جلسه كمیسیون سیاسی، اجتماعی و فرهنگی مجلس خبرگان رهبری انجام شد

جلسه كمیسیون سیاسی، اجتماعی و فرهنگی مجلس خبرگان رهبری انجام شد

محفل: کمیسیون سیاسی، اجتماعی و فرهنگی مجلس خبرگان رهبری بامداد امروز (13 آذرماه) با رعایت شیوه نامه های بهداشتی، تشکیل جلسه داد.


به گزارش محفل به نقل از ایسنا، در این نشست که با حضور چند تن از مسئولان امنیتی و اقتصادی تشکیل شد علاوه بر تحلیل مسائل جاری روز، مسائلی همچون نقش نفوذ و عناصر نفوذی در ایجاد بحرانهای تصنعی و نقطه ای در معیشت مردم و ناکارآمدی و عدم هماهنگی بعضی از وزارتخانه ها، سازمان ها و نهادها در مقابله با فشارهای حداکثری اعمال شده از طرف دشمنان مورد بحث و بررسی قرار گرفت.
اعضای کمیسیون سیاسی، اجتماعی و فرهنگی مجلس خبرگان رهبری، همین طور با قدردانی از تلاش ها و مجاهدت های پیدا و پنهان در مقابله با تحریم و خنثی سازی اهداف دشمن بر موارد زیر تاکید کردند:
۱. لازم است نتایج و فرصت های حاصله، تحت تاثیر فضای به وجود آمده ناشی از انتخابات آمریکا قرار نگیرد و تمرکز بر تقویت و قوی شدن اقتصاد کشور با رهایی از واردات و تکیه بر تولید داخل استمرار یابد.
۲. باتوجه به رویکردهای وزارت خزانه داری و اتاق جنگ اقتصادی آمریکا مقابل نظام، تدابیر لازم جهت از میان بردن امکان تحمیل کنوانسیون های پالرمو و CFT و خسارت های جبران ناپذیر آن اندیشیده شود.
۳. نظر به تدابیر و رهنمودهای رهبر معظم انقلاب در 17 ربیع و همین طور جلسه معظم له با شورای عالی هماهنگی اقتصادی، لازم است با نگاهی فعال تر هماهنگی های لازم بین دستگاه های اقتصادی، وزارتخانه های اقتصاد، نفت، صمت، جهاد کشاورزی و بانک مرکزی در امتداد شناسایی و حل مسائل اقتصادی که منجر به فشار معیشتی به مردم عزیز شده است به عمل آید.
با استفاده از لطمه شناسی واگذاری های انجام شده و آثار و تبعات آن که گاه سبب لطمه های جبران ناپذیر به توانمندی راهبردی اقتصادی، تولید ملی و اشتغال کشور شده است در واگذاری های آتی بنگاه های اقتصادی دولت در نظر گرفته شود.
اهتمام و جدیت بیشتر در فرصت آفرینی اقتصادی و تعامل با همسایگان و شرکای راهبردی در دستور کار قرار گیرد.1399/09/14
20:48:06
5.0 / 5
1150
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۲
محفل