حسینی بوشهری:

طلاب ناآشنا با قوانین، فریب افراد سودجو را می خوردند

طلاب ناآشنا با قوانین، فریب افراد سودجو را می خوردند

رئیس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با اشاره به ناآشنایی برخی طلاب از قوانین، اظهار داشت: گاهی طلاب به خاطر نیازهای معیشتی، فریب افراد سودجو را می خورند و گرفتار می شوند که پیشنهاد می نماییم دفتر مشاوره حقوقی و قضایی ایجاد شود تا طلاب بتوانند مشکلات خودرا آنجا مطرح کنند.


به گزارش محفل به نقل از ایسنا، آیت الله هاشم حسینی بوشهری در دیدار با مدیر کل دادگستری استان قم اظهار نمود: حوزه در ایام اخیر شاهد دو ضایعه اسفناک بود، یکی از دست دادن آیت الله یزدی ریاست فقید جامعه مدرسین حوزه علمیه قم و دیگری ضایعه درگذشت آیت الله مصباح یزدی که به تعبیر رهبری اینها خسارت های سنگینی است که جبران ناپذیر هستند.
رئیس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با اشاره به گزارش ارائه شده از طرف مدیرکل دادگستری استان قم، اضافه کرد: از این گزارش بسیار خرسند شدم چونکه نشانگر یک عزم راسخ در مجموعه قوه قضائیه است که با پشتوانه آیت الله رئیسی، ان­ شاءالله اقدامات مثبت و خدمت به نظام اسلامی منجر به خوش بینی بیشتر مردم بشود؛ چونکه دستگاه قضایی از آن مجموعه هایی است که به تعبیر رهبری، پناه و ملجأ مردم است.
حسینی بوشهری اشاره کرد: عزیزان خدمت گذار در قوه قضائیه کار بسیار بزرگی انجام می دهند و من گواهی می دهم از شروع انقلاب تا حالا هر یک از روسای قوه قضائیه در جایگاه خود تمام توان و تلاش خودرا برای بهتر شدن محاکم و دستگاه قضا به کار بسته اند. هم اکنون نیز اقدامات ریاست قوه در حل و فصل مشکلات و برطرف نمودن موانع گاه تا جایی جلو می رود که ایشان درد دل های مردمی را گوش می دهد و دستورات راهگشایی در موضوعات مختلف می دهند که باید قدرشناس این اقدامات باشیم.
دبیر شورای عالی حوزه های علمیه همین طور با اشاره به سند تحول قوه قضائیه اظهار نمود: این سند کار بسیار باارزش و اثرگذاری است و بیان کننده یک عقبه فکری پویا در قوه قضائیه است که به دنبال رفع نقصها و نوآوری در بخش های مختلف این قوه است.
حسینی بوشهری افزود: در مورد پیشنهاد ارائه گزارش در جلسه جامعه مدرسین ما اعلام آمادگی می نماییم و دعوت هم می نماییم که در نخستین فرصت این کار صورت گیرد تا دیگر اعضا هم در جریان خدمات و اقدامات دادگستری قم و همین طور قوه قضائیه در بخش های مختلف قرار گیرند.
عضو هیئت رییسه مجلس خبرگان رهبری اظهار داشت: برخی پرونده های قضایی گاه به سبب ناآشنایی و ناآگاهی منجر به بروز مشکلاتی برای مردم، همچون طلاب و روحانیون می شود و برخی طلاب به سبب عدم آشنایی و آگاهی از قوانین و گاه بخاطر نیازهای معیشتی، فریب افراد سودجو را می خورند و گرفتار می شوند، بدین سبب پیشنهاد می شود که یک دفتر مشاوره حقوقی و قضایی ایجاد شود و طلاب بتوانند با حضور در این دفتر مشکلات خودرا مطرح کنند و یا در صورت نیاز به مشاوره در سرمایه گذاری های مالی از جزئیات و عواقب موضوع خبردار شوند.
وی اظهار نمود: البته این مساله، نیاز به یک همکاری همگانی دارد و ما هم در جایگاه خود این مساله را توسط اساتید حوزه، به طلاب منتقل می نماییم. از طرف دیگر لازم است که همکاری بین حوزه و دادگستری ایجاد و در جلسات مجازی یا حضوری، این قبیل مسائل برای حوزویان تبیین شود.
حسینی بوشهری در آخر اشاره کرد: این ارتباط و هم افزایی علمی و مشاوره ای بین دستگاه قضا، حوزه علمیه و روحانیت باید تقویت شود؛ چونکه اثرات و برکات بسیاری به دنبال خواهد داشت.1399/10/16
11:51:36
0.0 / 5
1525
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۱
محفل