راهكارهای حضور حداكثری مردم در انتخابات از دیدگاه یك فعال سیاسی اصولگرا

راهكارهای حضور حداكثری مردم در انتخابات از دیدگاه یك فعال سیاسی اصولگرا

به گزارش محفل اصفهان یک فعال سیاسی اصولگرا اظهار داشت: تقویت و ارتقای هویت اسلامی_ایرانی و رفع مشکلات اقتصادی از عوامل تأثیرگذار در حضور حداکثری مردم در انتخابات است.احمد سالک در گفتگو با ایسنا درباره راهکارهای مشارکت حداکثری مردم در انتخابات ریاست جمهوری، اظهار نمود: عوامل حضور مردم در هر انتخاباتی بستگی به چند مبحث دارد. در وهله اول میزان علاقه مندی مردم به محور حاکمیت دینی یعنی ولایت فقیه بعنوان ولی امر مسلمین و ناجی تمام حرکت های اجتماعی از اهمیت بسزایی برخوردار می باشد. همینطور نقش مؤثر رهبری در اعلام شاخصه ها و مؤلفه های انتخابات از دیگر عاملهای مهم در این حوزه است.

وی اضافه کرد: این علاقه بر اساس اندیشه، بصیرت و آگاهی توده مردم است که وضعیت جهان را مطالعه می کنند و برای دفاع از منافع ملی و سرزمین خود در انتخابات حضور می یابند. مردم یا به علت عِرق ملی یا به علل دینی، مذهبی و اعتقادی در انتخابات شرکت می کنند که این عوامل باید تقویت شود.

این فعال سیاسی اصولگرا اظهار داشت: در وهله بعدی باید موانع و مشکلات اقتصادی مردم مرتفع شود و دولت باید برای انتخابات خرداد بستر این مهم را فراهم آورد. بدون شک رفع بیکاری و اشتغال نسل جوان و تحصیل کرده کشور از عاملهای مهم حضور حداکثری مردم در انتخابات است. رفع بیکاری و ایجاد اشتغال امید و انگیزه زیادی را در جامعه بوجود می آورد.

سالک، تقویت و ارتقای هویت اسلامی ایرانی را از عوامل تأثیرگذار حضور حداکثری مردم در انتخابات برشمرد و خاطرنشان کرد: مبحث هویت و تقویت آن بسیار اهمیت دارد چون که دشمنان روی این عنصر کلیدی انگشت گذاشته اند و تلاش می کنند آنرا تضعیف کنند تا نسل جوان و جامعه بی هویت شود. زمانی که کسی بی هویت شود، مانند پوسته روی آب است و به هر طرفی که بخواهند او را می کشانند. پس باید در جهت تقویت هویت انقلابی، اسلامی و ملی کار ویژه تبلیغاتی و ترویجی شود. وقتی مردم می بینند از هویت آنان دفاع می شود در انتخابات شرکت می کنند.

وی اضافه کرد: رشد بصیرت جامعه در جهت دشمن شناسی و جریان درون تشکیلاتی نظام از اهمیت زیادی برخوردار می باشد. ۴۲ سال است با دشمنان قسم خورده ای روبرو می باشیم که طرح های براندازی نظام را در فتنه های مختلف ترسیم کردند، اما مردم در مقابل تمام این توطئه ها استقامت کردند و این دلیلی بر رشد بصیرت جامعه است. ازاین رو رشد بصیرت جامعه هم باید مورد تقویت قرار بگیرد.

این نماینده سابق مجلس اظهار داشت: یکی از مواردی که بدون شک به حضور بهتر مردم در پای صندوق های رأی کمک می نماید، تبیین و بیان دستاوردهای انقلاب اسلامی در ۴۰ سال قبل است. برای مثال مانور با صلابت سپاه و ارتش و آزمایش انواع موشک و پهباد باید به خوبی برای جامعه تبیین شود. وقتی این دستاوردها برای مردم به درستی تبیین شود انگیزه و حضور آنان در پای صندوق رأی تقویت می شود.

سالک تصریح کرد: تمام این عوامل حضور مردم را در پای صندوق های رأی برای انتخاب یک رئیس جمهور جوانِ حزب اللهی و انقلابی فراهم می آورد.

منبع:

1399/12/04
13:40:15
0.0 / 5
1172
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
X

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۴
لینک دوستان محفل
محفل