شمخانی:

رهبران طالبان را در مبارزه با آمریكا مصمم دیدم

رهبران طالبان را در مبارزه با آمریكا مصمم دیدم

به گزارش محفل دبیر شورای عالی امنیت ملی، رهبران طالبان را در مبارزه با آمریکا مصمم توصیف کرد و نوشت:  کسی که 13 سال در گوانتانامو زیر شکنجه های آمریکا بوده، مبارزه با آنها در منطقه را کنار نگذاشته است.


به گزارش خبرنگار سیاسی ایرنا، «علی شمخانی» روز چهارشنبه در حساب کاربری خود در توییتر نوشت: در ملاقات امروز با هیأت سیاسی طالبان، رهبران این گروه را در مبارزه با آمریکا مصمم دیدم.
دبیر شورای عالی امنیت ملی افزود: کسی که ۱۳ سال در گوانتانامو زیر شکنجه های آنان بوده، مبارزه با آمریکا در منطقه را کنار نگذاشته است.
به گزارش محفل به نقل از ایرنا، هیات سیاسی طالبان به سرپرستی «ملا عبدالغنی برادر» معاون دفتر سیاسی این گروه که روز گذشته وارد تهران شده است، بامداد امروز با دریابان شمخانی دیدار نمود.
دبیر شورای عالی امنیت ملی در این دیدار با اشاره به سابقه شرارت و جنگ افروزی آمریکا در منطقه اظهار داشت: آمریکا به دنبال صلح و امنیت در افغانستان نیست؛ راهبرد آمریکا تدوام جنگ و خون ریزی میان طیف های مختلف افغانستانی است.
وی افزود: آمریکا نمایش مذاکرات صلح را با هدف ایجاد بن بست در مذاکرات میان طرف های مختلف افغانستانی دنبال می کند تا آنها را مقصر ناامنی و بی ثباتی نشان دهند.
دبیر شورای عالی امنیت ملی با اعلان اینکه جمهوری اسلامی ایران هیچگاه جریانی را که بخواهد با جنگ در افغانستان به حاکمیت برسد به رسمیت نخواهد شناخت، بر ضرورت مشارکت همه اقوام در تعیین سرنوشت افغانستان در روندی کاملا مسالمت آمیز اصرار کرد.
شمخانی امنیت افغانستان خصوصاً در استان های هم مرز با ایران را امری غیر قابل چشم پوشی دانست و بر همکاری طالبان با دولت افغانستان برای مبارزه با هرگونه ناامنی و مقابله با تحرکات داعش اصرار کرد.
منبع:

1399/11/09
12:50:40
0.0 / 5
1100
تگهای خبر: دولت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۱
محفل