باهنر:

نیاز نیست رئیس جمهور روزی ۱۷ ساعت كار كند

نیاز نیست رئیس جمهور روزی ۱۷ ساعت كار كند

دبیرکل جامعه اسلامی مهندسین با اشاره به اینکه امیدوارم رئیس جمهور آینده عاقل، حکیم و مدبر باشد، اظهار داشت: نیاز نیست رئیس جمهوری روزی هفده ساعت کار کند، پنج ساعت کار کند اما حکیمانه تصمیم بگیرد و با بیست میلیون رای فکر نکند عقلش زیاد شده است.به گزارش محفل به نقل از ایسنا، محمدرضا باهنر در همایش صنعتگران و انتخابات ۱۴۰۰ با اشاره به اینکه هم اکنون ۸۰ درصد جمعیت کشور را افرادی می سازند که یا در دوران جنگ و امام نبودند و یا آن زمان قدرت تمییز نداشتند، اظهار نمود: در این چهل سال کارهای خوبی انجام شد. البته طبیعی است که بعضی از قطعات پازل درست مدیریت نشد. این کارهای خوبی که در کشور صورت گرفته از جنگ تا بازسازی خسارت های ناشی از آن که هزار میلیارد دلار هزینه بر روی کشور به بار آورد، همگی دستاورد دولت هایی است که در این چهل سال کار کردند و امور را مدیریت کردند.

عضو شورایعالی شورای وحدت اضافه کرد: هم اکنون روستای ۱۰ خانوار بدون برق و آب نداریم. همه این امور کار همین دولت ها بوده و البته اشکالاتی هم وجود داشته است. در واقع زمانی که نقشه راه و سیاست های کلی در هرم قدرت، اجبار آور نیستند و هر کدام از نهادها، اسناد بالادستی را رعایت نمی کنند، به اشکالات ساختاری برمی خوریم.

باهنر ضمن اشاره به نقش مجلس در حل مسائل و مشکلات کشور تصریح کرد: خاستگاه مجلس قومی، منطقه ای و حزبی است. ۱۵ سال است که رهبری می گوید اقتصاد مقاومتی اما کسی توجه نمی نماید. در هیچ مجلسی ۱۰ نفر پیدا نشده و نمی گردد که منافع ملی را به سایر منافع ترجیح دهد. از زمانی که سیاست های پولی در خدمت سیاست مالی قرار گرفت، این وضعیت برای اقتصاد کشور صورت گرفت. به غیر از دولت هشتم، بقیه دولت ها در دوره دوم با تورم ۱۵۰ درصدی مواجه بودند، بنابراین اقتصاد کلان کشور مشکل دارد.

وی افزود: در کنار نهادهای تصمیم گیر به نهادهای تصمیم ساز نیاز داریم که پارلمان بخش صنعت یکی از آنها است. امروز خودروساز، به ازای هر خودرویی که تولید می کند هشتاد میلیون ضرر می دهد. صنعت را لوس بار آوردیم بنابراین توانایی رقابت ندارد. هم اکنون هشتاد درصد اقتصاد دست دولت می باشد. ازاین رو بخش خصوصی به وکیل مدافع جدی نیاز دارد که دنبال رانت و منافع شخصی نباشد.

دبیرکل جامعه اسلامی مهندسین ضمن اشاره به تدوین استراتژی ملی خاطرنشان کرد: امیدوارم رئیس جمهور آینده عاقل، حکیم و مدبر باشد، نیاز نیست رئیس جمهور روزی هفده ساعت کار کند، پنج ساعت کار کند اما حکیمانه تصمیم بگیرد و با بیست میلیون رای فکر نکند عقلش زیاد شده است.

وی در انتها ضمن اشاره به عملکرد شورای وحدت اظهار داشت: در چارچوب شورای وحدت، معتقد هستیم که ساختار حقوقی و قانونی حمایت و پشتیبانی از صنعتگران باید سامان پیدا کند. بنابراین در این شورا به دنبال این هستیم که کار با ثبات، مداوم و ماندگار انجام دهیم.
1399/12/22
14:17:45
0.0 / 5
1532
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۴
محفل