دبیر كمیسیون ماده ۱۰ احزاب اعلام كرد

احزاب فقط می توانند عضو یك جبهه باشند

احزاب فقط می توانند عضو یك جبهه باشند

به گزارش محفل دبیر کمیسیون ماده 10 احزاب اظهار نمود: احزاب دارای پروانه فقط می توانند عضو یک جبهه حزبی باشند.


به گزارش محفل به نقل از ایسنا، حمزه امرایی در نشست خبری امروز خود با اشاره به برگزاری دوازدهمین جلسه کمیسیون ماده 10 احزاب امسال اظهار داشت: در جلسه امروز شرایط مسئولان شعب استانی حزب همدلی مردم تحول خواه در استان کردستان، جامعه اسلامی کارگران در استان بوشهر و مجمع دانش آموختگان ایران اسلامی در آذربایجان شرقی و اردبیل بررسی و صلاحیت آنها تایید شد.
وی افزود: گزارش نحوه ی هزینه کرد یارانه 16 حزب نیز به اطلاع کمیسیون ماده 10 احزاب رسید. همین طور در جلسه امروز تشکیل جبهه وحدت ملی به اطلاع اعضای کمیسیون رسید. احزاب تدبیر و توسعه ایران اسلامی، اعتلای اسلامی لرستان ثقلین و جمعیت هم اندیشی استان البرز این جبهه را تشکیل دادند. محدوده فعالیت این جبهه در گستره ملی و به مدت پنج سال خواهد بود و قرار بر این شد که موضوع فعالیت خودرا هم به ما اعلام نماید. شرایط دبیرکل پیشنهاد حزب یاران انقلاب اسلامی نیز در جلسه امروز بررسی و مورد تایید قرار گرفت. تقاضای اصلاح اساسنامه شورای خلیفه گری اصفهان و جنوب بررسی و تصویب گردید.
دبیر کمیسیون ماده 10 احزاب در ادامه اشاره کرد: تاکید کمیسیون ماده 10 احزاب این است که هر حزب پروانه دار فقط در یک جبهه حزبی می تواند فعالیت داشته باشد، بدین سبب اگر احزاب عضو چند جبهه هستند باید مشخص کنند که در کدام جبهه فعالیت خواهند کرد.
وی در پاسخ به پرسشی در مورد این که آیا اصلاح طلب ها تشکیل نهاد اجماع ساز را به اطلاع کمیسیون رساندند، اظهار نمود: تا این ساعت تقاضایی نرسیده است و هر وقت تقاضا بیاید ما طبق قانون به آن رسیدگی می نماییم.
امرایی همین طور در پاسخ به سوالی در مورد نحوه ی اعتراض احزاب به تصمیمات کمیسیون ماده 10، اظهار داشت: بر طبق ماده 12 قانون فعالیت احزاب، احزابی که به تصمیمات اعتراض دارند از مسیر دیوان عدالت اداری می توانند اقدام نمایند.
دبیر کمیسیون ماده 10 احزاب در آخر درباره تقاضای جدید درباره تاسیس احزاب اظهار نمود: تقاضای تاسیس احزاب باید ابتدا به دبیرخانه کمیسیون تحویل داده شود تا پرونده ای دراین زمینه تشکیل شده و در دستور کار کمیسیون قرار گیرد. چند حزب تقاضای تاسیس داشتند که بعد از تشکیل پرونده، تقاضای آنها در دست بررسی قرار خواهد گرفت.
منبع:

1399/11/13
14:46:16
0.0 / 5
1373
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
محفل