ظریف:

نام فخری زاده توسط آمریكاو رژیم صهیونیستی در اواسط دهه۸۰ به آژانس بین المللی انرژی اتمی داده شد

نام فخری زاده توسط آمریكاو رژیم صهیونیستی در اواسط دهه۸۰ به آژانس بین المللی انرژی اتمی داده شد

وزیر امور خارجه كشورمان با رد برخی اظهارنظرها در خصوص این كه نام شهید محسن فخری زاده بوسیله فهرست های سازمان ملل به دست موساد رسیده است، اظهار نمود: این مطلب ۱۸۰ درجه خلاف واقعیت است و نام دكتر فخری زاده توسط آمریكا و رژیم صهیونیستی در اواسط دهه ۸۰ شمسی به آژانس داده شد و در قطعنامه ۱۷۴۷ مصوب ۴ فروردین ۱۳۸۶ در لیست تحریم شورای امنیت قرار گرفت.


به گزارش محفل به نقل از ایسنا، محمدجواد ظریف، دوشنبه شب(۱۰ آذر) در مطلبی در صفحه اینستاگرام خود نوشت:
«سلام دوستان
با تسلیت مجدد ترور وحشیانه دانشمند برجسته هسته ای کشور، شهید دکتر محسن فخری زاده، اجازه می خواهم نکته قابل توجهی را با شما در بین گذارم.
همانگونه که در خبرها دیده اید، این روزها بانیان و حامیان سیاست شکست خورده فشار حداکثری مقابل ملت دلاور ایران در تلاشند تا از واپسین روزهای رژیم ترامپ برای ایجاد تشنج و نابود کردن فضای ایجادشده برای لغو تحریم های ظالمانه بهره گیرند.
سفرهای سراسیمه پمپئو به منطقه، ملاقات سه جانبه در عربستان و بیانیه های نتانیاهو همگی نشانگر این توطئه است که متأسفانه در روز جمعه در اقدام بزدلانه تروریستی و شهادت یکی از مدیران برجسته کشور متبلور شد.
اما همزمان با این اقدام تروریستی، کارزار ضداطلاعاتی و جنگ روانی هدایت شده از طرف همین محور اهریمنی آغاز شد، به این امید واهی که برنامه پلید پمپئو، نتانیاهو و بن سلمان برای تشنج آفرینی کامل شود.
در نخستین خبر شهادت دکتر فخری زاده که در رسانه های فارسی زبان منتشر گردید، به دروغ ادعا شد که «رسانه های اسرائیلی ادعا کرده بودند که نام این دانشمند بوسیله فهرست های سازمان ملل به دست موساد رسیده است.»
این مطلب ۱۸۰ درجه خلاف واقعیت است و نام دکتر فخری زاده توسط آمریکا و رژیم صهیونیستی در اواسط دهه ۸۰ شمسی به آژانس داده شد و در قطعنامه ۱۷۴۷ مصوب ۴ فروردین ۱۳۸۶ در لیست تحریم شورای امنیت قرار گرفت.
بررسی و تحلیل کلیدواژه های ده هزار توییتی که در چند ساعت اول بعد از ترور در فضای مجازی دراین زمینه انتشار یافت، نشان میدهد که حدود ۷۹ درصد توئیت ها جهت گیری برای اختلاف افکنی داخلی (مخالفت با برجام، همکاری با آژانس بین المللی انرژی اتمی و مذاکره) تدوین شده و تنها ۲۱ درصد آنها مقابل آمران و عاملان این جنایت وحشیانه بوده است.
جالب تر اینکه نزدیک ۹۳ درصد این توئیت ها مربوط به حساب های مجعول و بی شناسنامه با سابقه کمتر از یکسال و عموما با منشاء خارجی بوده است.

اما مسئولین و مردم هوشمند ایران هیچ وقت فریب این آخرین دست وپازدن های تروریست های بین المللی و جنگ طلبان بدنام و تندروی صهیونیست را نخواهند خورد و با هر مرام و مسلکی برای قطعی ساختن دستاوردهای مقاومت قهرمانانه خود در مقابل جنگ اقتصادی ترامپ و شرکا انسجام و یک پارچگی خودرا حفظ خواهند کرد.»1399/09/11
23:24:19
5.0 / 5
1482
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۲
محفل