یك نماینده پیش بینی كرد

كدام بهارستانی ها هوای پاستور را در سر دارند؟

كدام بهارستانی ها هوای پاستور را در سر دارند؟

خراسان رضوی نماینده مردم کاشمر در مجلس با اعلان اینکه در انتخابات ریاست جمهوری یک هزار و چهارصد احتمال حضور نامزدهایی از هر سه قوه کشور وجود دارد، اظهار داشت: برای اظهار نظر قطعی در مورد حضور افراد باید منتظر بود و دید در سال آینده فضا به کدام سمت می رود، اما هم اکنون احتمال از مجلس شورای اسلامی حضور نمایندگانی مانند آقایان قالیباف، امیرحسین قاضی زاده، نیکزاد و پزشکیان در انتخابات یک هزار و چهارصد وجود دارد.


محمدجواد نیک بین در گفت و گو با ایسنا با بیان این مطلب اظهار نمود: مهم این است افرادی که مبادرت به نامزدی در انتخابات ریاست جمهوری می کنند، افراد توانمندی باشند و در این خصوص تفاوتی بین نظامیان، دانشگاهیان، حوزویان، افراد دولتی و نمایندگان مجلس وجود ندارد. مهم توانایی اداره و برنامه ریزی درست برای اداره کشور و همین طور دارا بودن تیم کاری قوی و با برنامه است.
عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی اشاره کرد: کسانی که می گویند امام (ره) نظامیان را از ورود به انتخابات منع کرده بودند، توجه نمایند که ایشان دخالت قوای نظامی در انتخابات و مجبور ساختن مردم به پشتیبانی از یک نامزد خاص را منع کرده بودند. بدین سبب اگر فردی در زمانی که مسئولیت نظامی ندارد مبادرت به ثبت نام در انتخابات ریاست جمهوری کند و نامزد شود، این هیچ ایرادی ندارد.
نیک بین در پاسخ به افرادی که بیان می کنند طرح اصلاح قانون انتخابات ریاست جمهوری تلاش دارد این قانون را طوری تنظیم کند که فقط یک سری افراد خاص بتوانند به تایید صلاحیت برسند، عنوان کرد: هر چند من خودم هم یکی از منتقدین این طرح هستم، اما اینگونه نیست که این طرح متناسب با یک سری افراد خاص تنظیم شود.
وی افزود: این طرح به این علت در مجلس به جریان افتاده که هنگام انتخابات هر کسی نتواند مبادرت به ثبت نام کند و برای ثبت نام افراد معیارهایی مانند مدرک تحصیلی، شناخته شده بودن بعنوان رجل سیاسی و مذهبی و دارا بودن برنامه مدون برای مدیریت کشور در نظر گرفته شود. متاسفانه ثبت اسامی انتخاباتی کشور ما در سالهای اخیر تبدیل به یک طنز شده است و افراد با هر موقعیتی مبادرت به ثبت نام در انتخابات می کردند. پس اصلاح قانون انتخابات ریاست جمهوری به این علت در مجلس کلید خورده است.
نماینده مردم کاشمر در مجلس درباب شیوه برگزاری انتخابات در سال آینده و اظهار نظراتی که در این رابطه وجود دارد، اظهار داشت: اساسا انتخابات سال آینده به صورت پستی نخواهد بود و ان شاءالله تا انتخابات سال آینده تزریق واکسن کرونا فراگیر خواهد شد و مردم ایران از واکسن استفاده می کنند و انتخابات به صورت حضوری انجام خواهد شد.1399/10/24
13:09:47
0.0 / 5
1582
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
X

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۵
لینک دوستان محفل
محفل