موسوی:

ایرانیان قربانی تروریست های مورد حمایت آمریكایی ها هستند

ایرانیان قربانی تروریست های مورد حمایت آمریكایی ها هستند

محفل: سید عباس موسوی سخنگوی وزارت امور خارجه در واكنش به انتشار گزارش سالانه كشوری تروریسم از طرف رژیم آمریكا اصرار كرد كه ایرانیان هم قربانی و هم قهرمان مبارزه با تروریست هایی هستند كه از طرف آمریكایی ها ایجاد و حمایت شده اند.


به گزارش پنجشنبه شب وزارت امور خارجه، موسوی در واکنش به انتشار این گزارش اضافه کرد: جمهوری اسلامی ایران گزارش سالانه کشوری تروریسم آمریکا را بدلیل فرافکنی آشکار، بی صداقتی محض و معیارهای دوگانه این رژیم در مبارزه با تروریسم کاملاً مردود و محکوم می داند.
سخنگوی وزارت امور خارجه اظهار داشت: رژیم ایالات متحده آمریکا به عنوان بزرگترین حامی تروریسم دولتی و حامی اصلی رژیم متجاوز و اشغالگر صهیونیستی در جایگاهی نیست که داعیه مقابله با تروریسم و قضاوت دراین زمینه را داشته باشد.

موسوی با تاکید بر اینکه تاریخ چند دهه اخیر به وضوح نشان میدهد که ایالات متحده آمریکا حتی به اذعان برخی مقامات آمریکایی در ایجاد برخی گروه های تروریستی نقش داشته و یا از این گروه ها و اقدامات تروریستی آنها حمایت کرده است، اشاره کرد: ترامپ نیز در مبارزات انتخاباتی صریحا اعتراف کرد که دولتهای قبلی آمریکا داعش و گروههای تروریستی دیگر را بوجود آوردند.

سخنگوی دستگاه دیپلماسی در ادامه اقدام بزدلانه و تروریستی رژیم آمریکا در به شهادت رساندن سردار شهید سپهبد قاسم سلیمانی به عنوان قهرمان مبارزه با تروریسم را نمونه بارزی از جنایات تروریستی رژیم آمریکا دانست و اشاره کرد: جمهوری اسلامی ایران به عنوان بزرگترین قربانی اقدامات تروریستی که عموما با حمایت مستقیم و غیر مستقیم دولت آمریکا انجام پذیرفت و با بیش از ۱۷ هزار شهیدی که در این راه تقدیم کرده است همیشه در خط مقدم مقابله با تروریسم در سطح جهانی و منطقه ای قرار دارد.
موسوی در آخر از اعمال تحریم های یکجانبه و تروریسم اقتصادی و تروریسم پزشکی رژیم آمریکا مقابل مردم ایران نیز به عنوان تازه ترین نمونه اقدامات تروریستی رژیم آمریکا مقابل ملت های مستقل جهان یاد کرد.منبع:

1399/04/07
14:33:04
5.0 / 5
2283
تگهای خبر: اقتصاد , انتخابات , حامی , دولت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۵
محفل