پربازدیدترین اخبار سیاسی 24 اسفند ایسنا

پربازدیدترین اخبار سیاسی 24 اسفند ایسنا

محفل: آژانس بین المللی انرژی اتمی به دنبال بازرسی گسترده تر در ایران/ اختصاص سهام در بورس برای متولدین 1400 / بهره برداری و شروع عملیات اجرائی طرح انتقال آب خلیج فارس و دریای عمان به شرق کشور/ ادعای وزیر جنگ رژیم صهیونیستی درباره انفجار در بدنه کشتی ایرانی و... در صدر اخبار مورد توجه و پربازدید امروز مخاطبان سرویس سیاسی ایسنا بود که می توانید آنها را در این گزارش مرور کنید.


آژانس به دنبال بازرسی گسترده تر در ایران است
به گزارش محفل به نقل از ایسنا، اظهارات مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی در خصوص پیگیری های این سازمان برای بازرسی گسترده تر در ایران در صدر اخبار پرمخاطب قرار گرفت.
رافائل گروسی مدعی شد: تولید اورانیوم در سطح بالاتر غنی سازی ایران را به سطوحی نزدیک می کند که نمی توان امکان استفاده های نظامی آنرا نادیده گرفت و آژانس به دنبال بازرسی های گسترده تر در این کشور است.
متولدین ۱۴۰۰ سهامدار بورس می شوند
اختصاص سهام در بورس برای متولدین سال آینده، دومین خبر پربازدید امروز بود.
نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جریان بررسی گزارش کمیسیون تلفیق درباب لایحه بودجه سال ۱۴۰۰ بمنظور تامین نظر شورای نگهبان، دولت را مکلف کردند به ازای هر فرزند که از شروع سال ۱۴۰۰ متولد شود، برای مناطقی که نرخ زاد و ولد در آنها کمتر از نرخ متوسط کشور است مبلغ ده میلیون ریال جهت خرید واحدهای صندوق های سرمایه گذاری قابل معامله در بورس به نام فرزند اختصاص دهد.
گزارش کامل ایسنا از بررسی ایرادات شورای نگهبان به لایحه بودجه ۱۴۰۰ در جلسه علنی امروز مجلس شورای اسلامی را نیز می توانید اینجا بخوانید.
انتقال آب به شرق کشور جزو آرزوهای همه مسئولان کشور بوده است
خبر بعدی، بهره برداری و شروع عملیات اجرائی ۵ بخش از طرح انتقال آب خلیج فارس و دریای عمان به استان های هرمزگان، کرمان، یزد، اصفهان، خراسان جنوبی، خراسان رضوی و سیستان و بلوچستان بود.
حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی در این مراسم، طرح انتقال آب خلیج فارس و دریای عمان به مرکز و منطقه شرق را یک طرح بسیار عظیم و تاریخی در توسعه متوازن کشور برشمرد و اظهار داشت: این طرح جزو آرزوهای همه مسئولین کشور بوده است و بسیار خوشحالیم که امروز شاهد بهره برداری و شروع عملیات اجرائی آن هستیم.
ادعای وزیر جنگ رژیم صهیونیستی درباره انفجار در بدنه کشتی ایرانی
اظهارات وزیر جنگ رژیم صهیونیستی درباره وقوع انفجار در بدنه کشتی تجاری ایرانی هم از پربازدیدها بود.
بنی گانتس در مصاحبه ای بدون رد کردن نقش این رژیم در وقوع انفجار در بدنه کشتی تجاری ایرانی اظهار داشت: اسرائیل باید در تمام جبهه ها اقدام پیشگیرانه انجام دهد.
زمینه مشارکت حداکثری مردم در انتخابات را فراهم کنیم
تاکید معاون اول رئیس جمهور بر ضرورت ایجاد زمینه مشارکت حداکثری مردم در انتخابات هم از خبرهای مورد توجه مخاطبان بود.
اسحاق جهانگیری با اشاره به سخنان رهبر معظم انقلاب درباب برگزاری پرشور انتخابات ریاست جمهوری با مشارکت گسترده مردم اظهار داشت: انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای شهر و روستا یکی از فرصت های کلیدی برای بازسازی سرمایه اجتماعی کشور است که باید زمینه مشارکت حداکثری مردم در انتخابات را فراهم نماییم.
نسبت به مشارکت در انتخابات دغدغه وجود دارد
وزیر کشور هم با اعلان اینکه دغدغه ای نسبت به مشارکت در انتخابات وجود دارد، اظهار داشت: همه باید زمینه و مقتضیات افزایش مشارکت را فراهم نماییم.
عبدالرضا رحمانی فضلی افزود: تا امروز آرایش نیروهای سیاسی برای انتخابات ریاست جمهوری معین نیست و تا سیزدهم فروردین فضای گردش و عید است و از ۲۵ فروردین تا ۲۵ اردیبهشت ماه رمضان است که فضای معنوی، فضای سیاسی را تحت تأثیر قرار می دهد پس فرصتی نداریم و باید تلاش نماییم زمینه افزایش مشارکت فراهم گردد.
بابت اجرای انتخابات نگرانی نداریم
وزیر کشور همین طور در حاشیه جلسه امروز خود با استانداران سراسر کشور با اشاره به اینکه نگرانی خاصی در حوزه انتخابات نداریم اظهار داشت: تقاضای ما ایجاد زمینه برای جذب مشارکت است. رهبری هم موضوع مشارکت را مطرح کرده است، بدین سبب همه باید تلاش نماییم تا بستری مناسب برای مشارکت در انتخابات برقرار شود. وزارت کشور، وزارت فرهنگ، شورای نگهبان، صدا و سیما و اهداف همه باید به وسع خود دراین زمینه تلاش کنند.
هیچ کس در کشور ما اجازه تخلف از قانون را ندارد
تاکید رئیس قوه قضاییه بر مجازات متخلفان قانون هم از اخبار پربازدید بود.
سید ابراهیم رئیسی در دیدار با نخبگان و نمایندگان اقشار مختلف مردم مازندران اظهار داشت: هیچکس در کشور ما اجازه تخلف از قانون را ندارد و چنانچه مسئولی قانون را نقض کند مجازاتش مضاعف خواهد بود.
تحلیل یک استاد دانشگاه از رابطه اصل ۱۱۵ قانون اساسی و رفع مشکلات کشور
تحلیل جهان بخش محبی نیا از رابطه اصل ۱۱۵ قانون اساسی و رفع مشکلات کشور، پربازدیدترین خبر بامدادان امروز بود.
این استاد دانشگاه اظهار داشت: ما در زمینه مسائل اقتصادی، سیاسی، فرهنگی و اجتماعی مشکلاتی داریم که باید به دست افراد دارای صاحب معرفت دینی، دانشگاهی و نخبگان حل شود. رئیس جمهور آینده برای حل مشکلات به هم افزایی و همبستگی چنین مولفه هایی نیاز دارد. خود این رئیس جمهور هم باید با تعهد به دین اسلام و سابقه سیاسی روشن و موفق بر مشکلات آتی مدیریت کند.
منبع:

1399/12/25
01:59:34
0.0 / 5
1182
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
X

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۲
لینک دوستان محفل
محفل