دبیركل حزب جمهوریت ایران اسلامی تشریح كرد

چرا كاندیداتوری ظریف برای اصلاح طلبان بهتر است؟

چرا كاندیداتوری ظریف برای اصلاح طلبان بهتر است؟

به گزارش محفل دبیرکل حزب جمهوریت ایران اسلامی اعتقاد دارد که ظریف بین اکثریت مردم موقعیت ممتازی دارد و برای خود محبوبیت و مقبولیت بوجود آورده است.


رسول منتجب نیا در گفت و گو با ایسنا، در تحلیل شرایط محمدجواد ظریف و اسحاق جهانگیری برای کاندیداتوری در انتخابات ریاست جمهوری، اظهار نمود: ظریف بین اکثریت مردم موقعیت ممتازی دارد و برای خود محبوبیت و مقبولیت بوجود آورده است. وی فردی مودب، با فرهنگ، دیپلمات کارکشته، دلسوز و مورد اعتماد است. تردید ندارم اگر وارد انتخابات شود، شور و هیجان انتخاباتی ایجاد می شود و حد نصاب رای بالا می رود و از این جهت به نفع نظام است.
وی افزود: افرادی مثل جهانگیری موقعیت، خصوصیت ها، مقبولیت و محبوبیت ظریف را ندارند. مردم نسبت به افرادی مثل جهانگیری به علت عملکرد دولت، نارضایتی دارند و امکان دارد حضور آنها برای مردم دافعه هم داشته باشد.
این فعال سیاسی ضمن اشاره به این که «در انتخابات به افرادی نیازمندیم که قدرت مدیریت، برنامه و تجربه داشته باشند»، خاطرنشان کرد: ظریف فردی دیپلمات است که می تواند دیپلماسی کشور را به پیش ببرد. امکان دارد افراد دیگری تجربه اجرایی بیشتری نسبت به ظریف داشته باشند، اما جاذبه ظریف را ندارند.
وی افزود: سفارش من به اصلاح طلبان این است که ابتدا به جای پرداختن به مصادیق، شاخص ها، معیارها و خصوصیت های لازم برای رئیس جمهور را استخراج کرده و افراد را برپایه این شاخص ها بسنجند، در غیر این صورت معرفی زودهنگام مصادیق باعث تشتت می شود. شرایط کشور ویژه و شرایط اقتصادی پیچیده بوده و مشکلات زیادی وجود دارد و هرکسی نمی تواند از پس مشکلات برآید.
منتجب نیا در انتها اظهار داشت: اصلاح طلبان و اصولگرایان سراغ کسانی بروند که توان اداره کشور را داشته باشند. اینکه نظامیان از گزینه نظامی حمایت کنند یا من روحانی از گزینه معمم حمایت کنم، درست نیست، چونکه صنفی گرایی مشکلی را حل نمی نماید. گزینه ریاست جمهوری باید دارای برنامه باشد. جریان های سیاسی هم اول سراغ ملاک ها و معیارهای مورد نیاز کشور بروند نه اشخاص.
منبع:

1399/12/23
12:16:58
0.0 / 5
1183
تگهای خبر: اقتصاد , انتخابات , دولت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
X

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۴
لینک دوستان محفل
محفل