پربازدیدترین اخبار سیاسی ۲۷ خرداد ایسنا

پربازدیدترین اخبار سیاسی ۲۷ خرداد ایسنا

به گزارش محفل اظهارات محسنی اژه ای در ارتباط با پرونده اكبر طبری/ بیشتر از ۹۰۰۰ كشته در تصادفات رانندگی پراید و پژو ۴۰۵ در سال ۹۷/ سفارش رئیس دفتر رئیس جمهور به كره جنوبی/ چهارمین جلسه رسیدگی به اتهامات اكبر طبری و... در صدر اخبار مورد توجه و پربازدید امروز مخاطبان سرویس سیاسی ایسنا بود كه می توانید آنها را در این گزارش مرور كنید.


برای من و رئیس پیشین قوه قضاییه احراز نشد که طبری متخلف است/حق می دهم کسی با این حرف قانع نشود
به گزارش محفل به نقل از ایسنا، اظهارات معاون اول قوه قضائیه در ارتباط با پرونده اکبر طبری در صدر اخبار پر بازدید امروز قرار گرفت.
غلامحسین محسنی اژه ای با اشاره در اینباره اظهار داشت: برای خیلی از معاونین عالی قوه، رئیس پیشین و حتی من احراز نشد که ایشان متخلف است وگرنه حتما اقدامی می کردیم.
وی در پاسخ به سوالی در ارتباط با اینکه آیا عدم احراز تخلفات طبری توجیه قابل قبولی است و چرا دادگاه عیسی شریفی علنی برگزار نمی شود؟ اظهار داشت: اگر کسی از من در مورد اکبر طبری بپرسد و من به او بگویم واقعا از تخلفات وی آگاه نشدم من حق را به او می دهم که قانع نشود.
موکلم توبه کرده است
۵ قطعه زمین در بابلسر به نام همسر طبری

در همین رابطه برگزاری چهارمین جلسه رسیدگی به اتهامات اکبر طبری هم از دیگر اخبار پرمخاطب بود.
در این نشست وکیل مشایخ خاطرنشان کرد: موکل من ضمن ابراز پشیمانی و توبه در محضر دادگاه، درخواست رافت اسلامی و تخفیف را دارد. همانگونه که ریاست قوه قضاییه اعلام نموده است کسانی که موارد جرم را اعلام کنند مستحق تشویق هستند، بنابراین درخواست دارم این موارد مدنظر دادگاه قرار گیرد.
در ادامه این جلسه رئیس دادگاه در ادامه از متهم طبری خواست در مورد ۵ قطعه زمین در بابلسر توضیح دهد.
متهم طبری بیان نمود: الان برای من است و به نام همسرم است. سازنده آن نیاز آذری بود و من دخالتی نداشتم به بابل می رفتم و نظارت می کردم.
هم بایدن و هم ترامپ هریک با انگیزه هایی مخالف تحریم ایران توسط کنگره هستند
تحیل یک کارشناس مسائل آمریکا از تهیه طرحی در کنگره آمریکا با مشارکت برخی از جمهوری خواهان و دموکرات ها در ارتباط با اعمال تحریم های گسترده ضد ایران هم از خبرهای مورد توجه مخاطبان سرویس سیاسی بود.
فواد ایزدی خاطرنشان کرد: به نظر می آید که "جو بایدن "و "دونالد ترامپ" هر دو با این اقدام کنگره برپایه اهداف و دیدگاه های خاص همراه نیستند.
بیش از ۹۰۰۰ کشته در تصادفات رانندگی پراید و پژو ۴۰۵ در سال ۹۷
خبر پر بازدید بعدی، گزارش کمیسیون اصل نود مجلس دهم درباره چالش های در رابطه با صنعت خودرو بود.
کمیسیون اصل نود مجلس دهم در این گزارش با اشاره به اینکه پراید و پژو ۴۰۵ از ایمنی مناسب برای محافظت از جان رانندگان و سرنشینان خود برخوردار نیستند، اعلام نمود در سال ۱۳۹۷، ۵۴۴۱ نفر با خودرو پراید و ۳۶۸۶ نفر با پژو ۴۰۵ فوت شده اند.
کره جنوبی اعتماد ملت ایران را فدای خواست و فشارهای رژیم آمریکا نکند
سفارش رئیس دفتر رئیس جمهور به کره جنوبی هم از دیگر خبرهای پرمخاطب بود.
محمود واعظی در صفحه توییترش نوشت: دولت کره جنوبی نباید اعتماد دهه های اخیر ملت ایران به تولیدات و فناوری آن کشور و منافع بلند مدت کشورش در بازار ایران را فدای خواست و فشارهای رژیم آمریکا کند. بنابراین لازم است دسترسی ایران به وجوه بلوکه شده اش در کره جنوبی را تسهیل و تسریع نماید.
شورای حکام از اتخاذ اقدامات سیاسی و عجولانه پرهیز کند
سفیر و نماینده دائم کشورمان نزد سازمان های بین المللی در وین با اشاره به تلاش ها و اقدام سه کشور اروپایی جهت تصویب قطعنامه ای در شورای حکام در جهت دو درخواست دسترسی آژانس، اظهار داشت: در حالیکه ایران به صورت گسترده و سازنده با آژانس همکاری می کند، عرضه قطعنامه ای با هدف درخواست از ایران برای همکاری و اجابت دو خواسته آژانس، اقدامی تاسف آور و کاملا غیرسازنده است.
کاظم غریب آبادی از اعضای شورای حکام خواست تا با تدبیر و هوشیاری، از اتخاذ اقدامات سیاسی و عجولانه پرهیز نمایند تا موجبات تداوم همکاریهای سازنده ایران و آژانس همچنان محفوظ بماند.
این خبر هم مورد توجه مخاطبان سرویس سیاسی ایسنا بود.
استقبال شورای امنیت ملی آمریکا از بیانیه مدیرکل آژانس درباره ایران
همینطور شورای امنیت ملی آمریکا با استقبال از سخنرانی روز گذشته مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی درباره ایران، موضع ضدایرانی کاخ سفید در قبال کشورمان تکرار کرد.
اجازه ندهیم فشار تحریم برای تأمین ارز سبب افزایش قیمت ها شود
تاکیدات امروز رئیس جمهور در جلسه ستاد اقتصادی دولت هم از پربازدید های امروز بود.
حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی دراین جلسه، عرصه امروز مدیریت کشور برای حل مشکلات اقتصادی و جهش تولید را عرصه مدیریت جهادی خواند و اظهار نمود: مدیران عرصه اجرایی کشور همزمان در حال مبارزه فعال با تحریم های ظالمانه و غیرانسانی دشمنان همراه با مقابله با بیماری کرونا هستند.
وی با تاکید بر اینکه نباید اجازه دهیم فشار تحریم برای تأمین ارز سبب افزایش قیمت نیازمندی های ضروری مردم شود، اظهار داشت: رصد و مبادرت به موقع مسئولان می تواند مردم را به ایجاد یک ثبات و آرامش قابل اطمینان امیدوار کند.
اروپا تابحال نتوانسته در مقابل آمریکا سیاست مستقلی را دنبال کند
وزیر امور خارجه کشورمان هم در آغاز سفرش به مسکو برای رایزنی با مقامات این کشور موضع کشورمان را با عنایت به روابط ایران و روسیه درباره برخی رخدادهای جاری بین المللی و منطقه ای بیان کرد.
محمد جواد ظریف در بدو ورود به مسکو با اشاره به اینکه روابط ایران و روسیه روابط راهبردی است و لزوم دارد که ما همواره در حال مشورت باشیم، اظهار داشت: کشورهای اروپایی تا کنون نتوانسته اند در مقابل آمریکایی ها سیاست مستقلی را دنبال کنند و بنابراین لزوم دارد که همه باهم مشورت ها را ادامه دهیم. البته روابط ما با روسیه منحصر به این مسائل نیست.
دیگر اخبار در رابطه با این خبر را می توانید در لینک های زیر دنبال کنید.
روابط اقتصادی ایران با سوریه را افزایش می دهیم
رایزنی وزیران امور خارجه ایران و روسیه در مسکو
در حال مذاکره بر سر برگزاری نشست بعدی آستانه هستیم
منبع:

1399/03/28
12:51:11
5.0 / 5
2372
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
محفل