سرلشكر سلامی:

ما برای دشمن شرط می گذاریم

ما برای دشمن شرط می گذاریم

فرمانده کل سپاه اظهار داشت: امروز ما برای دشمن شرط تعیین می کنیم؛ البته هر وقت در حصار شرط های آنان قرار گرفتیم، باختیم؛ اما اگر برای دشمن شرط تعیین کردیم، برنده شدیم.


به گزارش محفل به نقل از سپاه نیوز؛ سردار سرلشکر پاسدار حسین سلامی فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در چهارمین اجلاسیه اساتید شبکه تربیتی صالحین بسیج که بامداد امروز (یکشنبه) در مجتمع فرهنگی ورزشی پنجم آذر بسیج برگزار شد، گفت: مطمئن هستیم این شجره طیبه ای که به نام اساتید حلقه های صالحین شکل گرفته است، می تواند شفابخش خیلی از دردهای معنوی جامعه باشد.

وی اضافه کرد: سرشت سپاه در عاشورای ۶۱ هجری شکل گرفته و این یعنی سپاه امتدادی از اصحاب عاشوراست؛ البته بسیج هم همین گونه است؛ اسلام آن قدر عزیز است که خداوند راضی می شود زیباترین و کامل ترین گوهر هستی را در مذبح عاشورا ذبح کند؛ به همین جهت انقلاب ما هم امتداد رسالت الهی شمرده می شود.

فرمانده کل سپاه افزود: انقلاب اسلامی ایران آمده است تا در امتداد رسالت انبیا، حیات طیبه را بر روی زمین پیاده و انسان را از اسارت طاغوت رها کند و علاوه بر این، عبودیت و بندگی خدا را هم برای بشر به ارمغان بیاورد و این به مفهوم «بعثتِ دوباره» است.

سرلشکر سلامی اظهار داشت: ما در عصر طلایی و حیاتی اسلام قرار داریم؛ چون اسلام طلوع کرده، وحی جاری شده و احکام خدا فرصت پیاده شدن پیدا کردند؛ بدین سبب در یک موقعیت استثنایی هستیم؛ وحی جاری است و قرآن خوانده می شود و برای تحقق وعده های الهی، حاکمیت تشکیل شده و امر به معروف و عمل صالح انجام می شود.

وی افزود: تنظیم مناسبات حیات، بدون حاکمیت میسر نیست؛ در حقیقت بدون ولایت احکام تعطیل می شود و مشرکان و کفار بین انسان و وحی فاصله می اندازند و اجازه نمی دهند تا چشم ها ببینند و گوش ها حقیقت را بشنوند؛ پس اسلام آمده تا این پرده های جاهلیت را بردارد؛ اما با این وجود ما انقلاب مان را نمی شناسیم و نمی دانیم چه واقعه ای در دنیا به وجود آورده است.

فرمانده کل سپاه تصریح کرد: بواسطه انقلاب اسلامی ایران باردیگر انسانیت و طهارت روح در حال انتشار است؛ البته قدرت های شیطانی صف بستند تا از گسترش آن جلوگیری نمایند و برای این منظور، تمامی استعداد و ظرفیت خودرا به صحنه مقابله با اسلام آورده اند؛ ولی داستان صدر اسلام مجدداً در حال تکرار است.

سردار سلامی اضافه کرد: وقتی اسلام حاکمیت تشکیل داده است، می خواهد به نام این دین مبین، بشریت را به ساحل رستگاری هدایت کند؛ بنا بر این همه مستکبران عالم مقابل او بسیج می شوند؛ اما با این وجود، خداوند دین خودرا یاری می کند؛ چون تخلفی در وعده های خداوند وجود ندارد.

وی عنوان کرد: ما در مسیری سخت، اما سرشار از امید هستیم؛ دشمنان را می بینم و در دورترین نقاط نظاره گرشان هستیم؛ علاوه بر این، از رهبری برخورداریم که ژرف اندیش، بلندنگر و عمیق است، به خوبی دشمن را می شناسد و به جهان بینی قدرت اعتقاد دارد.

فرمانده کل سپاه افزود: البته این ها توصیف نیست، بلکه تجربیاتی هستند که به دست آمده است؛ سعادت، عزت، منزلت و اعتبار ما در عالم به درخشش نور ولایت وابسته است؛ خیلی عجیب است که ملتی ۴۲ سال در قلب یک جنگ جهانی با عظیم ترین قدرت ها درگیر باشد، اما قدرت ولایت بتواند انبساط دستان را از آنها بگیرد.

سرلشکر سلامی اشاره کرد: بارها اتفاق افتاده که دشمن قصد داشته ما را در دستان خود بگیرد و حتی بارها تا مرز جنگ پیش رفتیم، ولی قدرت ولایت، دشمن را عقب رانده است.

وی گفت: دشمنان تمامی تمرکز خودرا بر اسلام گذاشتند و اهتمام کردند با ترفندهای مختلف، جوانان را از انقلاب دور و امت اسلام را نیز از هم جدا کنند؛ اما با وجود همه این تلاش ها، دشمن گریخت و از ما فاصله گرفت.

فرمانده کل سپاه اظهار داشت: آمریکا هزاران نیرو در عراق دارد، ولی ناچار است از این کشور عقب نشینی کند؛ دشمن سراسر آتش است، اما روند معکوس می شود؛ بعنوان مثال اندک مسلمانان یمنی در این کشور مقاوم بر صحنه تسلط دارند و اعماق خاک دشمن شان را هدف قرار می دهند؛ این قدرت چگونه شکل گرفت و کدام هنرنمایی توانست این میدان نابرابر را تغییر دهد؟

سردار سلامی عنوان کرد: انسان های صالح اگر کتف هایشان قطع می شود با چشم و زبان از اسلام دفاع می کنند؛ برای اینکه راهی جز این نداریم؛ ما در فراز آخر نبرد هستیم. دشمن عاجز شده است به نحوی که ما پوسیدگی را در استخوان ها، افسردگی را در نگاه، سستی را در کلام و درماندگی را در چهره دشمن می بینیم؛ این فرسایش قدرت چگونه روی داده است؟ آنها در هیچ مقطعی و در هیچ مواجهه ای جز شکست، به دستاورد دیگری نرسیدند.

وی اضافه کرد: در چنین شرایطی ولی امر مسلمین، دشمن را متفرق و روح حیات را مجدداً احیا کرد و دشمن مجبور شد به تدریج عقب بنشیند؛ ما در عین حال در محاصره ساخته شدیم، ماندیم و فشار حداکثری و معمار آن شکست؛ اما این ملت ماند و پژواک دشمنان نشد و به فراخوان ها پاسخ نگفت و به دشمن آبرو نداد، اسلام را عزیز کرد و به جوان ها قوت قلب داد؛ پس استواری یافتیم و در ضمن مسیر خود مطمئن شدیم.

فرمانده کل سپاه اشاره کرد: امروز ما برای دشمن شرط تعیین می کنیم؛ البته هر وقت در حصار شرط های آنان قرار گرفتیم، باختیم؛ اما اگر برای دشمن شرط تعیین کردیم، برنده شدیم و این در حالیست که فقط انسان های مؤمن می توانند در مقابل دشمن پیشرفته و مدرن ایستادگی کنند.

سرلشکر سلامی بیان کرد: ما سلاح داریم، فراوان و مدرن هم داریم؛ یعنی دیگر با دست خالی سخن نمی گوییم. از جنس قدرتی که دشمن دارد، ما هم داریم، اما بدون انسان های مؤمن، این سلاح ها کارایی ندارند؛ پس باید این ها ساخته شوند.

وی اضافه کرد: دشمنان بااینکه نمی توانند خالق چنین قدرتی باشند، یعنی انسان های صالح تربیت کنند، اما می توانند مخرب انسان های صالح باشند؛ بر این اساس، با عملیات رسانه ای و پیچیده و مرموز خود به قلب و ذهن انسان های صالح حمله می کنند؛ پس برای ماندن در این میدان باید انسان های مؤمن تربیت کنیم؛ انسان هایی محکم که با دو بال آگاهی و ایمان حرکت کنند؛ چون قلب های با ایمان نمی شکنند.

فرمانده کل سپاه اظهار داشت: در افق های دوردست، ناله های دشمن شنیده می شود و بیمار بودن نظام سلطه هم دیده می شود؛ وقتی عالِم حکیم ما سخن می گوید و بر قلب های ما اثر می گذارد؛ فردی چون قاسم سلیمانی تربیت می شود که دشمن هم از او سخن می گوید.

سردار سلامی عنوان کرد: هدف دشمن تعطیل کردن احکام و وحی خدا و جدا کردن مردم از همدیگر است؛ دشمن می گوید باید بین اعضای بدن و ذهن جدایی بیفتد؛ پس باید ما عکس آنها عمل کنیم؛ البته ما نیروی مسلح هستیم، اما می گوییم هیچ چیزی جز تربیت انسان های صالح در مقابل دشمنان، کارساز نیست.
1399/12/24
22:52:25
0.0 / 5
1511
تگهای خبر: حكم , رهبری
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
محفل