نخست وزیرپاكستان:

روابط ایران و پاكستان عالی است

روابط ایران و پاكستان عالی است

محفل: نخست وزیر پاکستان در دیدار با پژوهشگران و چهره های ارشد رسانه ای این کشور با اشاره به سابقه ارتباطات اقتصادی تجاری با ایران گفت، امروز می توانم بگویم که روابط بسیار عالی میان دو کشور برقرار است.به گزارش روز دوشنبه ایرنا به نقل از منابع رسمی پاکستان، «عمران خان» در این جلسه با اشاره به سیاست خارجی مستقل اسلام آباد بمنظور تقویت روابط با کشورهای همسایه و دوست، اضافه کرد: طی سالهای اخیر تفاهم خوبی برای تحکیم روابط پاکستان با جمهوری اسلامی ایران برقرار شده است.

وی در پاسخ به پرسش های مختلف در رابطه با سیاست خارجی و روابط با همسایگان اظهار داشت: در زمان آغاز کار دولت حزب جنبش عدالت، شاید روابط دوجانبه با ایران در سطح اطمینان بخشی نبود اما امروز می توانم بگویم که روابط بسیار عالی میان دو کشور برقرار است.

نخست وزیر پاکستان که همیشه بر لزوم لغو فوری تحریم های غیرقانونی آمریکا تاکید کرده است، اضافه کرد: ما تفاهم خوبی با ایران برای توسعه روابط داریم.

عمران خان در واکنش به تصمیم ایران، پاکستان و ترکیه جهت راه اندازی قطار کانتینربر اکو و همزمان گشایش دومین مرز رسمی ایران و پاکستان، با اشاره به تحریم های ضدایرانی و کارشکنی آن در توسعه تجارت میان دو کشور گفت: متاسفانه ایران با تحریم هایی مواجه می باشد که جلوی توسعه همکاریهای تجاری پاکستان با آن کشور را گرفته است.

نخست وزیر پاکستان اواخر آبانماه سال قبل طی سخنانی در همایش بین المللی صلح و توسعه در جنوب آسیا و خاورمیانه در اسلام آباد اظهار داشت: پاکستان در صورت لغو تحریم های ضدایرانی و بهبود روابط تهران و واشنگتن، می تواند از ظرفیت های اقتصادی ایران بهره ببرد.

وی با ابراز امیدواری نسبت به ازسرگیری گفت وگوها میان ایران و غرب، اشاره کرد: جمهوری اسلامی ایران در صورت لغو تحریم ها این ظرفیت را دارد که به قدرت واقعی اقتصادی در منطقه تبدیل گردد.منبع:

1399/10/22
13:29:12
0.0 / 5
1278
تگهای خبر: اقتصاد , دولت , قانون
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
محفل