زواوی:

شاهد روند جدی برای دستیابی به وحدت ملی فلسطین هستیم

شاهد روند جدی برای دستیابی به وحدت ملی فلسطین هستیم

به گزارش محفل سفیر فلسطین در جمهوری اسلامی ایران اظهار داشت: شاهد روند جدی برای دستیابی به وحدت ملی فلسطین هستیم که به یک آرزوی در حال تحقق تبدیل گشته است.


به گزارش محفل به نقل از ایرنا، صلاح زواوی عصر سه شنبه در مراسم تبریک سفیران کشورها به رئیس جمهوری به مناسبت سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی در سالن اجلاس سران خطاب به حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی با تبریک فرارسیدن چهل و دومین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی به رهبر معظم انقلاب و آحاد ملت شریف و بزرگوار، اظهار داشت: از خداوند بزرگ متعال مسالت داریم تا سال جدید را مایه خیر و برکت برای شما و همه بشریت قرار دهد و امیدواریم که امسال شاهد گفت و گو، تفاهم و همکاری میان همه ملت ها باشیم چونکه ما همه، آدم هستیم و آدم از خاک است.
سفیر فلسطین در ایران، خاطرنشان کرد: امید فراوان داریم که دنیای معاصر ما بر بحران های مزمن و نوظهور غلبه کند و تاکید می نماییم که صلح مورد نیاز ملت ها، صلح مبتنی بر عدالت، درک، تبادل نظر و رایزنی صرف نظر از رنگ، قومیت و آیین های مختلف است نه مبتنی بر سیاست های گردنکشی، بردگی، استکبار و تکبر.
زواوی خطاب به رئیس جمهوری افزود: اجازه بدهید در این مناسبت فرخنده از نقش سازمان ملل و سازمان های بین المللی و کوشش های انجام شده برای سعادت بشریت همچون ملت فلسطین که از میهن و سرزمین و اجداد خود از ظلم و تجاوز آواره شده اند، قدردانی کنم.
وی از این سازمان های بشردوستانه که بوسیله مجمع عمومی سازمان ملل حدود ۷۰۰ قطعنامه در پشتیبانی از حقوق مشروع فلسطین و بیش از ۷۰ قطعنامه را در شورای امنیت ملی سازمان ملل متحد برای بازگشت آوارگان به سرزمین و کشور آزاد شده خود صادر کرده اند، قدردانی کرد.
زواوی اضافه کرد: امید است با اینطور اقدامات در غربتی که در آن زندگی و تلاش می نماییم بوسیله مبارزاتی که با حمایت همه ملت های دیگر انجام می دهیم به این قطعنامه ها جان ببخشیم.
وی با اشاره به اینکه ما هنوز در جهان شاهد جنگ ها و درگیری ها هستیم، اظهار نمود: طرحی را که شما عرضه کرده اید برای منطقه و ملت ما بسیار مهم و مفید است و اجرای موفق آن مستلزم تلاش مشترک شما و برادران و همسایگان است.
سفیر فلسطین در ایران اضافه کرد: خوشبختانه شاهدیم که وزیر امور خارجه روزانه این طرح را پیگیری می کند طرحی که اجرای آن از نگرانی، غم و خونریزی میان همسایگان و برادران جلوگیری می کند.
زواوی اظهار داشت: شکی نیست که این طرح، بال های موفقیت خودرا بر بحران های موجود خواهد گستراند و همین طور مساله مزمن فلسطین را در راه دستیابی به یک چاره جامع و عادلانه قرار می دهد. خصوصاً که شاهد روند جدی برای دستیابی به وحدت ملی فلسطین هستیم که به یک آرزوی در حال تحقق تبدیل گشته است.
وی خطاب به رئیس جمهوری تصریح کرد: اجازه دهید تا باردیگر از جانب خودم و همکاران این مناسبت را خدمت شما، دکتر ظریف و ملت برادر ایران تبریک بگویم و به خاطر پشتیبانی از ما در کشور زیبا و میهمان نوازتان قدردانی کنم. از خداوند متعال رحمت واسعه برای امام راحل آغازگر انقلاب که فلسطین را دغدغه مقدس خود قرار داد خواستارم.
سفیر فلسطین در ایران افزود: از خداوند متعال مسالت می کنم رهبر انقلاب را که راه امام راحل را در پیش گرفته و پرچم فلسطین را همچنان در دستان خود به اهتزاز در می آورد حفظ کند. به امید نماز در قدس آزاد شده در آینده نزدیک آرزوی مشترک ما و شما.منبع:

1399/11/22
11:54:04
0.0 / 5
1123
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۴
محفل