روحانی:

اقدامی از دولت جدید آمریكا ندیده ایم

اقدامی از دولت جدید آمریكا ندیده ایم

به گزارش محفل رئیس جمهور ضمن اشاره به ظلم دولت قبلی آمریکا به مردم ایران اظهار داشت: در این دو ماه اقدامی از دولت جدید آمریکا ندیده ایم.


به گزارش محفل به نقل از ایسنا، حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی ظهر امروز در مراسم افتتاح طرح های ملی وزارت نیرو، با تبریک اعیاد شعبانیه و تشکر از وزارت نیرو بابت افتتاح طرح های مهم اظهار نمود: ما در سال خیلی سخت کرونا و جنگ اقتصادی توانستیم جهش تولید را در مقام عمل محقق نماییم. وزارت نیرو دراین زمینه تلاش بسیاری انجام داد و رهبر معظم انقلاب کتبا و شفاها از این وزارت خانه تشکر کرده اند. من هم از وزیر، مدیران و مهندسان و طراحان و مجریان وزارت نیرو تشکر می کنم.
وی افزود: سال جاری 307 طرح و پروژه وزارت نیرو با رقم 81 هزار میلیارد تومان راه اندازی شد و طرح های دیگری هم در دست اجرا است.
روحانی اشاره کرد: از سایر وزرا هم بابت طرح های بسیار مهمی که افتتاح کردند، تشکر می کنم. روز گذشته من خدمت رهبری بودم و ایشان از طرح آبرسانی به شرق کشور رضایت داشتند. که آب به سیرجان، اردکان و یزد رسیده است، در این طرح مقرر است آب به اصفهان، خراسان جنوبی و مشهد و سیستان وبلوچستان هم برسد. بعضی از این افتتاح هایی که انجام شد در تاریخ ایران بی نظیر و برخی هم در تاریخ ایران جهشی بود.
روحانی با اعلان اینکه سال جاری سال بسیار سختی بود و من متوجه هستم مردم با چه مشکلاتی مواجه بودند، اظهار داشت: برای کسب و کار و سفر و تحصیل مشکلات زیادی وجود داشت. اقدام تروریسیتی آمریکا از سه سال پیش ضد ملت ایران شروع شد و هنوز هم ادامه دارد. آنها منابع مالی ما را قفل کردند، صادرات را گرفتار مشکل کردند و حتی ما برای خرید واکسن هم گرفتار مشکلات زیادی شدیم.
رئیس جمهور افزود: دولت جنایتکار آمریکا ظلم بزرگی ضد ملت ما انجام داد. دولت فعلی هم که می گوید دولت قبل اشتباه کرده است، اقدامی برای جبران انجام نداده و ما دراین دو ماه چیزی از دولت جدید آمریکا ندیدیم. آنها باید در مقام عمل کاری انجام دهند.
رئیس جمهور تصریح کرد: اقدام دولت آمریکا به نفع تعهدات بین المللی سازمان های بین المللی، مردم منطقه و ایران است و امیدوارم آنها به مسیر عقلانیت و قانون بازگردند.
رئیس جمهور در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اینکه سال جاری طرح های بسیار بزرگی را افتتاح کردیم اشاره کرد: جلسه امروز جلسه امروز 58 امین جلسه افتتاح هاست و جلسه بعدی 5 فروردین سال بعد است. و ما تا هفته آخر دولت افتتاح ها را ادامه می دهیم. خیلی خوشحالم سال جاری با نظم و ترتیب خاصی افتتاح ها انجام شد که این افتتاح ها برای مردم باعث شادمانی و به دشمن ضربه بسیار بزرگی بود. و نشان داد ملت ما زنده اند.
او همینطور اظهار داشت: طرح های امروز با سرمایه گذاری 140 هزار میلیارد تومان راه اندازی شد فقط با آغاز به کار طرح فاضلاب تهران بیشتر از 2 میلیون نفر منتفع می شوند. یکی از افتخارات ما این است که که هر ماه یک تصفیه خانه فاضلاب، هر دو ماه یک تصفیه خانه آب، و هر یک ماه و چند روز یک سد بزرگ افتتاح کردیم. امروز مردم شاهد افتتاح نیروگاه سیکل ترکیبی و تصفیه خانه های آب و فاضلاب در استانهای مختلف بودند.
روحانی در انتها اظهار داشت: ان شاء الله تا آخرین ساعاتی که وظیفه خدمت به مردم ایران را داریم این فعالیت ها را ادامه می دهیم و ان شاء الله خدمت گذاران بعدی مسیر این خدمات را ادامه خواهند داد.

منبع:

1399/12/26
20:23:51
0.0 / 5
1485
تگهای خبر: اقتصاد , خدمات , دولت , رهبری
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
X

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۴
محفل