ابلاغ مصوبه تعیین پوشش بیمه ای انسولین های قلمی

ابلاغ مصوبه تعیین پوشش بیمه ای انسولین های قلمی

با امضای معاون اول رئیس جمهور، مصوبه تعیین شرایط پوشش بیمه ای انسولین های قلمی و تعرفه خدمات آزمایشگاهی تشخیص كووید-19 ابلاغ گردید.


به گزارش محفل به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دفتر هیات دولت، هیات وزیران در جلسه مورخ ۲۵ آبان ۱۳۹۹ و در امتداد تصمیم هفتاد و هشتمین جلسه شورای عالی بیمه سلامت کشور، پیشنهاد سازمان برنامه و بودجه کشور در خصوص تعیین شرایط پوشش بیمه ای انسولین های قلمی و تعرفه خدمات آزمایشگاهی تشخیص کووید ۱۹ را به تصویب رساند.
به سبب مصوبه فوق، انسولین های قلمی لیسپرو (میکس و سریع الاثر) و گلولیزین با فرانشیز ۱۰ درصد تحت پوشش بیمه ای قرار می گیرد و قیمت تحت پوشش بیمه پایه بر طبق قیمت مصوب سازمان غذا و دارو تعیین می شود.
همین طور تعهد بیمه پایه به مدت دو سال از زمان ابلاغ به شرط عدم افزایش قیمت دارو به مدت دو سال و بر طبق فرآیندهای تعیین سطح تعهدات خواهد بود.
دولت همین طور تعرفه تست گلوبال تشخیص آزمایشگاهی کووید-۱۹ را بر طبق استانداردهای ابلاغی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به ترتیب برای جزء حرفه ای به ارزش نسبی ۱۵، ۴ و برای جزء فنی به ارزش نسبی ۷۱، ۰ تعیین کرد.
قیمت کیت تولید داخل نیز بعنوان قسمتی از جزء فنی، بر طبق اعلام رسمی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به طور جداگانه قابل محاسبه و پرداخت خواهد بود.1399/09/01
16:25:45
5.0 / 5
1401
تگهای خبر: ابلاغ , تصویب , خدمات , دولت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۱
محفل