قانونمداری و بی طرفی اصول اولیه برگزاركنندگان انتخابات است

قانونمداری و بی طرفی اصول اولیه برگزاركنندگان انتخابات است

به گزارش محفل رئیس ستاد انتخابات استان تهران با اعلان اینکه قانونمداری و بی طرفی اصول اولیه برگزارکنندگان انتخابات خردادماه یک هزار و چهارصد است، اظهار داشت: مسئولان برگزاری انتخابات به مفاد قانون مسلط باشند.


به گزارش محفل به نقل از ایسنا، شکرالله حسن بیگی در جلسه هماهنگی با معاونان سیاسی و امنیتی فرمانداری های استان تهران ضمن اشاره به مسئولیت مهم معاونان سیاسی و امنیتی فرمانداری ها بعنوان رئیس هیئت اجرائی انتخابات در شهرستان های استان اظهارداشت: برگزاری انتخابات مسئولیتی است که در وزارت کشور بعد از برقراری امنیت بعنوان اهم وظایف شناخته می شود.
حسن بیگی اظهار داشت: قانونمداری و بی طرفی اصول اولیه برگزارکنندگان انتخابات خردادماه 1400 است و در کنار همه اولویت های اصلی، برگزاری انتخابات باید در صدر اقدامات فرمانداری ها باشد.
معاون استاندار تهران اظهار داشت: بر طبق تاکید وزیر کشور، برگزاری انتخاباتی با مشارکت، سلامت، رقابت و امنیت کامل مورد نظر است و مسئولان برگزاری انتخابات بخش مهمی از زمینه سازی مشارکت حداکثری در انتخابات را به عهده دارند به صورتی که مدیران می توانند با اقدامات و سخنان خود بذر امیدواری در دل مردم و سطح جامعه ایجاد کنند.

رئیس ستاد انتخابات استان تهران اضافه کرد: رهبر معظم انقلاب در سخنرانی اخیر خود بر زمینه سازی مشارکت حداکثری تاکید داشتند و رقابتی شدن انتخابات پیش زمینه تحقق مشارکت است. رسانه های دشمن با همه توان به دنبال کمرنگ جلوه دادن انتخابات 1400 هستند وبرای تحقق امنیت ملی به پشتوانه رای مردم تبیلغات دشمن بی اثر خواهد شد.
بگفته حسن بیگی پرهیز از تخلفات، سلامت انتخابات و پایبندی مسئولان برگزاری انتخابات به قانون از اصول مورد نظر وزارت کشور است و تسلط همه برگزارکنندگان انتخابات به مفاد قانون انتخابات مورد تاکید است، ما مجری قانون هستیم و لازم است با تدابیر لازم از این وظیفه قانونی حراست نماییم.

وی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به اینکه حفظ و ارتقای رتبه چهارم استان تهران در برگزاری انتخابات اسفندماه 98 باید مورد نظر برگزار کنندگان انتخابات در شهرستان های استان باشد، اظهار داشت: در این دوره از انتخابات شرایط برگزاری انتخابات طبق پروتکلهای بهداشتی پیش بینی شده است و طبق مصوبات با در نظر گرفتن یک نماینده از شبکه بهداشت و درمان شهرستان در شعب اجرائی می شود.

حسن بیگی خطاب به معاونان سیاسی فرمانداری های استان اظهار داشت: در برگزاری انتخابات خردادماه 1400 در سخنان، مکاتبات و موضع گیری ها با رعایت اصل بی طرفی بگونه ای عمل کنید که در موضع تهمت قرار نگیرید؛ لطمه شناسی انتخابات و شناسایی مشکلاتی که در تجربیات برگزاری انتخابات پیشین در شهرستان ها وجود داشته است مدنظر معاونان سیاسی فرمانداری ها و تدارک فضای بصری شهر و تدابیر انتخاباتی در استقبال از انتخابات 1400 از الان برنامه ریزی شود و مستند سازی از پروسه انتخابات، مراحل ثبت نام و تشکیل هیئت های اجرائی در دستور کار باشد.
رئیس ستاد انتخابات استان تهران در آخر اشاره کرد: پروسه انتخابات بازگشت به قبل ندارد و اقداماتی که همین امروز برای برگزاری انتخاباتی شکوهمند، طبق قانون و با بی طرفی کامل قابل انجام است، به فردا موکول نشود.

منبع:

1399/12/12
09:49:10
0.0 / 5
1397
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
محفل