ظریف:

تدابیر جبرانی ما پاسخی به نقض های آمریكا و تروئیكای اروپایی است

تدابیر جبرانی ما پاسخی به نقض های آمریكا و تروئیكای اروپایی است

به گزارش محفل محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه ایران اظهار داشت: تدابیر جبرانی ما پاسخی هستند به نقض های ایالات متحده و تروئیکای اروپایی. اگر از معلول هراسانید، علت را حذف کنید.


به گزارش محفل به نقل از ایرنا، ظریف پنجشنبه شب در توئیتی نوشت: به جای سفسطه بازی و قرار دادن بار مسئولیت بر دوش ایران، تروئیکای اروپایی/اتحادیه اروپا باید به تعهدات خود عمل کرده و خواهان آن شود که میراث تروریسم اقتصادی ترامپ ضد ایران آخر یابد.
وی اضافه کرد: تدابیر جبرانی ما پاسخی اند به نقض های ایالات متحده و تروئیکای اروپایی. اگر از معلول هراسانید، علت را حذف کنید. ما "اقدام" را با اقدام پاسخ می دهیم.
به گزارش محفل به نقل از ایرنا، وزرای امور خارجه سه کشور اروپایی عضو برجام و آمریکا عصر پنجشنبه با صدور اطلاعیه ای مشترک بر اراده خود برای تقویت برجام تاکید نمودند.
در این بیانیه که یک نسخه آن در تارنمای وزارت امور خارجه انگلیس منتشر گردید آمده است: وزرای امور خارجه فرانسه، آلمان، انگلیس و ایالات متحده آمریکا برای بار دوم بعد از انتخاب آنتونی بلینکن (به عنوان وزیر خارجه آمریکا) به صورت مجازی تشکیل جلسه دادند تا درباره ایران و سایر مسائل مهم رایزنی کنند.
تروئیکای اروپایی و ایالات متحده در این بیانیه از ایران خواسته اند تا از برداشتن گام های بیشتر، بخصوص در مورد «تعلیق پروتکل الحاقی و محدود کردن فعالیتهای راستی آزمایی آژانس در ایران» پرهیز کند. آنها همینطور نسبت به تصمیم ایران برای توقف اقدامات داوطلبانه تحت برجام اخطار داده و ادعا کرده اند این اقدام «فرصت برای دیپلماسی مجدد» را به محاق می برد.
نشست چهارجانبه وزرای امور خارجه تروئیکای اروپایی و آمریکا در حالی برگزار شد که جمهوری اسلامی ایران می خواهد تا پنجم اسفند ماه اقدامات داوطلبانه تحت برجام را در قالب قانون لغو تحریم ها متوقف نماید. مجلس شورای اسلامی ۱۱ آذرماه گذشته با تصویب این قانون دولت را مکلف کرد که در صورت ادامه تحریم های آمریکا، همکاری با آژانس را محدود کرده و گام های بیشتری را در مورد کاهش تعهداتش ذیل برجام بردارد.منبع:

1399/12/01
13:48:42
0.0 / 5
1161
تگهای خبر: اقتصاد , تصویب , دولت , قانون
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۲
محفل