پربازدیدترین اخبار سیاسی ۱۷ اسفند ایسنا

پربازدیدترین اخبار سیاسی ۱۷ اسفند ایسنا

به گزارش محفل بیانیه مجمع مدرسین و محققین حوزه علمیه قم به دنبال دیدار پاپ و آیت الله سیستانی/ واکنش وزیر دفاع به تهدیدات اخیر سران رژیم صهیونیستی/ رونمایی سلاح تمام ایرانی تهاجمی «مصاف»/ سفر به شهرهای آبی و زرد با رعایت پروتکلهای بهداشتی و... در صدر اخبار مورد توجه و پربازدید امروز مخاطبان سرویس سیاسی ایسنا بود که می توانید آنها را در این گزارش مرور کنید.


اگر غلط اضافی از اسرائیل سر بزند فرمان رهبری اجرا خواهد شد
به گزارش محفل به نقل از ایسنا، واکنش وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح به تهدیدات اخیر ایران توسط سران رژیم صهیونیستی در صدر اخبار پربازدید قرار گرفت.
امیر سرتیپ امیر حاتمی در سیزدهمین جشنواره جوان سرباز حضرت علی اکبر اظهار نمود: گاهی اوقات از سر فروماندگی این رژیم ادعاهای واهی را مطرح می کنند و غلط بزرگتر از دهانشان می کنند و جمهوری اسلامی و ایران بزرگ را به زعم خودشان تهدید می کند روشن است که این سخنان از سر فروماندگی است. رهبر معظم انقلاب و فرماندهی معظم کل قوا در همان سال هایی که آنها همین غلط های زیادی را می کردند فرمودند رژیم صهیونیستی دشمن اصلی ما نیست آنها حتی در اندازه جمهوری اسلامی ایران نیستند و می دانند و اگر نمیدانند بدانند که اگر غلط زیادی از آنها سر بزند تل آویو و حیفا را با خاک یکسان میکنیم. این امر فرماندهی معظم کل قوا با دقت اجرا شده و تبدیل به طر ح شده است.
سلاح تمام ایرانی تهاجمی «مصاف» رونمایی شد
وزیر دفاع ودر حاشیه همین مراسم از سلاح تهاجمی پیشرفته تمام ایرانی «مصاف» و چند سلاح ورزشی رونمایی نمود.
مصاف سلاحی سبک با کالیبر۵۱×۶۲/۷ میلی متری، است که توسط هوا خنک می شود. سیستم تسلیح این سلاح از نوع پیستون کوتاه است که از راه فشار غیر مستقیم گاز باروت مسلح و به وسیله خشاب تغذیه می شود.
بیانیه مجمع مدرسین و محققین حوزه علمیه قم به دنبال دیدار پاپ و آیت الله سیستانی
دومین خبر پرمخاطب امروز، بیانیه مجمع مدرسین و محققین حوزه علمیه قم به مناسبت دیدار آیت الله العظمی سیستانی و پاپ فرانسیس بود.
در متن این بیانیه تاکید شده است: اینک فرصتی مغتنم برای عالمان شیعی، روحانیت، حوزه های علمیه و تشکل های حوزوی فراهم گشته است تا با الگو قرار دادن این دیدار، گفتگوی بین الادیان و بین المذاهب را با جدیتی بیشتر پیگیری کنند.
سخنان اخیر محسن رضایی درباره عراق و سوریه با نگاه جمهوری اسلامی ایران فاصله دارد
توضیح روابط عمومی وزارت امور خارجه درباره اظهارات محسن رضایی درباره عراق و سوریه هم از دیگر اخبار مورد توجه مخاطبان بود.
روابط عمومی وزارت امور خارجه در اطلاعیه ای ضمن اشاره به اظهارات دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام در یک گفتگوی رسانه ای درباره عراق و سوریه، تصریح کرد که آنچه گفته شده است دیدگاه شخصی مصاحبه شونده بوده و با نگاه جمهوری اسلامی ایران فاصله دارد و ایران در همه موارد و مقاطع بر مبنای اصل برادری به کمک دولت های عراق و سوریه شتافت که جلوه بارز آنرا در مبارزه با داعش میتوان دید.
اروپا به بی عملی نسبت به برجام آخر دهد
دیدار رئیس جمهور با سایمون کاوونی، وزیر امور خارجه ایرلند هم از پربازدیدها بود.
به گزارش محفل به نقل از ایسنا، حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی در این دیدار با انتقاد از بی عملی و بی تحرکی اروپا نسبت به تعهدات برجامی، اضافه کرد: جمهوری اسلامی ایران متعهد به برجام و حفظ آن بوده و تنها طرفی است که برای آن هزینه پرداخته است اما این وضع نمی تواند به همین شکل تداوم یابد و برای حفظ و احیاء برجام اجرای کامل قطعنامه ۲۲۳۱ شورای امنیت سازمان ملل از جانب همه اعضای برجام ضروریست.
سفر به شهرهای آبی و زرد با رعایت پروتکلهای بهداشتی
خبر بعدی، سفارش های نایب رئیس اول مجلس شورای اسلامی درباره سفرهای نوروزی بود.
سید امیرحسین قاضی زاده هاشمی در ستاد ملی مقابله با کرونا ضمن اشاره به تصمیم این ستاد درمورد وضعیت سفرهای نوروزی اظهار داشت: سفرها برای شهرهای آبی و زرد با رعایت پروتکل ها انجام می شود اما در جلسات آتی شهرهای آبی و زرد مشخص خواهند شد.
وی ادامه داد: متاسفانه شرایط خوزستان بدتر شده و تعداد مبتلایان خیلی زیاد شده است. وضعیتی که ویروس انگلیسی بوجود آورده سرعت فوق العاده بالایی دارد و افراد را سریع بدحال می کند. این ویروس در سنین پایین، حتی کودکان وضعیت بد تنفسی ایجاد می کند، در صورتی که این حالت در ویروس ووهان دیده نمی شد و از این نظر خیلی نگران کننده است.
دیگر اخبار مرتبط را در لینک های زیر بخوانید.
تاکنون هیچ سربازی در وزارت دفاع به کرونا مبتلا نشده است
سفرهای نوروزی تهدیدی برای سلامت جامعه است
***
پیشنهادی دیگر برای پشتیبانی از یک کاندیدای احتمالی
پیشنهاد یک عضو شورای مرکزی حزب کارگزاران برای پشتیبانی از آذری جهرمی در انتخابات ۱۴۰۰ پربازدیدترین خبر صبح امروز بود.
سید افضل موسوی در واکنش به اخباری در خصوص دیدار آذری جهرمی با برخی اصلاح طلبان در مبحث انتخابات و احتمال حمایت اصلاح طلبان از چنین فردی اظهار داشت: اصلاحات چاره ای جز صندوق رای ندارد. در انتخابات اگر گزینه بهترین وجود نداشت باید به گزینه بهتر رجوع کرد و از این جهت شاید اگر بهتر از آذری جهرمی در انتخابات نباشد، اصلاحات از او حمایت کند.
خبرهای دیگر با محوریت انتخابات ۱۴۰۰ را می توانید در لینک های زیر دنبال کنید.
مطالبه برخی از اساتید دانشگاه از داوطلبان انتخابات ۱۴۰۰
آخرین وضعیت طرح اصلاح قانون انتخابات ریاست جمهوری
برای عبور از شرایط فعلی به اجماع داخلی‬⁩ و سازگاری بین المللی‬⁩ نیاز داریم
در کنار حضور حداکثری در انتخابات به انتخاب فرد اصلح هم توجه کنیم
***
مذاکرات ماه آینده ایران و آژانس درباره چیست؟
گزارش ایسنا درباره محوریت مذاکرات ماه آینده ایران و آژانس بین المللی انرژی اتمی هم از پرمخاطب ها بود.
برخی رسانه های خارجی در هفته گذشته درباره نشستی که مقرر است اوایل اوریل (اواسط فروردین ۱۴۰۰) از جانب ایران و آژانس برگزار گردد گمانه زنی کرده اند که این نشست برای بحث درباره ''موضوعات جدید فنی'' است. این در شرایطی است که نماینده ایران در آژانس در سخنان خود در شورای حکام به صراحت اعلام نموده است این نشست در ادامه تعاملات فنی ایران و آژانس است که از دو سال پیش وجود داشته است.
ازدواج باید امتیاز داشته باشد نه سلب امتیاز
خبر بعدی، تحلیل یک کارشناس مسائل حقوقی درباره حق خروج از کشور زنان بود.
فریده غیرت در ارتباط با حق خروج زنان از کشور اظهار نمود: درباره مسئله ممنوع الخروجی خانم ها و اینکه خروج از کشور باید با اجازه همسر باشد، بحث های مفصلی در طول این سال ها داشته ایم و اظهار عقیده و نظرات اصلاحی ارائه کرده ایم که متاسفانه توجهی به این مسئله نشده است و معضل بزرگی را بوجود آورده که زن ها برای خروج از کشور باید اجازه همسرشان را بگیرند.
وی تصریح کرد: ازدواج امری قراردادی است و به باعث این قرارداد باید امتیازهایی داده شود نه اینکه امتیازهایی لغو و سلب شود.1399/12/17
23:50:02
0.0 / 5
1165
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
محفل