عراقچی با وزیر امور خارجه افغانستان دیدار نمود

عراقچی با وزیر امور خارجه افغانستان دیدار نمود

محفل: سید عباس عراقچی معاون سیاسی وزارت امور خارجه ایران که به افغانستان سفر کرده است در ادامه دیدارهای خود با مقامات این کشور با محمد حنیف اتمر وزیر امور خارجه افغانستان در قصر ستوری دیدار و رایزنی کرد.


به گزارش محفل به نقل از ایرنا، وزیر امور خارجه افغانستان امروز یکشنبه در این دیدار از کوشش های عراقچی به خاطر گشایش راه آهن خواف - هرات قدردانی کرد و گفت: بعد از اتصال افغانستان با کشورهای آسیای مرکزی در شمال، اتصال افغانستان توسط راه آهن با ایران در غرب کشور، روحیه امید و اطمینان را برای تقویت همکاری ها و اتصال منطقه ای میان دولت ها و مردمان منطقه بیشتر کرده است.
اتمر با اشاره به همکاری کابل و تهران در بخش های مختلف، تشریک مساعی دو کشور را در امتداد تقویت اجماع منطقه ای برای موفقیت گفت وگوهای صلح افغانستان مهم و اثرگذار دانسته و در مورد اهیمت ادامه این تلاش ها برای رسیدن به صلح پایدار در افغانستان و تأمین ثبات و توسعه اقتصادی در منطقه صحبت کرد.
عراقچی نیز از توجه وزیر امور خارجه در زمینه گسترش روابط میان دو ملت قدردانی کرد و توسعه روابط میان دو کشور را در امتداد اتصال منطقه ای و رفاه اقتصادی مهم خواند.
وی در مورد پیشرفت های صورت گرفته برای برگزاری کمیسیون مشترک اقتصادی میان افغانستان و ایران به وزیر امو خارجه کشور معلومات داده و از حمایت کشور متبوعش از موفقیت روند صلح، جمهوری اسلامی افغانستان و حفظ دست آوردهای ۱۹ سال اخیر اطمنیان داد.
وزیر امور خارجه افغانستان در مورد اراده سیاسی موجود در جمهوری اسلامی افغانستان برای تقویت هرچه بیشتر روابط میان دو دولت صحبت کرد.
اتمر با در نظر داشتن اهمیت همکاریهای دوجانبه و چندجانبه، در زمینه سرمایه گذاری در پروژه های کلان اقتصادی به هدف اتصال افغانستان و ایران به کشورهای آسیای مرکزی و منطقه به تفصیل صحبت کرد.
دو طرف پیرامون نهایی شدن سند جامع همکاریهای دراز مدت و آمادگی ها برای برگزاری کمیسیون مشترک اقتصادی صحبت و تبادل نظر کردند.منبع:

1399/09/24
14:03:08
5.0 / 5
1269
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
لینک دوستان محفل
محفل