دبیر تشخیص مصلحت نظام:

جامعه سلامت، سیاست های ابلاغی سلامت را مطالعه و مشكلات را بیان كنند

جامعه سلامت، سیاست های ابلاغی سلامت را مطالعه و مشكلات را بیان كنند

دبیر تشخیص مصلحت نظام در جلسه شورای فرماندهی عملیات مقابله با بیماری كرونا در كلانشهر تهران، یكی از اقدامات اساسی برای كنترل بیماری كرونا در كشور را راه اندازی سامانه ای پایدار با همكاری تمامی دستگاه ها دانست و اظهار داشت: برای این منظور نیاز به تعریف عملیاتی یكپارچه در حوزه سلامت حس می شود.


به گزارش محفل به نقل از ایسنا و به نقل از دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، جلسه شورای فرماندهی عملیات مقابله با بیماری کرونا در کلانشهر تهران، بامداد امروز با حضور محسن رضایی دبیر تشخیص مصلحت نظام انجام شد.
در این جلسه محسن رضایی ضمن تبریک هفته وحدت و ابراز تقدیر و تشکر از اعضای ستاد مقابله با بیماری کرونا در کلانشهر تهران، خصوصاً کارکنان و فعالان در حوزه بهداشت و درمان، بیان کرد: در این ستاد افراد نخبه، متخصص و فعال حضور دارند. از طرفی ویروس کرونا یک بیماری ناشناخته و فراگیر جهانی است که ماهیت و رفتار ناشناخته و غیرقابل پیش بینی دارد. کشور ما نیز همچون تمامی کشورها درگیر مشکلات این بیماری است.

وی افزود: در پیک اول برخورد مطلوبی صورت گرفت و سامانه خوبی شکل گرفت ولی این سامانه تا اردیبهشت ماه دوام داشت. در پیک دوم و سوم نیز نیاز به تشکیل بسیج جدی و سراسری احساس شد، با این تفاوت که سرعت سرایت و همه گیری ویروس نسبت به اوج های قبل افزایش شدیدی داشته است.

دبیر تشخیص مصلحت نظام با اشاره به ورود بموقع و هوشمندانه مقام معظم رهبری و فرمایشات دقیق ایشان برای مقابله با بحران کنونی، عنوان کرد: در جلسه اخیر ستاد ملی مقابله با کرونا، مقام معظم رهبری اختیاراتی را به مسئولین دادند تا قرارگاهی متمرکز با همه امکانات کشور بسیج شوند. این یک فرصت طلایی است که باید استفاده گردد.

به گفته وی، با ورود مقام معظم رهبری، انتظار می رود اقدامات لازم در جهت کنترل فوری بیماری و پایدارسازی سامانه ای دراز مدت صورت گیرد.
رضایی اشاره کرد: همه دستگاه ها باید به میدان بیایند تا سامانه ای پایدار شکل گیرد تا علاوه بر کنترل بیماری از بروز موج های بعدی نیز جلوگیری کند. اگر این اتفاق نیفتاد، ویروس کووید-۱۹ پس از مدتی باردیگر از کنترل خارج می شود و فرسودگی نیروها، تجهیزات، افراد پشتیبان و حتی مردم هم افزایش می یابد.

وی با تاکید بر لزوم طراحی عملیاتی هماهنگ و یکپارچه متناسب با اقلیم های مختلف برای جلوگیری از انتقال ویروس، عنوان کرد: اینکه در هر اقلیم باید از کدام نقاط آغاز به فعالیت کرد تا پایدارسازی امکان پذیر باشد، اهمیت به سزایی دارد. باید عملیات سلامت تعریف نماییم تا سامانه پایدار در استان مستقر شود.
وی درباب سیاست های کلی سلامت که ۶ سال پیش ابلاغ گردید، عنوان کرد: اگر به این سیاست ها جدی عمل می شد، راندمان بسیار بالا می رفت. به تمامی اعضای فعال در حوزه سلامت سفارش می کنم این سیاست ها را مطالعه و تا جایی که می توانند آنرا عملیاتی کنند.
دبیر تشخیص مصلحت نظام، اظهار نمود: هم اکنون با یک تهدید و یک فرصت بزرگ رو به رو هستیم. تهدید به این علت که این بیماری باید هرچه سریعتر کنترل شود و از سویی باید از فرصت بهره برده تا لطمه ها را مشخص و پاکسازی نماییم، نقاط ضعف را شناسایی نماییم و آنها را از بین ببریم تا بتوانیم با راندمان بیشتر و هزینه کمتر از بحران ها گذر نماییم.
وی هدف نظارت های مجمع تشخیص مصلحت نظام را لطمه شناسی و حل مشکلات اعلام نمود و اظهار داشت: امیدواریم جامعه سلامت کشور سیاست های ابلاغی سلامت را مطالعه و مشکلات آنرا بیان کنند تا از نظراتشان استفاده نمائیم، خصوصاً در این مدتی که در حال تنظیم سیاست های کلی برنامه هفتم توسعه هستیم.1399/08/15
23:09:30
5.0 / 5
1454
تگهای خبر: ابلاغ , رهبری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۱
محفل