رییس جمهور در جلسه ستاد كرونا:

راهپیمایی 22 بهمن سال جاری نمادین خواهد بود

راهپیمایی 22 بهمن سال جاری نمادین خواهد بود

به گزارش محفل رئیس جمهوری اعلام نمود: به علت شرایطی که داریم با یک وضعیت خاصی راهپیمایی ۲۲ بهمن برگزار می شود و بیشتر نمادین خواهد بود و به صورت خودرویی یا موتوری برگزار می گردد.


به گزارش محفل به نقل از ایسنا، حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی در جلسه ستاد ملی مقابله با کرونا با اعلان اینکه امیدوارم در روزهای فاطمیه در کنار مستحب عزاداری، واجب مراعات پروتکل ها را هم در نظر داشته باشیم، اظهار نمود: امروز هم حفظ حیات خودمان و هم حفظ حیات دیگران برای ما واجب است. روح پیامبر و ائمه هم از این مراعات شاد خواهد شد.
وی اضافه کرد: خوشحالیم در یک شیب متمایل شاهد کاهش مرگ و میر و کاهش مبتلا شدن هستیم. گرچه مرگ دورقمی هم خیلی زیاد است و باید به صفر برسد اما کادر درمان، مدیران کشور و از همه مهمتر خود مردم کار بزرگی با رعایت پروتکل ها انجام دادند.
رییس جمهوری با تاکید بر اینکه امروز بخشی از کشور وضعیت آبی و بخشی وضعیت زرد دارد اما قرار نیست اجرای پروتکل ها ضعیف شود، اظهار نمود: تمام بازگشایی ها در صورتی پرارزش است که در کنارش مراعات پروتکل ها هم در نظر گرفته شود. ما در زمینه مشاغل شاهد مراعات پروتکل ها هستیم. اگر جایی هم مراعات نشود برخوردهای شدیدی همچون پلمب شدن در انتظار افراد است.
روحانی با اعلان اینکه در ادارات هم رعایت پروتکل های بهداشتی قابل قبول است، اظهار داشت: در موضوعات فرهنگی و مذهبی گاهی شاهد تعطیل نماز جمعه یا سینما و تئاتر بودیم و گاهی هم باز گذاشته ایم. این جایی است که ما روی لبه مرز قرار داریم و باید طوری عمل نماییم که اثرات منفی نداشته باشد.
وی افزود: تردد درون شهری و برون شهری و حضور در دورهمی های خانوادگی باید خیلی مراقبت نماییم که از این لبه مرز به پرتگاه نیفتیم. وزیر بهداشت هم اظهار نگرانی می کرد از اینکه ما به موج چهارم بیفتیم به سبب اینکه پروتکل ها رعایت نشود. پس نگرانی وجود دارد که گفته می شود.
رییس جمهوری اظهار داشت: این اظهار نگرانی به حق است و سه دلیل اصلی برای آن وجود دارد؛ یکی نگرانی این ویروس متاسیون یافته است که یا از خارج می آید یا در خود کشور این اتفاق می افتد و ما می بینیم که در اروپا چه خبر است و البته که برای آنان هم متأسفیم. پس ما یک نگرانی از ویروس متاسیون یافته داریم و اینکه ممکنست ما را هم به خود گرفتار کند.
روحانی افزود: دلیل دوم سرمای هواست که منجر به فاصله گیری کمتر می شود و دلیل سوم اینکه هوا در زمستان راکد است و کمتر جابجا می شود که این مساله هم نگران کننده است.
رییس جمهوری با اشاره به در پیش رو بودن سالگرد پیروزی انقلاب، اعلام نمود: به سبب شرایطی که داریم با یک وضعیت خاصی راهپیمایی ۲۲ بهمن برگزار می شود و بیشتر نمادین خواهد بود و به صورت خودرویی یا موتوری برگزار می گردد که مصوبه این مساله اعلام می شود.
وی تاکید کرد: این مصوبه ابلاغ و ان شاءالله به دقت هم اجرا می شود تا ما هم مراسم ۲۲ بهمن را داشته باشیم و هم به شکلی نباشد که مشکلی برای مردم و جمع ما اتفاق بیفتد.
رئیس جمهوری با اعلان اینکه واکسیناسیون کرونا باید در چند مرحله و با اولویت بندی کادر درمان و اقشار صدمه پذیرتر انجام گیرد، اظهار داشت: تلاش داریم نخستین مورد واکسیناسیون در زمستان سال جاری صورت گیرد و امیدواریم کادر درمان در همین سال ۹۹ از واکسن استفاده کنند. در سال ۱۴۰۰ هم واکسن های دیگری که از کووکس خریداری نموده ایم که از اواخر سال جاری یا سال آینده به دست ما می رسد. البته واکسن های دیگری هم خریداری کردیم که آنها هم به دست ما می رسد. همینطور با کمک یک کشور دیگر واکسن مشترکی به اسم «پاستور» داریم که در حال نهایی شدن است و در اختیار مردم قرار خواهد گرفت و در بهار سال آینده به دست ما خواهد رسید.
روحانی تصریح کرد: چند واکسن داخلی دیگر هم داریم که برای دومورد آن مجوز تست بالینی صادر گردیده است که آنها هم عمدتاً در مراحل مختلف و در تابستان سال آینده در اختیار مردم قرار می گیرد.

منبع:

1399/10/27
18:35:48
0.0 / 5
1299
تگهای خبر: ابلاغ , قم
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
رئوف:
میزان نارضایتی ملت، که مسئولان رده بالای مملکت از طریق عملکرد ناصواب در بورس و طی 6 ماه باعثش شدن، صهیونیستها و اذنابش با اون همه وقت و هزینه نتونستن انجام بدن بطوریکه بیش از 5 میلیون مستقیم و حدود 50 ملیون غیرمستقیم، از مردمی که بورس دعوت شدن، متصرر و ناراحتند.
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
محفل