بادامچیان:

مرحوم عسكراولادی دنبال مطرح كردن خود نبود

مرحوم عسكراولادی دنبال مطرح كردن خود نبود

به گزارش محفل دبیركل حزب موتلفه اسلامی اظهار داشت: مرحوم عسكراولادی در راه خدا بود و عمر خویش را برای خدا گذراند و من هیچگاه ندیدم او به دنبال مطرح كردن خودش باشد.به گزارش محفل به نقل از ایسنا، اسدالله بادامچیان در مراسم هفتمین سالگرد مرحوم حاج حبیب الله عسگر اولادی ضمن اشاره به سیره اخلاقی مرحوم عسگراولادی، اظهار نمود: انسان ها اکثرا عادی هستند، عمر را پشت سر می گذارند و می میرند اما برخی نام نیکو به جا می گذارند و نمی میرند. برخی هم خدمات ویژه عرضه می کنند و اسم و نام و خاطره شان باقی می ماند. از بین این افراد برخی به جایگاه اسطوره ای می رسند.

وی با اشاره به اینکه هر ملتی از این گونه اسطوره ها دارند، اظهار داشت: در ملل مختلف شخصیت های مختلفی در مقام اسطوره ای و اسوه ای می رسند؛ به فرموده قرآن برای ما بهترین اسوه رسول گرامی اسلام هستند. این اسوه حسنه ای که درباره پیامبر می فرمایند به معنای برجستگی خصوصیت ها است که دیگران از اون سرمشق بگیرند.

وی با اشاره خصوصیات مرحوم عسگر اولادی، اضافه کرد: او در راه خدا بود و عمر خویش را برای خدا گذراند، من هیچگاه ندیدم او به دنبال مطرح کردن خودش باشد و قصد انجام هرکاری را که داشت نخستین بحث او این بود که آیا این مورد رضایت خدا یا امام زمان و نایب ایشان است یا خیر.

دبیر کل حزب مؤتلفه اسلامی تصریح کرد: یادم نمی رود وقتی که با نخست وزیر وقت به مشکل خوردند و بین آنها اختلاف نظر به وجود آمد، دیدم که از اول تا آخر ایشان یک کلمه هم مطرح نکرد و گفت من عذرخواهم.

بادامچیان تصریح کرد: انصافاً مرحوم عسگراولادی همه امور را تابع ولایت انجام می داد و برای همه امور از امام اجازه می گرفت او فقط یکجا که آن هم بحث خبرگان بود اجازه نگرفت و آنهم برای کناره گیری از خبرگان بود.

وی با تکیه بر اینکه مرحوم عسگراولادی آنچنان در بحث ولایت پذیری اسوه بود که اگر مطالب در رابطه با ایشان جمع آوری شود، مشخص می شود که چرا اسوه است.

دبیر کل حزب موتلفه اسلامی به خصوصیت دیگر مرحوم عسگراولادی اشاره نمود و اظهار داشت: از دیگر خصوصیت های مرحوم عسگراولادی رسیدگی به محرومین و گرفتارها بود. ایشان از جوانی تلاش به رفع محرومیت و مشکلات گرفتارها بدون هیچ چشم داشتی علاقه ویژه داشت و حتی حاضر نبود کاری را برای پاداش معنوی انجام دهد. بیشترین اوقات مرحوم عسگراولادی چه قبل و چه پس از انقلاب اسلامی صرف محرومیت زدایی میشد. خاطرم هست یک مرتبه مقام معظم رهبری برای ایشان نامه نوشت که برای کسی کاری را انجام دهد و برای ایشان نوشتند که این شخص نیازمند امداد است و من امدادگری بهتر از شما نمی شناسم.

دبیرکل حزب موتلفه اسلامی تحزب گرایی را سومین خصوصیت مرحوم عسگراولادی عنوان نمود و اظهار داشت: مرحوم عسگر اولادی به تحزب گرایی توجه ویژه ای داشت به طوریکه امام(ره) به ایشان فرمودند که بروید باهم موتلف شوید. مرحوم عسگراولادی تا انتهای عمر پربرکت خود در حزب انجام وظیفه می کرد، او فراتر از خودش بود و بعنوان تکلیف الهی در حزب فعالیت می کرد و آنچنان این کار را به درستی انجام داد که از ثمره زحمات ایشان حزب موتلفه مانده و برای همه ما یک مرشد و راهنما بود و هست که همواره از ایشان درس آموختیم.

منبع:

1399/08/18
20:23:49
5.0 / 5
1409
تگهای خبر: خدمات , رهبری , طرح
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۲
لینک دوستان محفل
محفل