ظریف:

دولت بایدن هنوز درباره سیاست هایش به جمعبندی نرسیده است

دولت بایدن هنوز درباره سیاست هایش به جمعبندی نرسیده است

«محمدجواد ظریف» وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران تصریح کرد: دولت آقای بایدن هنوز درمورد سیاست هایش به جمع بندی نرسیده اما سیاست های ایران کاملا شفاف و قاطع است و برمبنای این سیاست ها تنها درصورت اقدامات عملی آمریکا و لغو تحریم ها، تهران به تعهداتش دربرجام پایبند خواهد بود.


به گزارش پنجشنبه شب ایرنا، ظریف در گفت وگوی اختصاصی با شبکه خبری فونیکس چین عنوان کرد: در مورد مسائل اخیر در ارتباط با برجام با دولت جدید ایالات متحده، ایران گام نخست را برنخواهد داشت، این آمریکاست که ابتدا باید پایبندی خود به برجام نشان دهد.
وزیر امور خارجه ایران تصریح کرد: آمریکایی ها قبل از اتخاذ هر گونه تدبیری درباره برجام باید نسبت به واکنش های ایران نسبت به اقداماتشان هشیارباشند.
ظریف در پاسخ به پرسش این سوال خبرنگار فونیکس، بایدن گفته است واشنگتن گام اول در پایبندی به برجام را برنخواهد داشت، موضع تهران چیست؟، اظهار داشت: همچنان معتقدم آمریکایی ها هنوز سیاست هایشان را جمعبندی و نهایی نکرده اند و به همین خاطرکاخ سفید ناگزیر از اصلاح چندین باره مواضع بایدن خواهد بود.
وی تصریح کرد: کاملا روشن است ایالات متحده از برجام خارج شده و قاعدتا همین کشور باید روند اتخاذ سیاست های ناقض توافق هسته ای را متوقف کرده و سیاست های تحریمی را لغو نماید.
وزیر امور خارجه ایران در پاسخ به سئوالی درباره احتمال ایجاد بن بست در روند مذاکرات برجام در صورت پافشاری دو طرف بر مواضع خود اظهار داشت: در این خصوص ایران به هیچ وجه امتیازی را به طرف مقابل نخواهد داد و البته به اعتقاد من بن بستی در این رابطه وجود ندارد.
ظریف اضافه کرد: به باور من در زمان حاضر دولتمردان آمریکایی درحال بررسی سیاست هایشان هستند و انتخابی مشخص در مقابل آنها وجود دارد، آقای بایدن معتقدند که سیاست های ترامپ اشتباه بوده و به همین خاطر تصمیم به خروج از این وضعیت گرفته اند و خروج از این وضعیت به معنای لغو تحریم هاست و در چنین فضایی نیازی به اقدام یا اعطای امتیاز از جانب ایران وجود ندارد.


1399/11/24
18:33:28
0.0 / 5
1412
تگهای خبر: دولت , وزیر امور خارجه
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۵
محفل