رئیس جمهور در جلسه روسای كمیته های ستاد ملی مقابله با كرونا:

باید از هرگونه رفتاری كه سبب خدشه به اعتماد عمومی شود، جلوگیری گردد

باید از هرگونه رفتاری كه سبب خدشه به اعتماد عمومی شود، جلوگیری گردد

محفل: برنامه های استمرار و گسترش واکسیناسیون کرونا در جلسه عصر چهارشنبه روسای کمیته های تخصصی ستاد ملی مقابله با کرونا به ریاست حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی رئیس جمهور، بررسی گردید.


به گزارش محفل به نقل از ایسنا، این برنامه شامل اصول اخلاق پزشکی واکسیناسیون، اهداف و مراحل مختلف زمان بندی ها برمبنای دریافت محموله های واکسن، اولویت بندی گروه های هدف و نحوه دستیابی به اهداف، پشتیبانی و ملزومات لازم برای واکسیناسیون، مدیریت داده های عملیات و پایش و ارزیابی واکسیناسیون، محل ارائه خدمت و نیروی مورد نیاز و آموزش آنان، نحوه مراجعه افراد و امنیت واکسیناسیون است.
رئیس جمهور در این نشست با اشاره به تجارب درخشان ایران طی دهه های گذشته در امر واکسیناسیون در مقابله با بیماریهای مختلف، اظهار داشت: بی شک با بهره بردن از این تجارب، امیدواریم در تولید، تامین و اجرای واکسیناسیون مردم در مقابل بیماری کووید 19 به موفقیت شایان توجهی دست یابیم.
روحانی اضافه کرد: بااینکه واکسیناسیون با محوریت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی انجام می گیرد اما همه کمیته های دیگر ستاد ملی و قرارگاه عملیاتی ستاد کرونا باتوجه به مراحل مختلف و پیچیدگی ها، حساسیت ها و جمعیت آماری بالا برای واکسیناسیون، باید با ماموریت ها و شرح وظایف مشخص با کمیته بهداشت و درمان همکاری کنند و قرارگاه عملیاتی ستاد مقابله با کرونا با تشکیل یک کارگروه ویژه نیز موظف است برای هماهنگی سایر دستگاه های مرتبط در کشور، اقدامات لازم را به عمل می آورد.
رئیس جمهور رعایت استانداردهای بهداشتی پذیرفته شده جهانی در ارتباط با واکسن داخلی و خارجی را ضروری خواند و اظهار داشت: استانداردهای پذیرفته شده باید به شکلی رعایت شود که اعتماد عمومی را حفظ و سلامت مردم را تضمین نماید.
روحانی همین طور در این نشست کمیته تبلیغات را موظف کرد با همکاری کمیته بهداشتی و درمانی، اطلاع رسانی و پاسخگویی به هنگام و رفع ابهامات احتمالی را در دستور کار قرارداده و با همکاری و به کارگیری ظرفیت رسانه های کشور، در رسانه ملی و فضای مجازی، ضمن آگاهی بخشی موثر جلب مشارکت عمومی را امکان پذیر کند و تمامی مراحل واکسیناسیون را با شفافیت و دقت برای مردم توضیح داده و از هرگونه رفتاری که سبب خدشه به اعتماد عمومی شود، جلوگیری کند.
روحانی با اشاره به برخی اظهارات درباب ساخت و خرید واکسن و دامن زدن به دوگانه واکسن داخلی و خارجی، اظهار داشت: رویه پذیرفته شده و استاندارد مبتنی بر تجارب جهانی نه فقط در حوزه واکسیناسیون و درمان بیماری هایی چون کرونا که در تمامی زمینه های تامین بهداشت و سلامت مردم اقتضا می کند هم با تاکید بر توانایی ها و ظرفیت های داخلی و هم با بهره بردن از تجارب و دستاوردهای مطمئن و تایید شده جهانی اقدامات موثر را بعمل آوریم.
رئیس جمهور اضافه کرد: در این خصوص حتی کشورهایی که حالا به واکسن کرونا دست یافته اند نیز خودرا بی نیاز از خرید واکسن تولید سایر کشورها نمی دانند و از ظرفیت های ملی و بین المللی دراین زمینه بهره می برند.
روحانی اشاره کرد: از این نظر ایجاد فضای دوگانه، بغیر از آنکه سبب خدشه به اعتماد عمومی می شود، به سلامت مردم نیز لطمه جدی وارد خواهدنمود.
رئیس جمهور اصرار کرد که اطلاع رسانی در این راه، باید توام با صداقت، شفافیت و پاسخگویی مسوولانه باشد.
روحانی همین طور با تاکید بر ضرورت پرهیز از عادی انگاری در برخورد با کرونا، اظهارداشت: باید با اطلاع رسانی وسیع و دقیق، از این تلقی غلط که باتوجه به آغاز مراحل خرید واکسن و یا تولید آن در داخل، ضرورتی برای رعایت دستورالعمل های بهداشتی نیست، جلوگیری شود و کماکان باتوجه به فصل سرما و ویروس کرونای انگلیسی لازم است که مردم با رعایت دقیق پروتکل ها، همچنان از برگزاری تجمعات غیر ضروری اجتناب کنند.
در ادامه این جلسه قرارگاه عملیاتی و کمیته بهداشتی و درمانی ستاد مقابله با کرونا گزارشی را وضعیت شهرهای زرد، نارنجی و قرمز و شناسایی کرونای انگلیسی در ایران و اقدامات انجام شده برای مقابله با آن، ارائه کرد.
منبع:

1399/10/18
00:04:02
0.0 / 5
1169
تگهای خبر: آموزش
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
محفل