رئیس ستاد انتخابات استان تهران:

پیش بینی ۷۶۰۹ شعبه ستاندن رای انتخابات ۱۴۰۰ تا حالا

پیش بینی ۷۶۰۹ شعبه ستاندن رای انتخابات ۱۴۰۰ تا حالا

به گزارش محفل رئیس ستاد انتخابات استان تهران اظهار داشت: در برخورد با تخلفات انتخابات تعارف نداریم، برای اینکه انتخابات همچون اتاق شیشه ای است که امور برگزاری آن باید بدون جهت گیری خاص از طرف برگزار کنندگان باشد.


به گزارش محفل به نقل از پایگاه اطلاع رسانی استانداری تهران، جلسه ستاد انتخابات استان تهران به ریاست شکراله حسن بیگی رئیس ستاد انتخابات استان و با حضور اعضای ستاد و روسای کمیته های حقوقی، پشتیبانی، تبلیغات و اطلاع رسانی، فناوری اطلاعات، حراست و استعلامات در محل استانداری تهران انجام شد.
رئیس ستاد انتخابات استان تهران در ابتدای جلسه بعد از ارائه گزارشی از ۱۱ جلسه گذشته ستاد اظهار داشت: ۲۸ خردادماه ۱۴۰۰، پنج انتخابات مهم شامل؛ سیزدهمین دوره ریاست جمهوری، ششمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا، میاندوره ای مجلس خبرگان رهبری و مجلس شورای اسلامی در استان تهران برگزار می گردد.
وی اشاره کرد: در این دوره از انتخابات همچون انتخابات گذشته اصول مهمی محور همه اقدامات دست اندرکاران در برگزاری انتخابات است و حرکت در راه قانون و رعایت بی طرفی کامل و برخورد با تخلفات انتخاباتی در رأس آن قرار دارد.
حسن بیگی گفت: انتخابات همچون اتاق شیشه ای است که امور برگزاری آن باید بدون جهت گیری خاص از طرف برگزار کنندگان باشد.
رئیس ستاد انتخابات استان تهران، عمل به مر قانون را سنگ بنای برگزاری انتخاباتی اثربخش دانست و اشاره کرد: اعضاء ستاد و همه کارشناسان فعال در اجرای انتخابات خردادماه ۱۴۰۰ باید به همه ابعاد قانون انتخابات و تدابیر قانونی مسلط باشند.
وی افزود: آموزش به اندازه ای در برگزاری انتخابات اهمیت دارد که همایشی با همین منظور و در سطح ملی و برخط با حضور تعدادی از اعضای ستاد کشوری انتخابات برگزار شده است.
رئیس ستاد انتخابات استان تهران با پیش بینی آماری از تعداد شعب ستاندن رای و کارشناسان اجرائی انتخابات ۱۴۰۰ اظهار داشت: همکاری ۲۰۰ هزار نفر از عوامل اجرائی، نماینده فرمانداران، ناظران هیئت نظارت شورای نگهبان و مجلس شورای اسلامی و عوامل نیروهای نظامی و امنیتی با ستاد انتخابات استان تهران پیش بینی شده است و تا این لحظه ۷۶۰۹ شعبه ستاندن رای برای انتخابات خردادماه ۱۴۰۰ در استان تهران برآورد شده است.
وی در آخر عنوان کرد: ۵۳۱ روستا در استان تهران با داشتن ۲۰ خانوار یا حداقل ۱۰۰ نفر جمعیت واجد شرایط برگزاری انتخابات شوراها هستند و الان ۴۸۰ روستا شورا دارند و به جز روستاهایی که به شهرها الحاق شده اند حدود ۴۰ روستای دیگر امکان شورا دارند.
گفتنی است، در آخر این جلسه، احکام روسای کمیته های ستاد انتخابات استان تهران از طرف رئیس ستاد استان اهداء شد.
حمیدرضا گودرزی رئیس ستاد امنیت انتخابات، مسعود ستایشی رئیس کمیته حقوقی، غلامرضا عباس پاشا رئیس کمیته مالی و پشتیبانی، رضا علیخانی دبیر، شاهرخ جهانشاهی رئیس کمیته استعلامات و حراست، زین الصالحین عضو، میرزایی خالص رئیس کمیته اطلاع رسانی، سارا آهنگر رئیس کمیته فناوری اطلاعات، قاسم کرمی جانشین دبیر ستاد، مسلم عادلی مسئول آموزش ستاد انتخاب استان تهران.
منبع:

1399/12/09
23:50:25
0.0 / 5
1492
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
X

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
لینک دوستان محفل
محفل