عزت تقواییان

شورای هماهنگی جبهه اصلاحات وارد مصادیق انتخابات ریاست جمهوری نشده است

شورای هماهنگی جبهه اصلاحات وارد مصادیق انتخابات ریاست جمهوری نشده است

به گزارش محفل یک عضو شورای هماهنگی جبهه اصلاحات اظهار داشت: شورای هماهنگی هنوز وارد بحث مصادیق انتخابات نشده است اما اسامی چند کاندیدا به صورت غیررسمی مطرح است که خودشان سکوت کرده اند.


عزت تقواییان در گفت و گو با ایسنا، درباره نامزدهای مطرح در جریان اصلاحات اظهار نمود: تا این لحظه در شورای هماهنگی جبهه اصلاحات در این حوزه بحثی نشده است چونکه بحث ها درباره ایجاد نهاد اجماع ساز است. ابتدا باید آن نهاد شکل بگیرد و درباره انتخابات بحث کند و آئین نامه ای تهیه شود و سپس وارد مصادیق شویم ازاین رو تا امروز هیچ بحثی مطرح نشد است.
وی ادامه داد: البته امکان دارد احزاب در این حوزه ورود کرده باشند مثل حزب اعتماد ملی که چند کاندیدا معرفی کرده است. من غیررسمی شنیده ام که محمدرضا عارف و اسحاق جهانگیری هم وارد انتخابات می شوند ولی خود آنها فعلا سکوت کرده اند. من همینطور شنیده ام که محمدرضا خاتمی و صفایی فراهانی هم قبول نکرده اند در انتخابات شرکت نمایند. محمدجواد ظریف هم که قبول نکرده است وارد انتخابات شود. البته این ها همه به صورت غیررسمی است و رسما هنوز کسی نامزدی خویش را اعلام نکرده است، البته همان گونه که گفتم اعتماد ملی چند کاندیدا معرفی کرده است.
این فعال سیاسی همینطور تصریح کرد: یکی دیگر از مشکلات ما بحث قانون انتخابات ریاست جمهوری است که باید ببینیم این قانون چگونه اصلاح می شود تا بعد بررسی نماییم که چه کسانی را می توانیم معرفی نماییم اما آنچه در راهبرد اصلاحات مورد تاکید واقع شده است این است که انتخابات اگر عادلانه و رقابتی باشد، اصلاح طلبان با یک گزینه اصلاح طلب وبا اجماع وارد انتخابات می شوند و کسی را معرفی می کنند که برنامه اصلاح طلبی داشته باشد و راهبرد اصلاح طلبان را اجرایی کند.
تقواییان درباره امکان حمایت اصلاح طلبان از علی لاریجانی اظهار داشت: لاریجانی در بین گزینه اصلاح طلبان نیست و ما اعلام نموده ایم دنبال گزینه نیابتی نیستیم. کمیته ای در مجمع روحانیون مبارز در حال رصد فضای انتخابات است و ابطحی از جانب این مجمع اعلام نموده است که دنبال علی لاریجانی نیستند.
منبع:

1399/10/27
13:00:13
0.0 / 5
1549
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
X

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۲
لینک دوستان محفل
محفل