توضیحات حدادعادل درباره عدم ملاقات پوتین و قالیباف

توضیحات حدادعادل درباره عدم ملاقات پوتین و قالیباف

به گزارش محفل عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام اظهار داشت: وزارت خارجه روسیه اعلام نموده که هر مقام خارجی قصد دیدار با پوتین را دارد باید دو هفته قرنطینه باشد و آقای قالیباف هم در برنامه ریزی که داشت نمی توانست این دوهفته را طی نماید و دیدار انجام نشد.


به گزارش محفل به نقل از ایسنا، غلامعلی حدادعادل در نشست جامعه اسلامی دانشجویان با یادآوری شکست اصولگرایان در انتخابات سال ۹۶ مجلس و شورای شهر، اظهار نمود: در آن دوره در اثر کثرت فهرست ها شکست خوردیم و اگر نتوانیم در انتخابات آتی به وحدت برسیم، این شکست تکرار می شود، پس نباید با کثرت نامزد وارد انتخابات شویم.
وی با تاکید بر اینکه افکارعمومی درباره گفتمان انتخابات بسیار حساس است، اظهار داشت: طرف مقابل دنبال دوگانه سازی در جامعه است و می گوید یا این نامزد و یا آن نامزد. آنها اینطور وانمود می کنند که آینده کشور یا با مذاکره به دست می آید یا جنگ می شود و یعنی یا سختی معیشت پیش می آید یا مشکلات با مذاکره حل می شود.
حدادعادل افزود: طرف مقابل می گوید که ما به دنبال حل مشکلات از راه دیپلماسی و مذاکره هستیم، اما هوشمندی ما این است که نباید در تله آنها بیفتیم.
این فعال سیاسی با اشاره به موضوع وحدت اصولگرایان، اشاره کرد: در کنار وحدت نامزد نهایی و همین طور وحدت جریانی و انتخاب سازمان رأی، ایجاد بصیرت در توده های مردم در سراسر کشور باتوجه به وجود اقلیت ها و قومیت های مختلف مهمست و البته وحدت کردن در چنین شرایطی دشوار است.
رئیس شورای ائتلاف نیروهای انقلاب با اشاره به انتخابات پیش رو، اظهار داشت: یکی از راهبردهای رقیب ما برای پیروزی در انتخابات، سیاه نمایی درباره مجلس است و نباید در نیت آنها شک کرد؛ از روز اول تشکیل مجلس، نظریه پردازان اصلاحات اعلام نمودند که ستاد انتخاباتشان در مجلس است و به دنبال وارونه جلوه دادن کارهای مجلس و نشان دادن ناکارآمدی آن هستند تا مردم به سمت این جریان نروند.
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام همین طور با اشاره به سفر محمدباقر قالیباف به روسیه، اظهار نمود: موج به وجود آمده درباره سفر قالیباف به مسکو دو وجهه داشت که وجهه اول به دنبال ضربه به کلیت مجلس بود و وجهه دوم هم ضربه به قالیباف، چونکه آنها از هر دوی این وجهه ها نگران هستند.
حدادعادل اشاره کرد: خطر بزرگ، بی بصیرتی افرادی است که با آنها در این مساله همگام هستند؛ برخی با کارت آنها بازی کرده و در حقیقت بازی روش ها و سناریوهای آنها را می خورند، در صورتیکه اصلاً نباید فریب خورد.
وی با اعلان اینکه داستان ملاقات پوتین با قالیباف یا ملاقات نکردم با او هیچ اهمیتی ندارد، تاکید کرد: در تشریفات پوتین اصلا دیدار با رؤسای مجلس وجود ندارد و هیچگاه هیچ رئیس مجلسی با پوتین در مسکو دیدار نکرده است. وزارت خارجه روسیه اعلام نموده که هر مقام خارجی قصد دیدار با پوتین دارد باید دو هفته قرنطینه باشد و آقای قالیباف هم در برنامه ریزی که داشت نمی توانست این دوهفته را طی نماید و دیدار انجام نشد. ضمن اینکه آقای لاریجانی و دیگرانی هم که به روسیه رفتند با پوتین دیدار نکرده اند.
حدادعادل با اعلان اینکه مجلس الان زیر ذره بین است، اظهار نمود: این در حالیست که در موضوعات مختلفی برای مجلس و نماینده حرف درمی آورند که ما آنرا در موضوع درگیری یک نماینده با یک سرباز، رد کلیات بودجه و یا رأی مثبت و منفی به طرح ها و لوایح می بینیم، ولی در مجموع، جامعه باید بصیرت و هوشمندی داشته باشد.
منبع:

1399/11/30
18:19:32
0.0 / 5
1338
تگهای خبر: ائتلاف , انتخابات , طرح , مجلس
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
X

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۲
لینک دوستان محفل
محفل