استاد حوزه:

چندصدایی در سیاست خارجی باعث تضعیف نظام است

چندصدایی در سیاست خارجی باعث تضعیف نظام است

به گزارش محفل آیت الله سید محمد سجادی از فقهای حوزه علمیه قم ضمن اشاره به اینکه چند صدایی و مواضع متفاوت و متضاد در سیاست خارجی باعث  تضعیف نظام خواهد شد، اظهار داشت: همه مسؤلان باید با تبعیت از رهبر معظم انقلاب، از بیان مواضع و سخنانی که سبب سو استفاده دشمنان شود، اجتناب کنند.


آیت الله سید محمد سجادی روز دوشنبه در گفت وگوی اختصاصی با خبرنگار ایرنا تصریح کرد: امروز وزارت امور خارجه در خط مقدم دیپلماسی قرار دارد و آنها هم با تبعیت از رهبر معظم انقلاب، سیاست های برجامی را پیش می برند، ازاین رو نباید شاهد مواضع متفاوت از طرفی مسئولان در این رابطه باشیم.
وی افزود: باید در مباحث مهم در رابطه با مصالح و منافع ملی، همه یک مواضع واحد داشته باشند و هر شخص و مقامی هم باید از جایگاه خود در مورد مسائل بین المللی سخن بگوید.
آیت الله سجادی ضمن اشاره به آیه شریفه وَاعتَصِموا بِحَبلِ اللَّهِ جَمیعًا وَلا تَفَرَّقوا اظهار داشت: طبق این آیه شریفه حفظ وحدت و انسجام و دوری از تفرقه وظیفه شرعی و الهی است، همه باید با تبعیت از رهبر معظم انقلاب به یک ریسمان واحد چنگ زده و مسیر خویش را تعیین نماییم.
وی افزود: اینکه هر مسوولی برای خودش حرفی بزند، و مواضعی را ابراز نماید، بخصوص در مسائل مهم و کلیدی نظام، بطور قطع وضعیت را خراب تر خواهد نمود و سبب سو استفاده بیشتر دشمنان خواهد شد.
آیت الله سجادی افزود: بصیرت، مواضع و هوشمندی رهبر معظم انقلاب بی نظیر است، ایشان در مسئله برجام فرمودند باید همه تحریم ها را یکجا بردارند وبه برجام برگردند ما در برجام با آنها مواجه خواهیم شد.
وی افزود: وقتی دولت جدید آمریکا از یک طرف می گوید می خواهیم به برجام برگردیم و از طرفی تحریم ها را تمدید کرده، نشان این است که سخنان رهبر معظم انقلاب هوشمندانه است و همه باید از این مواضع حمایت کنند.
آیت الله سجادی خاطرنشان کرد: سخنان رهبر معظم انقلاب و دستگاه دیپلماسی و دولت این است که تحریم ها باید یکجا برطرف شود، حالا اینکه مسوولی بیاید و حرف دیگری بزند، اینها پیام های خوبی را به دشمنان مخابره نمی کند.
وی ضمن اشاره به اینکه همه مسئولان باید در مسئله سیاست خارجی، مواضع واحد داشته باشند، اظهار داشت: رهبر معظم انقلاب سیاست های کلی نظام را ترسیم می کنند و وزارت خارجه هم تبعیت می کند و نباید در این حوزه مهم هر مسوولی برای خود و آنگونه که خود می خواهد سخن بگوید.
آیت الله سجادی خاطرنشان کرد: همه باید از مواضع رهبری تبعیت و حمایت نماییم و در این شرایط سخت همه به سمت درگاه خداوند پناه ببریم و به ایشان متوسل شویم که خداوند ما را یاری خواهد نمود.
وی افزود: در این شرایط تحریم و کرونا، باید دولت و شخص رئیس جمهور را کمک و دعا نماییم، این دولت در سخت ترین شرایط کشور را اداره می کند./منبع:

1399/12/19
14:59:12
0.0 / 5
1251
تگهای خبر: دولت , رهبری , قم
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
محفل