پربازدیدترین اخبار سیاسی ۱۳ بهمن ایسنا

پربازدیدترین اخبار سیاسی ۱۳ بهمن ایسنا

به گزارش محفل نشست خبری سخنگوی وزارت امور خارجه/ تجدیدمیثاق رئیس جمهور و رئیس مجلس با آرمان های امام راحل/ انتخاب منوچهر متکی بعنوان سخنگوی شورای وحدت اصولگرایان و... در صدر اخبار مورد توجه و پربازدید امروز مخاطبان سرویس سیاسی ایسنا بود که می توانید آنها را در این گزارش مرور کنید.


با آمریکا گفتگو نمی کنیم/ ورودی به تایید واکسن نداشته و نداریم/راه گفتگو با عربستان باز است
به گزارش محفل به نقل از ایسنا، پاسخ های سخنگوی وزارت امور خارجه به سوالات خبرنگاران در نشست خبری امروزش در صدر اخبار پرمخاطب قرار گرفت.
سعید خطیب زاده در بخشی از این نشست با تاکید بر اینکه تنها مرجعیت صلاحیت دار تأیید واکسن کرونا در داخل کشور و درخواست برای تسهیل خرید آن بر عهده وزارت بهداشت و ستاد ملی کرونا است، اضافه کرد: وزارت خارجه با جدیت کوشیده که مصوبات آنها را اجرایی کند و ورودی به تأیید صلاحیت این واکسن ها نداشته، ندارد و نخواهد داشت.
این دیپلمات ارشد کشورمان در پاسخ به سوال دیگری در ارتباط با رابطه ایران با عربستان سعودی اظهار داشت: ما باز هم تاکید می نماییم مسیر و راه گفت و گو همچنان باز است و هر گاه عربستان مسیر خویش را اصلاح کند، به جنگ یمن خاتمه بدهد و بپذیرد که تنها در قالب گفت وگوهای درون منطقه ای است که می توان به یک فهم مناسب رسید و ترتیبات امنیتی پایداری داشت، جمهوری اسلامی ایران هم پذیرای آن خواهد بود و آغوش ما برای آنها باز است.
او همینطور در ارتباط با برجام و رایزنی با آمریکا اظهار داشت: ما گفت وگوی دو جانبه ای با آمریکا نخواهیم داشت و آمریکایی ها باید به آنچه که در مورد برجام گفته اند عمل کنند،
به اعتقاد امام (ره) آرای هر نسل با برگزاری انتخاباتی رقابتی محقق می شود
دومین خبر پربازدید، اظهارات رئیس جمهور در مراسم تجدید میثاق با آرمان های امام راحل بود.
حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی در مرقد بنیانگذار جمهوری اسلامی با استناد به سخنان امام (ره ) اظهار داشت: آرای مردم در هر نسل و هر زمان، زمانی محقق می شود که ما یک انتخابات پرشور رقابتی پیش پای مردم بگذاریم.
همت دولت در دوران فشار ترامپ ستودنی بود
در همین مراسم حجت الاسلام و المسلمین سیدحسن خمینی، یادگار امام اظهار داشت: هر کسی دلسوز کشور است این را می داند که هیچ چیزی هم اکنون مثل مشکل معیشت مردم، گرانی، بیکاری و فقر نمی تواند به سستی پایه های نظام منجر شود. به جهت اینکه بزرگترین شاهد پیروزی انقلاب، کارآمدی نظام است. همت دولت در طول این سال ها و به خصوص دورانی که ترامپ نابخردانه و ظالمانه و در اوج حقد و کینه شدیدترین تحریم را اعمال کرد، ستودنی است
مجلس یازدهم عنوان مجلس انقلابی را از رهبر انقلاب گرفته است
همینطور محمدباقر قالیباف، رئیس مجلس شورای اسلامی به همراه تعدادی از نمایندگان مجلس در حرم مطهر امام خمینی (ره) حضور یافت و تصریح کرد: مجلس یازدهم عنوان مجلس انقلابی را از رهبر معظم انقلاب گرفته است بنابراین باید سنگربان راه امام (ره) باشد و در راه تحقق آرمان های ایشان در راه مرتفع ساختن دغدغه های مردم گام بردارد. امام (ره) فرمودند ما می توانیم بنابراین حالا وظیفه همه ما در مجلس است تا به دنبال تحقق خداباوری، مردم باوری و خودمحوری باشیم.
دیگر اخبار مرتبط را می توانید در لنیک های زیر دنبال کنید.
تجدیدمیثاق رئیس جمهور و اعضای هیأت دولت با آرمان های امام راحل
تجدید میثاق رئیس و نمایندگان مجلس با آرمان های رهبر کبیر انقلاب
انقلاب اسلامی با پیوند بین مردم و رهبری از همه توطئه ها سربلند بیرون آمد
رسالت ما تحقق بیشتر آرمان های مکتب انقلاب است
بعد از انقلاب امید به زندگی در میان زنان نسبت به پیش از انقلاب افزایش یافته است
انقلاب اسلامی به آزادی اندیشه، جامه عمل پوشاند
***
به جای پرداخت یارانه، قدرت خرید مردم را افزایش دهیم
ارزیابی رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی از مصوبه کمیسیون تلفیق درباره افزایش مبلغ یارانه های نقدی در سال ۱۴۰۰ هم از خبرهای مورد توجه مخاطبان بود.
محمدرضا پورابراهیمی پرداخت یارانه در بلندمدت را خطای راهبردی دانست و اظهار داشت که بهتر است به جای پرداخت یارانه نقدی، قدرت خرید مردم را افزایش دهیم.
منوچهر متکی سخنگوی شورای وحدت اصولگرایان شد
خبر بعدی، انتخاب منوچهر متکی بعنوان سخنگوی شورای وحدت نیروهای انقلاب اسلامی بود.
اسدالله بادامچیان در حاشیه جلسه خبری با اهالی رسانه با بیان این خبر اظهار نمود: امروز آقای متکی بعنوان سخنگوی شورای وحدت اصولگرایان مشخص شدند و جانشین ایشان هم خانم نیره قوی شدند و بحث های شورای وحدت را می توان از ایشان و جانشین وی پرسید.
خبرهای دیگر در این حوزه را در لینک های زیر دنبال کنید.
بین قالیباف و رییسی باید دید کدام به درد گام دوم انقلاب می خورد
شورای نگهبان به مصوبه اصلاح قانون انتخابات ریاست جمهوری ایراد گرفت
احزاب فقط می توانند عضو یک جبهه باشند
***
هدف ما هسته ای نشدن ایران است
اظهارات وزیر جنگ رژیم صهیونیستی درباره تلاشها برای پیشگیری از هسته ای شدن ایران هم از پرمخاطب ها بود.
بنی گانتز در گفتگو با شبکه مصری الغد مدعی شد: اسرائیل یک هدف مشخص دارد؛ اینکه ایران هسته ای نشود و این نه تنها به نفع اسرائیل است، بلکه نخستین و مهم ترین منفعت جهانی و منطقه ای است.
توصیه نماینده ترامپ به بایدن جهت استفاده از اهرم فشار ضد ایران
همینطور الیوت آبرامز نماینده آمریکا در امور ایران در دوران ریاست جمهوری دونالد ترامپ با اشاره به اینکه "امیدوار است بایدن به توافق هسته ای بازنگردد" اظهار داشت که برداشته شدن تحریم ها ضد تهران باید در ازای آزادی تمام شهروندان آمریکایی زندانی در ایران باشد.
دوره رویکرد منفعلانه نسبت به پرونده هسته ای به سر آمده است
ابراهیم رضایی، عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی هم تصریح کرد که طرف مقابل در برجام باید بداند که دوره رویکرد منفعلانه نسبت به پرونده هسته ای به سر آمده و آنگونه که رهبر معظم انقلاب فرمودند در این دوره اقدام در مقابل اقدام راهبرد نظام می باشد.
برخی اخبار مرتبط را در لینک های زیر دنبال کنید.
انتظارات ایران از اروپا در برجام به هیچ وجه برآورده نشد
دولت جدید آمریکا همان خواسته های تیم ترامپ از ایران را دنبال می کند
دوره بایدن می تواند فرصتی باشد برای شروعی تازه میان ایران و عربستان
***
دولت ها به کمتر حکومت کردن راضی شوند/ تغییر جامعه را از ریزبدنه ها شروع کنیم
ارزیابی محمدرضا تاجیک درباره صدمه شناسی علل و عوامل ناکارآمدی دولت های پیشین و موانع کارآمدی دولت ها پربازدیدترین خبر بامداد امروز بود.
این استاد علوم سیاسی دانشگاه شهید بهشتی اظهار داشت: باید تا دیر نشده و طبیعت جامعه عوض نشده است، دولت ها به مسیر اصلی برگردند و این ممکن نمی گردد مگر اینکه خود دولت ها تلاش کنند که کمتر حکومت کنند و به کمتر حکومت کردن راضی شوند.
وی ادامه داد: ما باید تلاش نماییم که تغییر جامعه را از ریزبدنه ها شروع نماییم و مناسبات و رفتارهای اجتماعی، فرهنگ عمومی و حالات و احوال مردم و خودمان را تغییر دهیم در این صورت سیاست و سیاستمداران ما هم تغییر می کنند در غیر این صورت این توالی را خواهیم داشت.1399/11/13
23:37:48
0.0 / 5
1306
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۱
محفل