سفیر عراق در گفت وگوی اختصاصی با محفل:

ارسال پیام الكاظمی به ایران

ارسال پیام الكاظمی به ایران

به گزارش محفل سفیر جمهوری عراق در تهران از ارسال پیام نخست وزیر این کشور به تهران آگاهی داد و اشاره کرد: جمهوری عراق از هیچ تصمیمی مقابل جمهوری اسلامی ایران حمایت نمی نماید.«نصیر عبدالمحسن عبدالله» سفیر جمهوری عراق در تهران در گفت وگوی اختصاصی با ایرنا، درباره موضع عراق نسبت به پیشنهاد آمریکا برای افزودن دو بند جدید در بودجه سال ۲۰۲۱ سازمان ملل برای احیای کمیته تحریم ها مقابل ایران اظهار داشت: عراق از اساس با طرح این پیشنهاد در سازمان ملل مخالف بوده است.

وی افزود: مصطفی الکاظمی، نخست وزیر عراق در این رابطه با ارسال پیامی به جمهوری اسلامی ایران، تاکید کرده اند که جمهوری عراق از هیچ تصمیمی مقابل جمهوری اسلامی ایران ابدا و مطلقا حمایت نمی کند و بر این اساس، کمیسیونی جهت بررسی این مساله تشکیل شده است.
نصیر عبدالمحسن عبدالله اشاره کرد: ایران کشور دوست، همسایه و برادر ماست و ما با جمهوری اسلامی ایران رابطه بسیار نزدیکی داریم و سیاست ثابت عراق همیشه مخالف با هر گونه تصمیم یا اقدام مقابل همه همسایگانش خصوصاً جمهوری اسلامی ایران بوده و هست.
این دیپلمات عراقی افزود: جمهوری عراق برای جمهوری اسلامی ایران در همه زمینه ها آرزوی پیشرفت، خوشبختی و تعالی در همه زمینه ها دارد.
وی همین طور سالروز شهادت سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی و ابومهدی المهندس را به دولت و ملت ایران تسلیت گفت و با یادآوری مراتب بالای فروتنی، انسانیت و دلیری این دو شهید اشاره کرد: از خداوند منان مسالت دارم تا آن شهدا را به عالی ترین مراتب بهشت برساند و به خانواده ها، همکاران و دوستداران شان صبر عنایت کند.منبع:

1399/10/14
01:13:32
0.0 / 5
1216
تگهای خبر: دولت , طرح
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۵
لینک دوستان محفل
محفل