وزارت امور خارجه در هفتمین سال تجاوز نظامی عربستان و ائتلاف به یمن اعلام كرد:

اعلام حمایت ایران از هرگونه طرح صلح در یمن

اعلام حمایت ایران از هرگونه طرح صلح در یمن

وزارت امور خارجه در هفتمین سال تجاوز نظامی عربستان و ائتلاف به یمن در اطلاعیه ای اعلام نمود که از هرگونه طرح صلح مبتنی بر آخر تجاوز، آتش بس سراسری، آخر دادن به اشغالگری، رفع محاصره اقتصادی و آغاز گفتگوهای سیاسی و نهایتا سپردن امر به دست یمنی ها جهت ترسیم آینده سیاسی خود حمایت می کند


به گزارش روز سه شنبه ایرنا، وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در آغاز هفتمین سال تجاوز نظامی عربستان سعودی و کشورهای معروف به ائتلاف، از تداوم این جنایت بزرگ بر ضد مردم بیگناه یمن ابراز انزجار می کند.
وزارت امور خارجه در این بیانیه اضافه کرد: امروز ۶ سال از تجاوز مستمر عربستان و ائتلاف به یمن می گذرد. طی ۶ سال قبل محاصره و تجاوز نظامی، ۲۴ میلیون نفر را در یمن، هدف قرار داده و همه روزه دهها نفر از بمباران یا از گرسنگی، بیماری، کمبود دارو و کمبود سوخت در مراکز درمانی جان می بازند. اسفبارتر آن که این تجاوز وحشیانه و محاصره ناجوانمردانه، حتی با شیوع بیماری کووید ۱۹ هم لحظه ای متوقف نشده است.
این بیانیه تصریح کرد: بدون شک آن چه در یمن می گذرد بر مبنای آمار و ارقام اعلام شده مراجع بین المللی و حتی به اذعان برخی حامیان سیاسی و تسلیحاتی این تجاوز غیرانسانی، دربردارنده انواع جنایات و جرائمی است که پیگرد حقوقی بین المللی آنها همچون وظایف نهادهای ذیربط بین المللی و تمامی مدافعان آزادی و حقوق بشر است.
وزارت امور خارجه خاطرنشان کرد: با وجود ادعاهای فراوان در خصوص توقف حمایت ها از تجاوز، جریان فروش انواع سلاح به ائتلاف متجاوز و حتی پشتیبانی فنی مورد نیاز برای این تسلیحات ادامه دارد و کارشناسان نظامی برخی کشورها در خدمت سعودی ها در جنایت و کشتار ضد مردم یمن شریک هستند.
این بیانیه افزود: در چنین شرایطی برقراری همزمان آتش بس و رفع محاصره، راه را برای پیشگیری از استمرار این فاجعه بشری فراهم نموده و زمینه را برای انجام گفتگو فراهم می آورد.
وزارت امور خارجه تصریح کرد: جمهوری اسلامی ایران از آغاز این جنگ تاکید داشته است که بحران یمن چاره نظامی ندارد و ایران از هرگونه طرح صلح مبتنی بر آخر تجاوز، آتش بس سراسری، آخر دادن به اشغالگری، رفع محاصره اقتصادی و آغاز گفتگوهای سیاسی و نهایتا سپردن امر به دست یمنی ها بدون دخالت های خارجی جهت ترسیم آینده سیاسی خود حمایت می کند.منبع:

1400/01/04
13:42:34
5.0 / 5
1467
تگهای خبر: ائتلاف , اقتصاد , حامی , طرح
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۱
لینک دوستان محفل
محفل