معاون وزیر دادگستری در گفت و گو با محفل:

انتقال ۱۱ محكوم ایرانی از ارمنستان به كشور

انتقال ۱۱ محكوم ایرانی از ارمنستان به كشور

معاون حقوق بشر و امور بین الملل وزیر دادگستری و رئیس کمیته انتقال محکومان جمهوری اسلامی از انتقال ۱۱ تن از محکومان ایرانی از ارمنستان به کشور اطلاع داد.


محمود عباسی روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اضافه کرد: این محکومان که از مدتها قبل دوران محکومیت خویش را در زندان های ارمنستان می گذرانیدند با رایزنی های دیپلماتیک معاونت کنسولی و سفارت کشورمان در ایروان و پیگیری های دفتر همکاریهای بین المللی وزارت دادگستری به کشور منتقل شدند که باید ادامه محکومیت خویش را در زندان های کشور بگذرانند.
عباسی عنوان کرد: افترا اغلب این محکومان قاچاق مواد مخدر است و متاسفانه باوجود اطلاع رسانی های قبلی و اخطار و نذیرهایی که تابحال به این گونه افراد داده شده و آثار و پیامدها و مجازات سنگینی که در این کشورها متوجه این افراد است اما در دام باندهای قاچاق مواد مخدر می افتند و برای خود، خانواده و دولت مشکل آفرینی می کنند.
رئیس کمیته انتقال محکومان به هموطنانمان اخطار داد حدودا در همه کشورها خصوصا کشورهای آسیای میانه مجازات سخت و سرکوب گرایانه سنگینی در انتظار مرتکبین حمل نگهداری و قاچاق مواد مخدر است.
عباسی افزود: این اقدامات هزینه های سنگینی به دولت و جامعه تحمیل می کند و اعتبار بین المللی کشور را هم خدشه دار می کند.
وی ضمن قدردانی از دولت ارمنستان خصوصا مقامات وزارت دادگستری این کشور سفیر کشورمان در ایروان، مقامات کنسولی وزارت امور خارجه، مقامات قضایی، سازمان زندان ها، مقامات امنیتی و انتظامی، سازمان هواپیمایی، حفاظت و امنیت پرواز، مقامات بهداشتی و همکاران خود در دفتر همکاریهای بین المللی که در این شرایط سخت و دشوار و با انتشار کرونا زمینه انتقال این هموطنان به کشور را فراهم نمودند ابراز امیدواری کرد که با آموزش و پیشگیری شاهد کاهش جمعیت کیفری زندان ها و هزینه های سنگینی باشیم که بر دوش دولت می گذارد.
منبع:

1399/10/07
12:16:43
5.0 / 5
1560
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
محفل