بادامچیان:

زنگ فروپاشی اردوگاه لیبرال كاپیتالیستی به صدا درآمده است

زنگ فروپاشی اردوگاه لیبرال كاپیتالیستی به صدا درآمده است

به گزارش محفل دبیرکل حزب موتلفه اسلامی اظهار داشت: چگونگی برگزاری تحلیف رئیس جمهور جدید آمریکا نشان می دهد، زنگ فروپاشی در اردوگاه لیبرال کاپیتالیستی به صدا درآمده است.


به گزارش محفل به نقل از ایسنا، اسدالله بادامچیان در مواضع هفتگی خود ضمن اشاره به برگزاری مراسم تحلیف ریاست جمهوری بایدن زیر نظر ۲۵ هزار نیروی پلیس، گارد ملی و ارتش آمریکا، عنوان کرد: این صدای فروریزی بنای لیبرال کاپیتالیسم است. زنگ افول نظام سرمایه داری را مدتها بود نخبگان آمریکا و فیلسوفان سیاسی به صدا درآورده بودند، اما انتخابات اخیر آمریکا نشان داد این زنگ صدای فروپاشی می دهد و الان دنیا در آمریکا شاهد دو جمهور و یک رئیس جمهور است.
دبیرکل حزب موتلفه اسلامی افزود: بیشتر از ۷۰ میلیون آمریکایی به ترامپ رای دادند؛ ترامپ حالا با چهره یک ناسیونالیست افراطی مقرر است به قول خود با تشکیل حزب میهن پرستان، رهبری این ۷۰ میلیون نفر را به عهده داشته باشد.
بادامچیان اظهار داشت: بایدن با وجود ترامپ که یکی از شکاف های بزرگ در جامعه آمریکا را نمایندگی می کند در چهار سال آینده به مشکلات فراوانی همچون درگیری های پنهان و آشکار گرفتار می شود آن هم در شرایطی که کار به اردوکشی های خشونت آمیز خیابانی کشیده شده است. پلیس، گارد ملی و ارتش نمی توانند این تعارض را آخر دهند و دولت آمریکا در آینده وارد یک دوره بی ثباتی می شود که در صحنه جهانی و دولت های جهان نمی توانند روی قول و قرارهای حکمرانان کاخ سفید حساب باز کنند.
دبیرکل حزب موتلفه اسلامی، افزود: این فرصت مناسبی برای ایران و کشورهای مستقل است که می توانند با تدبیر و برنامه از آن استفاده کنند. به وعده های آمریکا نباید توجه کرد. تحریم های گذشته که نتوانست اهداف آمریکا را برآورده سازد؛ صدها نوع تحریم در دوره اوباما به اضافه صدها نوع تحریم دوران ترامپ در مقابل مقاومت ملت بزرگ ایران به هیچ نتیجه موثری نرسید و الان آمریکا گرفتار بحران همه جانبه است که باید همه مسؤلان و سران قوا به استفاده از فرصت ها بیندیشند.
وی در بخش دیگری از این گفتگو ضمن اشاره به اظهارات رئیس جمهور در جلسه هیات دولت درباره بودجه سال آینده کل کشور، اظهار داشت: قرار بود بحث های در ارتباط با دیدگاه های متفاوت دولت و مجلس در زیر سقف گفتگوی کارشناسی صورت گیرد و از تریبون های عمومی چیزی گفته نشود، اما رئیس جمهور این سنت حسنه را ترک کرد و مطالبی اظهار داشت که قابل مناقشه است. رئیس جمهور مدعی است 27 سال در فرآیند بودجه نویسی قرار داشته، 20سال در هنگامی که نماینده مجلس بوده و سپس زمانی که رئیس دولت شده؛ این در حالیست که در این ۲۷ سال بخصوص در ۷ سالی که آقای روحانی رئیس جمهور بوده است، نقدهای بسیاری در مورد بودجه نویسی از جانب حزب موتلفه اسلامی تهیه شده و وی حتی به یکی از آنها هم پاسخ نداده است.
بادامچیان ضمن اشاره به اختلافات دولت و مجلس برای تعیین نرخ ارز اظهار داشت: نرخ برابری ارز و طلا بر مبنای یک مکانیزم قانونی که ترتیبات آن در ماده یک قانون پولی و بانکی آمده تعیین می شود اما رئیس جمهور در سال 97 و در شرایطی که 22 روز از تصویب بودجه گذشته و برخلاف همین 27 سالی که مدعی است مسلط بر بودجه نویسی است، ارز ۴۲۰۰ تومانی معروف به ارز جهانگیری را برای یکسان سازی ارز به تصویب رساند.
وی ادامه داد: این تصمیم نادرست تمام محاسبات بودجه سال های ۹۷، ۹۸ و ۹۹ را بر هم زد و یک اغتشاش بزرگی در بازار قیمت ها به وجود آورد. متاسفانه رئیس جمهور مسئولیت این تصمیم غلط را نپذیرفته است و معاون اول او هم گفته من فقط اعلام کننده بودم و رئیس کل بانک مرکزی و وزیر اقتصاد و دارایی که یک طرف قضیه بودند هم با این تصمیم مخالف بودند و هنوز رئیس جمهور به مردم توضیح نداده است که این تصمیم گیری های غلط دستپخت چه کسی در کابینه بوده است.
بادامچیان خاطرنشان کرد: تصمیم نادرست ارز ۴۲۰۰ تومانی ارزش پول ملی را به یک ششم کم کرد، بازار ارز طلا خودرو و سهام را به هم ریخت که همچنان هم ادامه دارد و دولت نمی داند و نمی تواند ثبات را به بازار برگرداند.
دبیرکل حزب موتلفه اسلامی امر بودجه نویسی، بودجه ریزی و بودجه بندی را یک امر علمی و حرفه ای دانش که باید توسط کارشناسان فن در بدنه کارشناسی دولت و مجلس سامان خویش را پیدا کند.
وی افزود: اقتصاددان ها در درون و بیرون دولت حاضر نیستند از سیاست های اقتصادی دولت دفاع کنند و مناسب می باشد در گفتگوهای روشن گرانه از صدا و سیما درباره اقتصاد بخصوص بودجه نظرات موثر مطرح و به اطلاع ملت برسد. قرار بود رئیس جمهور هنر گفتگو با دوستان را در تعامل سازنده در داخل نشان دهد، اما نطق چهارشنبه گذشته وی بگونه ای دیگر بود.
بادامچیان در بخش دیگری از این گفتگو در مورد انفجارهای بغداد عنوان کرد: رژیم صهیونیستی و عربستان از آرامش در بغداد ناراحت هستند و البته نتیجه تضعیف حشد الشعبی توسط برخی عناصر غافل در دولت و مجلس عراق همین سرصدا هاست.
دبیرکل حزب موتلفه اسلامی همینطور افتتاح پالایشگاه گازی بید بلند و هم برگزاری مانورهای ارتش و سپاه در دریا، هوا و زمین را دارای پیام های ویژه به دشمن دانست و تصریح کرد: افتتاح پالایشگاه گازی بید بلند نشان داد که اراده ملت ایران در بی خاصیت کردن تحریم ها جدی است و هزار راه نرفته وجود دارد که تحریم ها را بی اثر نماییم.
مانور موشکی و پهپادی سپاه و ارتش و هم مانور عظیم دریایی ارتش در هوا و دریا نشان داد سربازان جوان، حزب اللهی و انقلابی در نیروهای مسلح دست به ماشه هستند تا هر توطئه ای را در نطفه خفه کنند و به شرارت های احتمالی رژیم صهیونیستی و آمریکا پاسخ دهند. در شعاع دو هزار کیلومتری در ایران همه پایگاه ها و اهداف دشمن زیر آتش خشم ملت ایران قرار دارد.
دبیرکل حزب موتلفه اسلامی در انتها با تبریک دهه مبارکه فجر با عنایت به وجوب رعایت دستورالعمل های بهداشتی تصریح کرد که در بزرگداشت این ایام الله همگان فعال باشند.
منبع:

1399/11/05
21:44:17
0.0 / 5
1178
تگهای خبر: اقتصاد , انتخابات , تصویب , حكم
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
محفل