امام جمعه قم:

پاسخ ایران در مقابل فشار هوشمند دولت جدید آمریكا، مقاومت هوشمند خواهد بود

پاسخ ایران در مقابل فشار هوشمند دولت جدید آمریكا، مقاومت هوشمند خواهد بود

قم امام جمعه قم برلزوم مقاومت هوشمندانه در مقابل راهبرد دولت جدید آمریکا یعنی فشار هوشمند، تاکید نمود.


آیت الله سعیدی امروز در خطبه نماز جمعه قم اظهار داشت: همه می دانند که جبهه استکبار به دنبال شکست انقلاب است و در این میان مقاومت مردم و هدایت رهبری فشار حداکثری دشمنان را از بین برده است.
امام جمعه قم بیان نمود: با حضور جوبایدن در کاخ سفید نه تنها فشار کم نمی گردد بلکه به لحاظ خوی استکباری که دارند به دنبال آن هستند که با فشار هوشمندانه به اهداف خود برسند. در مقابل فشار هوشمندانه، ملت ما هم باید مقاومت هوشمندانه داشته باشد.
وی اظهار داشت: شکست ترامپ در مقابل مقاومت ملت ایران، نشانه افول آمریکا و شکست لیبرال دموکراسی غربی است. ترامپ بر مبنای یک تحلیل اشتباه امریکا را از برجام خارج کرد تا با کمک بعضی از نفوذی های داخل ایران به نتیجه دلخواهش برسد. تحلیل او این بود که با تشدید برجام از بین دو گزینه مذاکره یا جنگ، ایران را بر سر دو راهی قرار می دهد و فکر می کرد ایران گزینه مذاکره را انتخاب می کند و بر این اساس نخست وزیر ژاپن را راهی ایران کرد و زمانی که آقای آبه با پاسخ قاطع رهبری معظم مواجه گردید متوجه قاطعیت ایران شد ولی بعضی از عوامل داخلی همچنان در رسانه های خود می گفتند که ایران چاره ای جز مذاکره با ترامپ ندارد و در صورت نفی مذاکره جنگ می شود و در جنگ باید امتیازات بیشتری به آمریکا بدهیم.
آیت الله سعیدی اظهارکرد: در چنین فضایی بود که مقام معظم رهبری در مقابل تهدید آمریکا قد علم کردند و جمله تاریخی «نه مذاکره می نماییم نه جنگ اتفاق می افتد» را بیان نمودند. خداوند هم خواست و چنین هم شد که حالا ترامپ شکست خورده، ذلیلانه کاخ سفید را ترک کرده و به زباله دان تاریخ رفت و مردم ما هم همچون همیشه همچون امام درس گرفتند که پشتیبان ولایت فقیه باشید تا به کشور صدمه نرسد.
امام جمعه قم بیان نمود: مذاکره با دشمن مکار، بر مبنای منطق قرآنی و اهل بیتی(ع) و تجربه های درونی و تجربه های بیرونی، چنین مذاکره ای کوچکترین فایده و تاثیری نداشته و مذاکره با چنین دولت های فتنه گری کارآمد نیست. تنها راه موثر برای احقاق حق این ملت ولایت مدار و مقاوم در مقابل مستکبرین است و بس.
وی اظهار داشت: مهم ترین راهبرد ما از آغاز انقلاب تا کنون، وحدت و پرهیز از تفرقه و دو قطبی سازی است. خداوند هم این راه از ما مطالبه کرده است و باید به این راه ملتزم باشیم.
وی با تبریک ولادت حضرت زهرا(س)یادآورشد: امام راحل این روز را در بسیار بزرگ می داشتند و در تقویم هم این روز به نام روز مادر و زن نامگذاری شده است. امام علی(ع) فرمودند که مردان نباید کاری که بیش از اندازه توان زنان است از آنها درخواست نمود.
منبع:

1399/11/10
23:25:30
0.0 / 5
1166
تگهای خبر: دولت , رهبری , قم
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
محفل