تبادل یك جاسوس صهیونیستی با سه تاجر ایرانی

تبادل یك جاسوس صهیونیستی با سه تاجر ایرانی

یك فعال اقتصادی و دو شهروند ایرانی كه به اتهامات واهی در خارج از كشور بازداشت شده بودند، با یك جاسوس دو تابعیتی كه برای رژیم صهیونیستی فعالیت می كرد، تبادل و آزاد شدند.


به گزارش چهارشنبه شب ایرنا، دوره آموزش اختصاصی «کایلی مور گیلبرت» تبعه استرالیا - انگلیس و جاسوس رژیم صهیونیستی برای مأموریت ایران دو سال زمان برد و او در این زمان کاملا به زبان فارسی مسلط می شود.
کایلی که به لحاظ تئوری، آمادگی لازم جهت اقدامات اطلاعاتی در جغرافیای جمهوری اسلامی ایران را پیدا کرده، با استفاده از پوشش پژوهشی و دانشگاهی، با ایجاد یک فرصت مطالعاتی جهت شرکت در دانشگاه ادیان و مذاهب، به ایران می آید.
در سفر اول وی به ایران، دست به هیچ اقدامی نمی زند و بعد از مدت کوتاهی از کشور خارج می شود. در مسافرت دوم، به سفارش سرویس رژیم صهیونیستی در روزهای محرم وارد ایران می شود.
کایلی با حضور در شهرهای مختلف که در جهت مأموریتش بود، مبادرت به جمع آوری اطلاعات می کند. او که از اشراف اطلاعاتی ایران بر خود بی خبر است به منظور نرمال سازی حضور خود در ایران به اماکن مذهبی، هیئت ها و اماکن توریستی می رود تا کسی نسبت به این سفر شک نکند.
اینبار کایلی برای ارتباط گیری با برخی شخصیت ها و اهداف، اقدام و تلاش می کند به اطلاعات اقتصادی و نظامی ایران و جبهه مقاومت برسد، که مورد ضربه اطلاعاتی قرار گرفته دستگیر می شود.
وی بعد از طی مراحل قانونی و قضایی به جرم اقدام ضد امنیت ملی از راه همکاری اطلاعاتی با رژیم صهیونیستی به ۱۰ سال حبس محکوم شد و بعد از ۲ سال از محکومیت خود، در نهایت نظام جمهوری اسلامی تصمیم می گیرد وی را با سه فعال اقتصادی ایرانی که به قصد دور زدن تحریم بازداشت شده بودند تبادل کند.منبع:

1399/09/06
16:22:48
5.0 / 5
1557
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
لینک دوستان محفل
محفل