پربازدیدترین اخبار سیاسی ۱۹ آذر ایسنا

پربازدیدترین اخبار سیاسی ۱۹ آذر ایسنا

اظهارات روحانی در جلسه هیات دولت/ درخواست دبیر کل سازمان ملل از ایران/ کنایه فیتز پاتریک به پمپئو درباره کارزار فشار حداکثری مقابل ایران/ واکنش سفیر ایران در یمن بعد از اعلام تحریمش از طرف آمریکا/ دلیلهای سفر وزیر خارجه سوریه به تهران و... در صدر اخبار مورد توجه و پربازدید امروز مخاطبان سرویس سیاسی ایسنا بود که می توانید آنها را در این گزارش مرور کنید.


صدای ما در سیاست خارجی باید واحد باشد/نمایندگان سونامی طرح ها راه انداختند
به گزارش محفل به نقل از ایسنا، تاکید رئیس جمهور بر پرهیز از دعواهای سیاسی و جناحی در جلسه امروز هیات دولت در صدر اخبار پرمخاطب قرار گرفت.
حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی روحانی با اشاره به اینکه باید صدای ما در سیاست خارجی یک صدای واحد باشد اشاره کرد: هر چه رفتار ما پخته تر، سنجیده تر و با دوراندیشی بیشتر باشد و منافع ملی ما اصل باشد و دعواهای سیاسی و جناحی را کنار بگذاریم موفق تر خواهیم بود. باید ملت و ایران برای ما اصل باشد. نه انتخابات ۱۴۰۰. روز انتخابات فراخواهد رسید و باید بگذاریم ملت شاداب و فعال خودشان به پای صندوق های رای بیایند و هر کسی را می خواهند انتخاب کنند.
رئیس جمهور در بخش دیگری از صحبتهای خود با اشاره به تحویل بودجه سال ۱۴۰۰ قبل از موعد مقرر به مجلس اشاره کرد: این نخستین کار مشترک مجلس یازدهم و دولت دوازدهم است متاسفانه در این چند ماه امکانش فراهم نشده که کار مشترکی انجام بدهیم. چون نمایندگان مجلس محترم لوایح ما را به بایگانی بردند و سونامی طرحها را راه انداختند. البته آنها مختار هستند و خودشان می دانند ولی این برخلاف اهداف توسعه کشور است. برای همکاری با لایحه کار سریعتر پیش می رود تا نمایندگان طرح بدهند.
درخواست دبیر کل سازمان ملل از ایران
دومین خبر پربازدید، درخواست دبیر کل سازمان ملل از ایران در خصوص بازگشت ایران به اجرای کامل تعهداتش در توافق هسته ای بود.
آنتونیو گوترش در گزارشی خطاب به شورای امنیت نسبت به خروج دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا از توافق هسته ای در سال ۲۰۱۸ و بازگرداندن تحریم ها مقابل ایران ابراز تاسف کرد و همین طور از ایران خواست تا به آن چه نگرانی ها درباره برنامه هسته ای و موشک های بالستیکش می خواند، رسیدگی کند و به اجرای کامل تعهداتش در برجام بازگردد.
کنایه فیتز پاتریک به پمپئو درباره کارزار فشار حداکثری مقابل ایران
یک مقام پیشین وزارت امور خارجه آمریکا در پیامی کنایه آمیز، سیاست فشار حداکثری دولت دونالد ترامپ مقابل ایران را ناکارآمد تلقی نمود.
مارک فیتز پاتریک، معاون وزیر امور خارجه پیشین آمریکا و کارشناس مسائل خلع سلاح در پیامی توییتری با کنایه به ناکارآمد بودن «کارزار فشار حدکثری» آمریکا در قبال ایران اشاره کرده و اظهار داشت: پافشاری پمپئو بر این که کارزار فشار حداکثری کارآمد است شبیه پافشاری ترامپ بر این است که وی در انتخابات پیروز شده است.
این خبر هم مورد توجه مخاطبان قرار گرفت.
از ترامپ قمارباز تشکر می کنم
خبر بعدی، واکنش سفیر ایران در یمن بعد از اعلام تحریمش از طرف آمریکا بود.
حسن ایرلو در توییتی نوشت: از ترامپ قمارباز تشکر می کنم که در ایام آخر ریاستش با تحریم یک سفیراصراردارد چهره واقعی دولت ایالات متحده وعدم پایبندی این رژیم به قواعد بین المللی رانشان دهد، البته درراه هدف آزادی ملتهای منطقه از بند جنایات آمریکا و صهیونیسم نه از تحریم هراسی داریم و نه ازشهادت بلکه به آن افتخار می نماییم.
نقش برجسته آمریکا در جنایت مقابل یمنی ها مشخص است
حسن ایرلو سه شنبه شب در توییتی نوشت: نقش برجسته آمریکا در جنایت مقابل مردم منطقه، به خصوص یمنی ها مشخص است. اتفاقاتی که با محاصره و تجاوز به مردم یمن توسط رژیم سعودی روی می دهد، فقط اجرای سیاست های آمریکایی صهیونیستی و انجام اوامر آنها در جنگ با مردم یمن است.
توییت پمپئو به دنبال اعمال تحریم آمریکا مقابل سفیر ایران در یمن
همچنین مایک پمپئو، وزیر خارجه آمریکا در توییتی اعلام نموده بود: آمریکا تحریم هایی را مقابل حسن ایرلو، یک افسر نیروهای قدس سپاه پاسداران جمهوری اسلامی ایران و یک شخص و یک نهاد حامی عملیات های عضوگیری نیروهای قدس سپاه پاسداران اعمال کرد. حمایت ایران از حوثی ها به درگیری ها در یمن دامن می زند و بی ثباتی کشور را تشدید می کند.»
پیام تسلیت علی لاریجانی به دنبال درگذشت آیت الله یزدی
پیام تسلیت علی لاریجانی، مشاور مقام معظم رهبری درپی درگذشت آیت الله یزدی، رئیس شورای عالی جامعه مدرسین از دیگر اخبار پرمخاطب بود.
برخی دیگر از پیام های تسلیت در این رابطه را در لینک های زیر دنبال کنید.
آیت الله یزدی خدماتی باارزش و ماندگار بر جای گذاشت
شجاعت و صراحت آیت الله یزدی در دفاع از حق زبان زد بود
هرگز منافع شخصی و جناحی، آیت الله یزدی را از انقلاب و رهبری دور نکرد
آیت الله یزدی در تمام صحنه های دفاع از نظام حضور داشت
پیام تسلیت رئیس ستاد اجرائی فرمان امام درپی درگذشت آیت الله محمد یزدی
پیام تسلیت مجلس خبرگان رهبری به دنبال درگذشت آیت الله یزدی
آیت الله یزدی در زمره پیشگامان خدمت و یاوران امام و انقلاب بود
آیت الله یزدی در خط مقدم صیانت از مقام ولایت با صلابت گام برداشت
***
چرا ایران از کاهش اختلافات میان قطر و عربستان استقبال کرد؟
تحلیل یک کارشناس مسائل غرب آسیا از کاهش اختلافات میان قطر و عربستان هم از خبرهای پربازدید بامداد امروز بود.
حسین آجرلو با اشاره با اقدامات صورت گرفته برای کاهش اختلافات بین کشورهای حاشیه خلیج فارس همچون بین قطر با عربستان، امارات و بحرین اظهار داشت: گرچه ممکنست در کوتاه مدت این تحولات به نفع ایران نباشد ولی در بلندمدت هر چقدر میزان بحران در خلیج فارس کاهش پیدا کند و ثبات در این منطقه افزایش یابد به نفع ایران خواهد بود.
دلایل سفر وزیر خارجه سوریه به تهران
تشریح ضرورت ها و دلیلهای سفر وزیر خارجه سوریه به تهران از زبان یک کارشناس مسائل منطقه هم از پرمخاطب ها بود.
نصرت الله تاجیک با اعلان اینکه ملاقات های فیصل مقداد با مقامات کشورمان بیان کننده پیامی است که نشان دهنده تنیدگی روابط سیاسی و اقتصادی دو کشور می باشد، اظهار داشت: ضرورت هایی که موجب می شود چنین سفری در این مقطع طراحی و اجرا شود نخست ابعاد بین المللی و تحولات این بخش است مانند انتخابات آمریکا و راهبرد سیاست بایدن نسبت به خاورمیانه و سوریه و دوم نقش تخریبی که آمریکا در سوریه داشته است یکی از ضرورت های این سفر می باشد.
عمده درآمدهای دیده شده در بودجه ۱۴۰۰ غیرقابل تحقق است
ارزیابی یک عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی از لایحه بودجه 1400 هم از اخبار مورد توجه مخاطبان بود.
اقبال شاکری با تاکید بر اینکه پیش بینی دولت از درآمد در سال آتی عموما غیر واقعی و غیر قابل تحقق بوده و باید اصلاحاتی در این بخش صورت گیرد، اظهار داشت: یکی از مهمترین بحثهایی که درباب بودجه سال ۱۴۰۰ مطرح است به بحث درآمدها باز می گردد. عمده کارشناسان و صاحب نظران اعتقاد دارند که درآمدهای دیده شده در بودجه سال آینده غیر واقعی و غیر قابل تحقق است. همچون فروش اوراق مختلف و بحث فروش روزانه نفت که رقم قابل توجهی می باشد.
دیگر اخبار مرتبط را در لینک های زیر بخوانید.
بودجه باید متناسب با شرایط موجود تنظیم شود
اصلاحات خاصی در بودجه ۱۴۰۰ اعمال می کنیم
انتقاد سخنگوی کمیسیون اجتماعی مجلس از ردیف بودجه دهک های پایین
تحریم ها میزان فروش نفت تعیین شده در لایحه بودجه ۱۴۰۰ را تحت تاثیر قرار می دهد
درخواست شورای جوانان احزاب اصلاح طلب از بودجه بگیران1399/09/19
17:43:44
5.0 / 5
1421
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۲
محفل