انتظارات مطهری از ۱۴۰۰

انتظارات مطهری از ۱۴۰۰

محفل: علی مطهری اظهر امیدواری کرد که در 1400 کشور به مسیر عادی بازگردد، تحریمها لغو شود، فروش نفت و مبادلات بانکی ما مانند سایر کشورها شود و به این وسیله گشایشی در وضع اقتصاد کشور و معیشت مردم پدید آید.


این فعال سیاسی که در اواخر سال قبل جهت شرکت در انتخابات ریاست جمهوری سال جاری اعلام کاندیداتوری کرد، در گفت و گو با ایسنا در پاسخ به این پرسش که "انتظارتان از سال ۱۴۰۰ چیست؟" اظهار داشت: انتظار من از سال ۱۴۰۰ این است که کشور به مسیر عادی بازگردد، تحریم ها لغو شود، فروش نفت و مبادلات بانکی ما مانند سایر کشورها شود و به این وسیله گشایشی در وضع اقتصاد کشور و معیشت مردم پدید آید.
وی افزود: لازمه این امر سیاست ورزی عاقلانه است، به این معنا که با اقدامات نسنجیده داخلی و خارجی برای لغو تحریم ها و احیای برجام مانع ایجاد نکنیم، دو لایحه در رابطه با اف ای تی اف توسط مجمع تصویب شود تا ایران از لیست کشورهای غیرهمکار و به اصطلاح فهرست سیاه بیرون رود.
این فعال سیاسی اشاره کرد: البته اتکا به توان داخلی در چنین شرایطی نتیجه مضاعف خواهد داشت. بطور خلاصه نباید به نام انقلابی گری سختی های غیرضروری برای مردم ایجاد نماییم.
وی افزود: هدف اولیه انقلاب اسلامی ایجاد یک ایران پیشرفته، آباد و آزاد بوده است که الگویی برای سایر کشورهای اسلامی باشد و آنگاه دنیای اسلام هدف های اسلامی را دنبال کند.
منبع:

1400/01/03
13:24:03
5.0 / 5
1508
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۲
محفل