حضور هیأت های ایران و گروه ۱+۴ در روز جمعه (۱۳ فروردین ۱۴۰۰) بصورت ویدیو کنفرانس انجام شد و آخرین تحولات پیرامون برجام را مورد بحث و بررسی قرار داد.
این جلسه به ریاست معاون دبیرکل سرویس اقدام خارجی، انریکه مورا، از جانب نماینده عالی اتحادیه اروپا، جوزف بورل و با حضور نمایندگان چین، فرانسه، آلمان، روسیه، بریتانیا و ایران در سطح معاونین/مدیران سیاسی وزرای امور خارجه انجام شد.
در راستای بیانیه مشترک وزرا مورخ ۲۱ دسامبر ۲۰۲۰، اعضا چشم انداز بازگشت کامل ایالات متحده به برجام را مدنظر قرار دادند و آمادگی خودرا جهت بررسی موضوع با نگرش مثبت و در یک تلاش جمعی مورد تاکید قرار دادند. اعضا همین طور بر تعهدشان جهت حفظ برجام تاکید کرده و سازوکارهایی جهت تضمین اجرای کامل و موثر آنرا مورد بحث قرار دادند.
اعضا موافقت کردند این جلسه کمیسیون مشترک را هفته آتی در وین از سر بگیرند تا اقدامات اجرائی مربوط به لغو تحریم ها و (اقدامات) هسته ای را همچون بوسیله تشکیل جلسات گروه های کارشناسی مشخص کنند. دراین زمینه، هماهنگ کننده تماسهای جداگانه خودرا با همه اعضای برجام، و با ایالات متحده در وین افزایش خواهد داد.منبع:

1400/01/14
23:12:02
5.0 / 5
1171
تگهای خبر: نماینده
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۲
محفل