رئیس دفتر مقام معظم رهبری:

عربستان در نابودی آثار تاریخی در منطقه، حرف اول را می زند

عربستان در نابودی آثار تاریخی در منطقه، حرف اول را می زند

رئیس دفتر مقام معظم رهبری با اشاره به اینکه در از بین بردن آثار تاریخی در منطقه ما عربستان سعودی حرف اول را می زند و بنای این سلسه خبیث بر نابودی آثار اسلامی است، اظهار داشت: هرچه بوده بنا بر نابودی اش دارند که خدا این سلسله خبیث را هرچه سریعتر براندازد.


به گزارش محفل به نقل از ایسنا، حجت الاسلام محمدی گلپایگانی در مراسم افتتاحیه همزمان «مجموعه موزه های سردار آسمانی (دفینه) و موزه هنر ایران واقع در کاخ مرمر» با اشاره به اینکه شناسایی، مرمت و آماده سازی شش موزه در سطح استاندارد، طی نامه ای از جانب آقای فتاح به حضرت آقا پیشنهاد شد، اظهار داشت: رهبری پاسخ دادند که «حفظ و صیانت از موزه های متعلق به جمهوی اسلامی و ملت ایران کار باارزشی است که شما در بنیاد مستضعفان آنرا انجام داده اید لازم است امکانات بازدید آحاد مردم از این موزه ها فراهم گردد. ان شاءالله موفق باشید.»
وی اضافه کرد: کشورهای مستکبر جهان کشورهای دیگر را غارت کردند و سرمایه های آنها را ربودند و سرقت کردند. پرمر که پس از سقوط صدام، حاکم امریکایی عراق شد چه ها که نکرد. عراق کشوری باستانی است و آثار فراوان موزه ای از گذشته های دور داشت که او همه را غارت کرد و برد. دزد آن نیست که فقط از دیوار مردم بالا برود. اینها ابر دزد هستند.
رئیس دفتر مقام معظم رهبری با اشاره به اینکه سری به موزه لوور بزنید ببینید چه خبر است اظهار داشت: در آنجا یک سالن در ارتباط با آثار سرقت شده از ایران است. سر در تخت جمشید را در زمان قاجار که چند تن وزن دارد با چه وسایلی و چگونه به ساحل منتقل کردند و با کشتی به پاریس بردند. دهها اثر دیگر از ایران در آنجا نگهداری می شود. پس از آن موزه تماشایی قسمت مصر است. مصر یک کشور باستانی با سابقه تاریخی بزرگ است و وقتی بازدید می کنید با جنازه فرعون مواجه می شوید. شاید همان فرعون است که زمان حضرت موسی بود.
وی افزود: جنازه مومیایی شده فرعونیان در آن موزه قرار دارد. اینها مال خودشان نیست و هرچه هست آثار سرقت شده است. همین موزه ارمیتاژ در شوروی سابق را که ببینید همین مساله تکرار می شود و تعدادی جنازه مومیایی شده از مصر ربوده شده و آنجا برای تماشای مردم گذاشته اند. سیاه روترین آنها امریکایی ها هستند که پس از آنکه حکومتشان تشکیل شد چه ها که نکردند. آنها حمله کردند و سرخپوستان را قتل عام و نابود کردند و همه آثارشان را بردند. جمعیت بزرگ سیاهپوستان در امریکا، فرزندان به جا مانده از سیاهپوستانی هستند که امریکایی ها از افریقا دزدیدند و بعنوان نیروی کار ارزان به امریکا بردند. برخی از آنها در اقیانوس اطلس غرق شدند و تعدادی به امریکا رسیدند و در مزارع مشغول به کار شدند و چه فجایعی درباره آنها رقم خورد. امریکایی ها از خودشان هیچ ندارند.
حجت الاسلام محمدی گلپایگانی ضمن اشاره به اینکه امروز در جریان بازدید از موزه ها، این هنرهای فراوان را که دیدم حیرت زده شدم اظهار داشت: گرچه خیلی از اشیای تاریخی را برده اند. رضا شاه وقتی میخواست برود هرچه بود را جمع کرد و در کشتی اش بارگیری کرده بود که موقع سوار شدن انگلیس ها او را به کشتی دیگری که خالی بود منتقل کردند و آن اشیا به انگلستان رفت. محمدرضا پهلوی هم هرچه توانست برد.
رئیس دفتر مقام معظم رهبری افزود: این اشیای باقی مانده، بازمانده های منازل و کاخ های محمدرضا پهلوی است. در کاخ سعدآباد 16 کاخ است که یکی متعلق به ملک حسین بوده است او روزهای تعطیلی از اردن به ایران می آمد با شاه عرق می خورد و قمار بازی می کرد و بامداد می رفت. امروز به برکت انقلاب اینطور از اشیا و ابنیه دارد حفاظت می شود که اگر به سمع جهانیان برسد اینجا مورد توجه و جلب نظر توریستهای داخلی و خارجی خواهد شد. درود بر رهبری که با تایید کار بنیاد مستضعفان برگ زرین تاریخی دیگری از اقدامات مثبت انقلاب اسلامی را رقم زدند.
وی با اشاره به اینکه در از بین بردن آثار تاریخی در منطقه ما عربستان سعودی حرف اول را می زند و بنای این سلسه خبیث بر نابودی آثار اسلامی است اظهار داشت: مزار حضرت عبدالله، پدر پیامبر اکرم را خاطرتان هست کجا بوده؟ حالا هیچ اثری از آن نیست. از خانه پیامبر(ص) خبری نیست. قلعه های خیبر کجاست؟ نمی دانیم، در حال ویران شدن است. هرچه بود بنا بر نابودی اش دارند که خدا این سلسله خبیث را هرچه سریعتر براندازد.
رئیس دفتر مقام معظم رهبری اظهار داشت: امید است این کار خیر شما که باسالگرد تاسیس بنیاد مستضعفان مقارن شده به فال نیک گرفته شود و بر رونق و پیشرفت کارهای شما افزوده شود.1399/12/10
22:23:55
0.0 / 5
1192
تگهای خبر: بازدید , رهبری , قم
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
X

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۱
لینک دوستان محفل
محفل