دبیر كل مجمع ایثارگران:

همه باید با دولت همكاری كنند

همه باید با دولت همكاری كنند

به گزارش محفل دبیر كل مجمع ایثارگران اظهار داشت: قرنطینه برای كنترل بیماری كرونا لازم و ضروری می باشد، اما دولت هم به  فكر معیشت مردم باشد


جواد امام در گفت و گو با ایسنا، با ضر وری دانستن قرنطینه سراسری کشور اظهار نمود: در مدتی که درگیر بیماری کرونا هستیم شاهد سیاست های دوگانه ای بودیم و در وزارت بهداشت هم نظرات متفاوتی وجود داشت. ابتدا گفته شد که باید قرنطینه صورت گیرد اما بعد این نظر عنوان شد که بیماری باید فراگیر شود تا جامعه در مقابل آن ایمن شود، ولی هر چه جلوتر رفتیم شرایط سختر و مشکلات بیشتر شد.
وی در ادامه ضمن اشاره به تعطیلی مغازه ها از ساعت 18 عصر به بعد تصریح کرد: عمده مشکلات مردم وضعیت معیشتی آنهاست، حالا همه درباره ضرورت قرنطینه اتفاق نظر دارند و جامعه مدنی و احزاب و نخبگان جامعه هم باید دست به دست هم دهند تا جلوی گسترش بیماری گرفته شود، همه باید با دولت همکاری کنند، ولی دولت هم در این شرایط سختباید به فکر مردم باشد.
وی افزود: در شرایط کرونا و رکود، درآمد مردم کاهش یافته و کسبه صدمه دیده اند و دولت باید سیاست مشخصی در زمینه مالیات اعمال نماید. من شنیدم که درآمد مالیاتی دولت کاهش نیافته در حالیکه دولت می توانست با کاهش مالیات کمکی به کسبه صدمه دیده بکند. در این شرایط هم مردم و هم کسبه همراهی بیشتری با دولت خواهند داشت.
این فعال سیاسی با یادآوری این که کرونا هنوز درمان مشخصی ندارد خاطرنشان کرد: خبرهای امید بخشی درباره تولید واکنس به گوش می رسد، اما زمان استفاده از آن هنوز معلوم نیست. ازاین رو راه دیگری جز رعایت پروتکلهای بهداشتی و قرنطینه نداریم، اما به موازات برقراری قرنطینه باید دولت تصمیمات دیگری در ارتباط با معیشت مردم هم بگیرد. نمی گردد همه چیز را تعطیل کرد، اما تکالیف مالیاتی از دوش مردم برداشته نشود. دولت باید تکلیف خویش را نسبت به معیشت مردم اجرا نماید.
امام افزود: به نظر من مردم هم حتما موافق قرنطینه هستند، چون به هر حال کرونا خطری برای همه است، اما به هر حال مشکلات معیشتی هم وجود دارد. کسی بدش نمی آید در قرنطینه باشد و مشکل معیشتی هم نداشته باشد. دولت باید حداقل ها را برای مردم تأمین کند.
وی در انتها تصریح کرد: قرنطینه برای کنترل بیماری کرونا لازم وضروری است و مردم هم با دولت همراهی می کنند، ولی دولت هم باید با مردم همراه باشد و با اتخاذ سیاستهای روشن مشکلات معیشتی مردم را درایام قرنطینه کم کند.
منبع:

1399/08/29
12:08:25
5.0 / 5
1229
تگهای خبر: دولت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۴
محفل