كمالوندی خبر داد:

محورهای گفت و گوهای گروسی ترتیبات اجرایی توقف نظارت های فراپادمانی است

محورهای گفت و گوهای گروسی ترتیبات اجرایی توقف نظارت های فراپادمانی است

به گزارش محفل سخنگوی سازمان انرژی اتمی تصریح کرد: مهم ترین محورهای گفت وگوهای مدیرکل آژانس در تهران، حول موضوعات فنی و ترتیبات اجرایی توقف نظارت های فراتر از پادمان و پروتکل الحاقی و اقدامات داوطلبانه فراپادمانی و نحوه ادامه همکاریهای دو طرف خواهد بود.


به گزارش محفل به نقل از اداره کل دیپلماسی عمومی و اطلاع رسانی سازمان انرژی اتمی، «بهروز کمالوندی» سخنگو و معاون امور بین الملل، حقوقی و مجلس سازمان انرژی اتمی ایران اعلام نمود: رافائل گروسی، مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی به منظور انجام گفت وگوهای فنی با سازمان انرژی اتمی ایران عصر روز شنبه در راس هیاتی وارد تهران می شود و روز یکشنبه با رئیس سازمان انرژی اتمی ایران و دیگر مسؤلان سازمان دیدار می کند.
وی با اشاره به اینکه سفر گروسی در ارتباط با چگونگی اجرای مفاد نامه ۲۷ بهمن ماه ایران به آژانس در جهت اجرای ماده ۶ قانون اقدام راهبردی برای لغو تحریم ها و صیانت از منافع ملت ایران و به درخواست مدیرکل آژانس انجام می شود، اظهار داشت: مهم ترین محورهای این گفت وگوها حول موضوعات فنی و ترتیبات اجرایی توقف نظارت های فراتر از پادمان و پروتکل الحاقی و اقدامات داوطلبانه فراپادمانی و نحوه ادامه همکاریهای دو طرف خواهد بود.
معاون سازمان انرژی اتمی با تکیه بر اینکه در جهت اجرای قانون اقدام راهبردی، سازمان انرژی اتمی ایران اقدامات گوناگونی را در برنامه کار خود قرار داده است، خاطرنشان کرد: همچون این اقدامات توقف نظارت های فراپادمانی دو ماه بعد از لازم الاجرا شدن قانون در صورت عدم اجرای تعهدات طرف های مقابل در برجام است که موعد آن پنجم اسفند ماه (بیست و سوم فوریه) است. به منظور اجرای این بخش از قانون در وهله نخست نامه ای در تاریخ بیست و هفتم بهمن ماه تسلیم آژانس شد.
کمالوندی افزود: گفت وگوهای فنی قبل از آخر مهلت دو ماهه قانون به منظور پیشبینی و هماهنگی بهینه با آژانس برای کاهش نظارت ها تا سطح پادمان انجام می شود.
به گزارش محفل به نقل از ایرنا، «کاظم غریب آبادی» سفیر ایران در سازمان های بین المللی مستقر در وین امروز چهارشنبه از سفر مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی به ایران اطلاع داد.
منبع:

1399/11/30
21:11:14
0.0 / 5
1128
تگهای خبر: قانون , مجلس
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
X

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۱
لینک دوستان محفل
محفل