در مراسمی انجام شد؛

تقدیم معرفی نامه سفیر ایران به جامعه اقتصادی كشورهای غرب آفریقا

تقدیم معرفی نامه سفیر ایران به جامعه اقتصادی كشورهای غرب آفریقا

سفیر ایران در لاگوس از تقدیم معرفی نامه خود به جامعه اقتصادی کشورهای غرب آفریقا اطلاع داد و تصریح کرد: تلاش می نماییم روابط ایران با غرب آفریقا و این سازمان تقویت شود.به گزارش خبرنگار سیاسی ایرنا، «محمد علی بک» سفیر ایران در نیجریه در حساب کاربری خود در توییتر نوشت: طی مراسمی معرفی نامه ام نزد اکواس "جامعه اقتصادی کشورهای غرب آفریقا" را به «جین کلاود بارو» رئیس این سازمان تقدیم کردم. این سازمان به منظور توسعه همکاریهای سیاسی و امنیتی در غرب آفریقا بوجود آمده است.

سفیر ایران در نیجریه خاطرنشان کرد: تلاش این است روابط کشورمان با غرب آفریقا و این سازمان تقویت شود.
به گزارش محفل به نقل از ایرنا، جامعه اقتصادی کشورهای غرب آفریقا (اکواس) (Economic Community Of West African States) به منظور ایجاد یک بازار مشترک و یک پول واحد و همینطور توسعه همکاریهای سیاسی و امنیتی بوجود آمده است.
ایجاد اکواس در واقع قدم مهمی به سمت ایجاد همکاری اقتصادی و وحدت فی درخلال کشورهای آفریقای غربی است. سند حقوقی ایجاد اکواس معاهده ای است که در ۲۸ می ۱۹۷۵ در لاگوس (نیجریه) به وسیله سران دولت ها و حکومت های برخی از کشورهای آفریقای غربی امضا شده است.
اکواس هم اکنون دارای پانزده عضو از میان کشورهای غرب آفریقا است؛ که عبارتند از: بنین، بورکینافاسو، جمهوری دماغه سبز، جمهوری ساحل عاج، جمهوری گامبیا، جمهوری غنا، جمهوری گینه، جمهوری گینه بیسائو، جمهوری لیبریا، جمهوری مالی، جمهوری نیجر، جمهوری فدرال نیجریه، جمهوری سنگال، جمهوری سیرالئون و جمهوری توگو.


1399/12/09
23:00:39
0.0 / 5
1119
تگهای خبر: اقتصاد , دولت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
X

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۱
محفل