جنبش الجهاد والبناء عراق:

ترور فخری زاده نقشه آمریكایی - صیهونیستی برای برهم زدن اوضاع منطقه بود

ترور فخری زاده نقشه آمریكایی - صیهونیستی برای برهم زدن اوضاع منطقه بود

جنبش «الجهاد و البناء» عراق جنایت ترور رئیس سازمان پژوهش و نوآوری وزارت دفاع ایران را به شدت محكوم نمود و آنرا نقشه ای آمریكایی - صهیونیستی با كمك مزدورانشان برای برهم زدن شرایط منطقه دانست.


به گزارش محفل به نقل از ایرنا، در این بیانیه شنبه شب جنبش «الجهاد و البناء» عراق آمده است: در نقشه ای صهیونیستی – آمریکایی، دست های خیانتکار در رابطه با رژیم اسرائیل یکی از ستون علم و داعش جمهوری اسلامی ایران - دانشمند شهید محسن فخری زاده- را ترور کرد و رژیم صهیونیستی و آمریکا و مزدوران آنها در منطقه با این جنایت خواستند تا شرایط را برهم زده و اوضاع منطقه را تشدید کرده و مقدمه یک حمله تجاوزگرانه به جمهوری اسلامی ایران را پیش از آخر دوره ترامپ فراهم نمایند.
این بیانیه اضافه کرد: این جنایت فجیع، پوچی سیاست های سردرگم و بی قاعده آمریکایی - صهیونیستی را آشکار می کند؛، خصوصاً بعد از آنکه تحریم های اقتصادی آمریکا ضد ایران نتوانست مردم ایران و رهبران سیاسی آنرا زیر بار توطئه ها و مقاصد خباثت آمیز آنها در قالب به زانو درآوردن منطقه به صورت کلی و بخصوص ایران ببرد.
جنبش الجهاد و البناء عراق در بخش دیگری از این بیانیه تصریح کرد: در حالیکه ما این جنایت هولناک را که نقض آشکار مقررات بین المللی و توافقنامه ها و معاهدات بین المللی است، تقبیح و محکوم می نماییم، تایید می نماییم که با تمام قدرت و اقتدار و ایمان در کنار جمهوری اسلامی ایران و مردم آن در مقابله با همه تلاشهای صهیونیست ها و آمریکایی ها در منطقه می ایستیم و در عین حال به باندهای جنایتکار و تروریست در رابطه با صهیونیسم آمریکایی درمورد هرگونه تجاوزگری دیگری توسط جریان های خیانتکار و جنایتکار آنها خواه در ایران و عراق و منطقه اخطار می دهیم.
در انتها این بیانیه آمده است: ما شهادت این دانشمند ایرانی را به رهبر معظم انقلاب اسلامی و مسؤلان ایرانی و بستگان این شهید و ملت مسلمان ایران صمیمانه تسلیت می گوییم و از خداوند متعال می خواهیم که این شهید را مشمول رحمت واسعه خود قرار دهد و به بستگان وی صبر و بردباری عطا فرماید.
پس از ظهر روز گذشته (جمعه)، عناصر تروریستی مسلح، خودرو حامل محسن فخری زاده رئیس سازمان پژوهش و نوآوری وزارت دفاع را مورد حمله قرار داده و وی را به شهادت رساندند.
این اقدام تروریستی با محکومیت احزاب، نهادها، تشکل های اسلامی، شخصیت ها، سازمان ها و کشورهای مختلف روبرو شده است.
در عراق جریان ها و شخصیت های مختلف سیاسی و گروه های مقاومت اسلامی در بیانیه های مختلف، این ترور جنایتکارانه را محکوم کرده اند.منبع:

1399/09/09
22:56:36
5.0 / 5
1180
تگهای خبر: اقتصاد
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۲
محفل