سخنگوی كمیسیون امورداخلی كشور مطرح كرد

نظم بخشی نقطه قوت طرح اصلاح قانون انتخابات ریاست جمهوری

نظم بخشی نقطه قوت طرح اصلاح قانون انتخابات ریاست جمهوری

محفل: سخنگوی کمیسیون امورداخلی کشور و شوراها تصریح کرد که تعریف شاخص هایی برای سن، میزان تحصیلات و سوابق کاری برای داوطلبین حضور در انتخابات ریاست جمهوری به روند انتخابات نظم می بخشد.


علی حدادی در گفت و گو با ایسنا، ضمن اشاره به طرح اصلاح موادی از قانون انتخابات ریاست جمهوری، بیان نمود: ماده یک این طرح به شرایط عمومی داوطلبین برای کاندیداتوری در انتخابات ریاست جمهوری باز می گردد که در این دوهفته به صورت مفصل در صحن مجلس بر روی آن بحث صورت گرفت. بر مبنای قانون فعلی هر کسی با هر سن و هر میزان تحصیلاتی می توانست برای حضور در انتخابات کاندید شود.
وی در ادامه اظهار نمود: یکی از نقاط قوت این طرح که در کمیسیون هم بر روی آن تاکید شده بود، نظم دهی به روند انتخابات و تعیین ساختاری تعریف شده برای داوطلبین حضور در انتخابات ریاست جمهوری بود. در این طرح شاخص هایی برای سن، میزان تحصیلات و سوابق کاری برای داوطلبین حضور در انتخابات ریاست جمهوری تعریف شده است که به روند کار نظم می بخشد.
نماینده مردم طالقان و ساوجبلاغ در مجلس خاطرنشان کرد: در ماده ۲ این طرح که بررسی آن بزودی در صحن مجلس شروع می شود، معیارهایی برای رجال سیاسی، رجال مذهبی و مدیر و مدبر بودن در نظر گرفته شده است. در بررسی این طرح در کمیسیون به اسناد بالادستی و سیاست های ابلاغی حضرت آقا که به شایسته گزینی تاکید دارند، توجه شده است و از نظرات اندیشکده شورای نگهبان و مرکز پژوهش های مجلس و حتی نظرات منتقدین هم در جمع بندی این طرح و تعریف معیارها برای داوطلبین انتخابات ریاست جمهوری استفاده شده است.
وی در ادامه تصریح کرد: در حوزه شرایط اختصاصی نظیر رجال مذهبی و رجال سیاسی، مدیر و مدبر بودن و حسن سابقه بحث های مفصلی صورت گرفته تا به کارآمدی لازم دست پیدا نماییم. در تعیین سن برای داوطلبان هم نگاه ما به این بود که فرد داوطلب برای ریاست جمهوری توانایی جسمی لازم برای پیگیری امور و نظارت برخوردار باشد.
وی اضافه کرد: ان شاءالله با انضباط بخشیدن به این روند و کارآمد کردن قانون شاهد حضور افرادی توانمند برای حل مشکلات کشور باشیم. متاسفانه امروز بعضی از سومدیریت ها و تفکرهای غرب گرایی در سیستم مدیریتی سبب شده از توانمندی ها و ظرفیت های داخلی برای حل مشکلات غافل شویم.1399/10/05
01:01:52
5.0 / 5
1483
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
محفل